Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 4062 0
09.02.2019

Strv 103B najlepszy niszczyciel X poziomu?

Dzisiaj przyszedł czas na omówienie czołgu który jest dość specyficzny, mowa o Strv 103B, Szwedzki niszczyciel czołgów X poziomu. Czemu jest on specyficzny? A no dlatego że jako jeden z nielicznych pojazdów w grze posiada on tryb tzw. tryb oblężenia, który sprawia że pojazd traci swoją mobilność ale za to zyskuje najlepszy czas celowania i najlepszą celność w grze, oczywiście można wyłączyć ten tryb i spokojnie się przemieszczać, natomiast strzelanie tym pojazdem z wyłączonym trybem oblężniczym można porównać do strzelania artylerią bez celowania. Czołg ten podczas ruchu dosłownie ma celownik jak arta, natomiast z włączonym trybem oblężniczym staje się on bestią do strzelania na nawet ogromne dystanse, warto jeszcze dodać że Strv 103B, jak i jego poprzednicy którzy posiadają tryb oblężniczy, przy włączonym tym właśnie trybie może mieć aktywną siatkę maskującą jak i lornetę polową podczas ruszania się na boki, jadąc w tym trybie do przodu lub do tyłu dezaktywuje te moduły.

Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj

A więc co czyni ten niszczyciel czołgów za taki dobry? Oczywiście jak dla mnie są to trzy główne zalety, czyli działo, kamuflaż i mobilność. Zacznijmy od działa, pojazd posiada działo o kalibrze 105mm i zadaje średnio 390dmg przy penetracji wynoszącej 308mm na zwykłym pocisku, warto dodać że pociski są tu wyjątkowo szybkie bo ich prędkość wynosi aż 1500m/s, nie będę omawiać celności i czasu celowania z wyłączonym trybem oblężniczym bo według mnie nikt nie będzie się męczyć z strzelaniem bez tego trybu a w szczególności że wtedy nie możemy ani podnieść działa ani opuścić, czyli strzelamy wtedy na jednej i tej samej wysokości. A więc celność wynosi 0.24, zaś czas celowania zaledwie 0.98s i w połączeniu z fantastycznym kamuflażem czyni to z nas snajpera idealnego, dodam jeszcze że średnie przeładowanie wynosi około 5,5s, nie zależnie od trybu w jakim jesteśmy. Kamuflaż jest tutaj znakomity ze względu na niską sylwetkę pojazdu, cyferkowo też one wyglądają znakomicie ale mało kogo one interesują więc nie będę o nich pisać. Z mobilności to chyba nie trzeba dużo pisać, statystyki takie jak prędkość maksymalna do przodu wynosząca 50km/h i prędkość maksymalna do tyłu wynosząca 45km/h jak dla mnie jest wystarczającym argumentem przemawiającym za tym że pojazd jest szybki.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj

Do minusów muszę zaliczyć tutaj pancerz i o ile jest on z przodu fajny, tak jak tylko pokażemy delikatnie bok to jesteśmy przebijani bez problemu nawet przez 8 tiery, niestety, sylwetka pojazdu również wpływa negatywnie na pancerz pojazdu, głównie mam na myśli nasz "dach", o ile normalne pojazdy czasami nas tam nie przebiją tak artyleria uwielbia Strv 103B, a wytłumaczenie tego zjawiska jest banalnie proste, dzieje się tak dlatego że pociski od artylerii spadają od góry co powoduje iż nasz pancerz na "dachu" jest pod kątem prostym i łatwiej jest go przebić. Podsumowując ten pojazd to mamy fantastyczne działo, świetny kamuflaż i super mobilność kosztem pancerza, ale i tak dla mnie pancerz w tym pojeździe nie gra ważnej roli, ponieważ miałem już nie jedną bitwę w której przeciwnik nie wykrył mnie do końca bitwy, a potrafiłem być przydatny dla drużyny robiąc spory dmg. Jest to moja subiektywna opinia i każdy może się z tym nie zgodzić, natomiast dla mnie Strv 103B jest obecnie najlepszym niszczycielem czołgów w grze.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez ChUcKxPoMpA

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Warface Recenzja darmowej strzelanki- Warface

Recenzja PATRYK1234Gamer
2

Brawl Stars Zadymiarze i Brawl Stars

Poradnik Michałnii
3

Karty w Clash Royale - Royal Giant

Poradnik TheMaślak
4

World of Tanks Strv 103B najlepszy niszczyciel X poziomu?

Recenzja ChUcKxPoMpA
5

Recenzja gry My Talking Tom

Recenzja LiquidSnake
6

The Elder Scrolls V : Skyrim - Spoczynek Żeglarza

Poradnik ChceBanana
7

Overwatch - poradnik dla początkującego Hanzo

Poradnik Porarzo
8

CSGO Prime (B2P) GODSENT - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
9

Najlepsze symulatory

Poradnik Typowypolak nr 1
10

#7(end) Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
Chat