Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 45 0
03.04.2022

World Of Tanks-recenzja

Jest to gra komputerowa MMO głownie opierająca się na legendarnych bitwach w znanych czołgach, wyprodukowana i wydana w 2011 roku przez Wargaming.net. Gra oparta jest na modelu płatności Free to play. Istnieje również jej mobilna wersja gry World Of Tanks Blitz. W grze możemy znaleźć ponad 650 modeli czołgów, Japońskich, Czechosłowackich, Szweckich, Włoskich, Francuskich, Chińskich, Niemieckich, ZSRR, USA, Wielkiej Brytanii, a nawet Polskich (lekkie, średnie, ciężkie), dział samobieżnych oraz niszczycieli czołgów z okresu od dwudziestolecia międzywojennego. Pojazdy występujące w grze w części są oparte na swoich historycznych odpowiednikach, lecz zmodyfikowane ze względów praktycznych dla rozgrywki, zaś w części bazują na wczesnych projektach lub są to czysto fikcyjne pojazdy.


W lutym 2013 roku liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła ponad 50 milionów. Gra została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa w kategorii „największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMOGrając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj

Rozgrywka

Na początek gry gracz dostaje do dyspozycji po jednym czołgu, poziomu pierwszego z każdego państwa (ZSRR, Niemiec, USA, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Czechosłowacji, Polski i Szwecji). Z czasem grania w grę gracz otrzymuje doświadczenie i kredyty, za które może kupować ulepszenia do danego czołgu oraz rozwijać drzewo technologiczne danego czołgu, które pozwala na odblokowywanie coraz to lepszych modeli czołgów. Ulepszenia pojazdu obejmują silnik, wieżę, układ jezdny, działo oraz radio, co pozwala na eksperymenty i zwiększenie potencjału bojowego.


Gra posiada również dobrze rozbudowany system rozwoju załogi-czym bardziej doświadczona załoga tym lepiej będzie sprawdzała się na bitwie. Dodatkowo doświadczeni członkowie załogi mogą uczyć się nowych zdolności tzw. perków np. szósty zmysł pozwala dowódcy na określenie czy jego pojazd został wykryty przez wroga.


Gracz ma także możliwość zamontowania do swojego czołgu sprzętu dodatkowego, czyli np. siatka maskująca która utrudnia wykrycie twojego czołgu.


Istnieje także sprzęt eksploatacyjny, na przykład apteczka, która pozwala na uleczenie rannego członka załogi.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj

Jednostki


W grze występuje podział na klasy czołgów-czołgi lekkie, średnie i ciężkie, niszczyciele czołgów oraz artyleria samobieżna. Każdy pojazd ma do siebie przypisany jeden z 10 poziomów, który określa zaawansowanie pojazdu

Klany


Gra daje nam możliwość stworzenia klanu, lub dołączenia do niego oraz rywalizacji pomiędzy innymi o zdobyte tereny na mapie świata.

Plutony


W grze można dołączyć do plutonu trzyosobowego, pozwala to na możliwość gry razem w jednej drużynie podczas bitwy losowej.

Tryby rozgrywki


  • Bitwa Losowa-bitwa z udziałem dwóch 15-osobowych, losowo dobieranych zespołów o podobnym doświadczeniu oraz poziomie
  • Szturm-jeden z zespołów atakuje, a zaś drugi broni wyznaczonej bazy.
  • Bitwa Standardowa-Gracze obu drużyn mają za zadanie przejęcie bazy wroga, lub zniszczenie wszystkich jego pojazdów.
  • Mapa Globalna-ryb pozwalający na walki zespołów liczących do 100 graczy, polegający na zdobywaniu terytoriów na mapie świata; zespoły zaczynają w lokacjach startowych, w miarę postępów otrzymują dostęp do kolejnych terytoriów.
  • Bitwy Rankingowe-bazują na zasadach bitew losowych, lecz gracze dobierani są na podstawie ich doświadczenia i są dostępne wyłącznie dla pojazdów poziomu 10; można w nich uczestniczyć jedynie w określonym okresie, zwanym sezonem; każdy sezon trwa 21 dni.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Da_damik_

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) GODSENT - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
2

Czy warto czekać - Cyberpunk 2077?

Poradnik TurboBagiety
3

Rival Regions - poradnik

Poradnik Polski Makaronik
4

SpellForce 3 - co wiemy już na pewno na temat gry.

Recenzja kabev1
5

Czy VALORANT jest konkurentem CS:GO

Tutorial Mati 11
6

The Sims 4 - Życie Eko! Moja opinia.

Recenzja Miruki
7

Playstation 3 - Czy dalej warto być jej posiadaczem?

Poradnik LiquidSnake
8

Jak oszczędzić na kupnie gier.

Poradnik Banankowiec2453
9

Margonem Jak wykonać pierwsze zadanie w Margonem - część 1

Poradnik SPEEDDs
10

CSGO Prime (B2P) Ocena operacji Riptide i w co inwestować w tej operacji?

Poradnik Pitergta
Chat