Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 2788 0
22.11.2017

WoT Poradnik kątowania pancerza

Witam, drodzy bananankowicze!
Dzisiaj chciałem opowiedzieć wam jak poprawnie kątować pancerz czołgów w grze jaką jest World of Tanks oraz jak grać na przeciwnika, który skątował swój pancerz.
Ok, a więc od samego początku. Ktoś mógłby przytomnie zapytać: "Ale po co właściwie mam się tego uczyć?". To proste. Jest to jedna z podstawowych umiejętności dobrego czołgisty, pozwala mu ona na przedłużenie swojej żywotności na froncie, a co za tym idzie zwiększenie szansy zwycięstwa w bitwie. Kontynuując zagadnienia teoretyczne warto zadać sobie również pytanie: "Czym jest to mityczne mogłoby się wydawać kątowanie?". Wbrew pozorom nie jest to nic co mogłoby sprawiać jakieś większe trudności przynajmniej u tych ogarniętych, myślących graczy, którzy posiadają jakąś inną taktykę niż sowiecka jazda "na Ura!".
Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj
W dużym uproszczeniu polega to na ustawianiu się w taki sposób, żeby przeciwnik nie mógł strzelić do nas pod kątem 90 stopni (,a konkretniej, żeby jego pocisk nie przebił nas pod tym kątem), ponieważ to właśnie strzał pod tym kątem (jeszcze w najgorszym wypadku w wieżę) zadaje największe obrażenia. Lekcję tego jak należy się ustawiać chciałbym zacząć od tego jak NIE NALEŻY tego robić. Z pewnością nie można ustawiać się do przeciwnika bokiem ani tyłem, ponieważ tam nasz pancerz niezależnie od pojazdu jest słabszy niż na przodzie. Wyjeżdżając zza budynku lub przeszkody również starajmy się nie wyjeżdżać pod kątem 90 stopni do ściany budynku bo w ten sposób wystawiamy swój bok na niszczycielski ostrzał.
Jak należy się więc ustawiać? Tak jak już ustaliliśmy musimy wyjeżdżać na przeciwnika frontową stroną czołgu, jednakże pod lekkim kątem (przykład na pierwszym obrazku, jeśli nakładka bananków ci go zasłania kliknij nań prawym i wybierz "Otwórz grafikę w nowym oknie" ;) ). Nie należy jednak starać się zbytnio kątować swojego pancerza, żeby przypadkiem nie odsłonić przeciwnikowi naszych boków. Na dole zamieszczam screen z oficjalnej strony WG pokazujący jak silny jest nasz pancerz w zależności od tego pod jakim kątem uderza w niego pocisk.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj
No dobrze skoro wiemy już jak samemu nie wystawiać się na pewną śmierć zastanówmy się jak zgryźć ten twardy orzech jakim jest przeciwnik który ustawia się do nas pod kątem. Sprawa jest tu ułatwiona jeżeli gramy lekkim lub średnim czołgiem bo wystarczy zajechać takiego przeciwnika od boku lub tyłu i bić w jego słabe punkty. Trudniej jest w wypadku czołgów ciężkich i tank destroyerów. W ich przypadku najlepiej jeśli to możliwe postarać się skątować swoje własne pancerze i uderzać w słabe punkty pojazdu (np. dolną płytę z przodu). W takich sytuacjach zbawienne okazuje się silne działo, które w takich starciach daje posiadaczowi sporą przewagę nad rywalem. Warto również wspomnieć, że w wypadku skątowanych przeciwników na tierach wyższych niż nasz najlepiej uniknąć starcia i wycofać się. W starciu z kimś kto i tak jest od nas silniejszy, a na dodatek odpowiednim ustawieniem załatwił sobie jeszcze większą przewagę szanse zwycięstwa są tak nikłe, że właściwie nierealne.
Cóż to by było chyba na tyle, najlepszym sposobem na nauczenie się czegokolwiek jest praktyka, a więc zachęcam do samodzielnych prób podczas grania w WoTa. Z pewnością nie pożałujecie :)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez piotrusinio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Metin2 Metin2 - Gra do 30lvl włącznie.

Poradnik Sferus
2

CSGO Prime (B2P) Mało znane graffiti na Overpass? - Ciekawostki CS:GO [1#]

Poradnik JestemKacper
3

Ancestors: The Humankind Odyssey - Moja opinia

Recenzja Kacper12361838
4

Apex Legends Apex Legends - Recenzja

Recenzja Gasior15
5

Roblox Top 3 gry z Robloxa w które musisz zagrać

Recenzja Bernik
6

Star Stable Star Stable - Zaczynamy!

Tutorial Wiki2018nr2
7

Realm of Warriors Bohater Dalekiego Wschodu

Recenzja szeremere
8

League of Legends Janna - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

Karty w Clash Royale - Bomber

Poradnik TheMaślak
10

Margonem Fantastyczny świat Margonem

Recenzja LeeCoper
Chat