Jak to działa
3 0 71 0
26.06.2017

OMSI Symulator Autobusu - moja recenzja.

W tym artykule chciałbym przedstawić moją opinię dotyczącą jednej z najpopularniejszych gier dotyczących symulatora jazdy autobusem. Gra OMSI The Omnibussimulator jest produkowana przez MR Software. W grze zasiadamy jako kierowca autobusu kursującego w komunikacji miejskiej. Na start otrzymujemy dwie mapy, na których możemy odbywać swoje kursy, czyli: Grundolf, gdzie mamy okazje odbyć kurs na tylko jednej dostępnej linii, którego czas trwania to jakieś 7 minut i już bardziej rozbudowana mapa o nazwie Berlin Spandau, gdzie mamy więcej linii, którymi możemy pokonywać trasy Berlina z lat 80. Po utworzeniu profilu kierowcy możemy od razu zasiąść w kabinie naszego autobusu, gdyż tutaj za jazdę nic się nie zbiera i nie ważne czy pokonamy 100 kursów czy dopiero pierwszy to i tak mamy dostęp do tego samego.

Po wyborze mapy nadchodzi czas na wybór autobusu. Razem z grą otrzymujemy 2 modele wraz z różnymi wariantami. Obydwa te autobusy są piętrowe. Możemy też wybrać z jakim malowaniem chcemy odbyć kurs, począwszy od zwykłego, który ma kolor żółty. Po dokonaniu wyboru autobusu czeka nas zaprogramowanie IBIS'u czyli naszego wyświetlacza, który zazwyczaj jest połączony z naszą kasą, gdzie sprzedajemy i drukujemy bilety. W autobusie mamy dostęp do niezliczonej ilości funkcji, począwszy od możliwości ustalania temperatury regulując klimatyzację i ogrzewanie aż do opcji, w której możemy otworzyć większość okien, które mamy w autobusie włącznie z bocznym u kierowcy. Podczas jazdy musimy zachować kulturę, gdyż nasi pasażerowie potrafią się zdenerwować po zbyt gwałtownym zahamowaniu czy też nieuważnej jeździe i opuścić autobus na następnym przystanku.

Również możemy odblokować możliwość sprzedaży biletów, która w tej grze jest dosyć zaawansowana i ciekawsza, niż w przypadku innych gier typu symulatora autobusu. Aby wpuścić pasażerów do środka należy włączyć hamulec parkingowy i wcisnąć odpowiednie przyciski na klawiaturze bądź też myszką na te, które za funkcję tą odpowiadają w naszym autobusie. Przy sprzedaży biletów lepiej już umieć w miarę szybko to wykonywać, gdyż możemy na tym sporo czasu stracić i na ostatni przystanek przyjechać z gigantycznym spóźnieniem. Niestety sama optymalizacja i interfejs gry zostawia wiele do życzenia. Jednak grę mogę polecić wszystkim fanom komunikacji miejskiej czy też fanom symulatorów tego typu. Aktualnie jest też wersja tej gry oznaczona wersją "2", jednak nie była przeze mnie jeszcze grana, więc na ten temat się nie wypowiem. Dodatkowo do gry możemy wgrać nowe autobusy i czy też mapy, jak np. Projekt Szczecin, które świetnie odwzorowują polskie miasta, czy też inne mapy zawierające fikcyjne fragmenty, gdzie dla odmiany zamiast komunikacji miejskiej jedziemy coś w stylu PKS.

OMSI Symulator Autobusu - moja recenzja. 5.0 3
3 0
Art napisany przez lynnSSky

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
2

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
4

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
5

CSGO (B2P) Jak założyć drużynę w CS GO

Poradnik Zuwix
6

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
7

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
8

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
9

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen
10

Margonem Łowca - c(Z)o z tą profą?

Poradnik Person Shadow