Jak to działa
Przejdź do gry AD 2460
AD 2460
5.0 1 1678 0
26.06.2017

Futurystyczny crap, czyli AD 2460

Nienawidzę szczerze wszelkiego rodzaju strategii dziejących się w kosmosie. Od zawsze mnie one odrzucały, z resztą wszystko co jest związane z tego typu futurystką mnie do siebie zrażało. Dużo bardziej od kosmicznej polityki wolę tą pustkę, niepewność czy coś w ogóle gdzieś tam istnieje, różna zjawiska występujące w nieskończonej pustce i czerni przedzieranej przez maleńkie światełka gwiazd i blask planet odbijających fale elektromagnetyczną z opóźnieniem względem nas o miliardy lat. Lubię gdybać co będzie w przyszłości, o tym w jaki sposób skolonizujemy inne planety oraz jak daleko będziemy w stanie się posunąć aby odkryć inne cywilizacje gdzieś tam, o ile istnieją. Podszedłem więc do tytułu : "AD 2460" z wielką rezerwą, ale mimo wszystko uznałem, że warto dać jej szansę.
Rejestracja była dość niestandardowa, a mianowicie po podaniu mojego imienia, nicku jakim będę się posługiwał oraz emaila, zostałem poproszony o sprawdzenie mojej skrzynki odbiorczej w celu poznania mojego losowo wygenerowanego hasła. Nie wiem co było celem twórców implementując takie rozwiązanie, ale moim zdaniem jest ono dość niemądre.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
W ramach samouczka otrzymujemy ścianę tekstu w języku angielskim. Nie jest to dla mnie wielki problem, ale dla tysięcy innych polaków, a zwłaszcza tych młodszych, może być to spora bariera nie do pokonania. Sama nauka posługiwania się systemami gry jest nudna i toporna. Zazwyczaj pojawia się chociażby animacja pokazująca nam co i jak, aby móc pominąć tekst, ale nie tutaj. Tu masz się przemęczyć i dopiero zacząć się bawić.
Interfejs w grze jest zaprojektowany ohydnie i nieczytelnie, łatwo można się pogubić i przez przypadek zrobić coś nie tak. Twórcy postawili wszystko na wygląd rodem z filmów science-fiction, a zignorowali fakt przyjemnego poruszania się po grze i wydawaniu rozkazów/poleceń. Po prawej stronie znajdziemy parę opcji do wyboru :
- Homeworld - przenosi nas do naszego rodzimego świata, pokazuje nasze statystki itd
- Outposts - swego rodzaju posterunek i jej stan
- Alliance - pokazuje nam naszych sojuszników
- Military - możemy tu podejrzeć stan naszego wojska oraz werbować nowe jednostki
- Misions - pokazuje misje jakie mamy do wykonania
- starmap - przenosi nas do mapy galaktyki
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Sama gra polega na zwiększaniu naszej siły bojowej, poprzez tworzenie nowych oddziałów, ulepszania wojska, podbijanie coraz to nowych światów, wykonywanie powierzonych nam misji, itd. Wszystko to jest jednak wykonane bardzo biednie i po macoszemu, wielka szkoda.
Grafika w grze jest godna pożałowania i odstrasza. Nie ma tu praktycznie nic ładnego prócz widoku galaktyki i pojawiającej się od czasu do czasu pani od samouczka.
Muzyka to typowe dudnienie w tle typowe dla gier o tematyce kosmosu. Audio buduje jakiś tam klimat, ale po paru minutach szczerze miałem jej serdecznie dość. Polecam zatem puszczenie w tle czegoś z własnej biblioteki muzycznej.

Podsumowując, gra "AD 2460" to produkt zły. Potencjał produkcji został praktycznie całkowicie zmarnowany na coś w strategio podobnego, w dodatku w nudnym wydaniu. Do mnie to nie przemawia ani trochę, ale może kogoś z was i owszem ? Jeżeli chcecie to kliknijcie i obadajcie tą gierkę sami.

Plusy :
- Nawet ładna muzyka, ale...

Minusy :
- ... po paru chwilach przyprawia o ból głowy
- Zmarnowany potencjał
- Grafika
- Nuda
- Nieprzejrzysty interfejs
- Ściany tekstu
- Brak języka polskiego

Grafika : 3/10
Muzyka : 4/10
Gameplay : 0/10
Klimat : 2/10
Ocena końcowa : 2,25/10

Zobacz nasze najlepsze darmowe gry strategiczne
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Osa1020

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Nami - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
2

Gacha Life Gacha Life moje odczucia

Recenzja Paullisia
3

War Thunder War Thunder - porady dla początkującego żołnierza

Poradnik java102
4

Roblox Czarne myśli?! O co chodzi !

Recenzja XxKolorowaMambaxX
5

Retro Sektor II. Recenzja Gothic 2

Recenzja Tybero
6

League of Legends Syndra - miniporadnik + runy

Poradnik Blondek !!!
7

Brawl Stars Opis wszystkich postaci Brawl Stars

Poradnik Janux
8

MovieStarPlanet MSP Jak w błyskawicznym tępie zarabiać Starcoins na MovieStarPlanet

Poradnik Mich@sia
9

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS MOBILE NA PC

Poradnik HansOmen
10

Grepolis Ociężała ewolucja - upadek czy degeneracja?

Recenzja Grassman
Chat