Jak to działa
5.0 3 2145 0
30.06.2017

Battlerite - biedniejsza wersja League of Legends?

Dzisiaj porozmawiamy o grze Battlerite. Stunlock Studios wydało swoją produkcję 20 września 2016 roku. Aktualnie dostęp widnieje jedynie do wczesnego dostępu gry. Reklamowana była ona między innymi na wydarzeniu IEM Katowice 2017 oraz konwentach poświęconych wielu różnym tematom.

Battlerite przyjmował się na nich z całkiem niezłą popularnością, więc i ja (*cebula alert*) zachęcony darmowym losowaniem w kole fortuny po wygraniu jednego pojedynku, zdecydowałem się w produkt ten zagrać. I szczerze mówiąc po pierwszej walce moja opinia prezentowała się następująco:
Battlerite - skromniejsza wersja League of Legends - wybieramy postać, walczymy na arenie, bez leveli, itemów, minionów czy wież. Gra oferuje nam po prostu pojedynki w trybie multiplayer. Stoisko Razera (ponieważ na nim, na IEMie 2017 spotkałem Battlerite) dzięki temu zajęło mnie na kilka godzin.
Niestety Battlerite nie udało mi się wygrać wtedy i do niedawna nie miałem go na swoim Steamowym koncie, choć bardzo chciałem, po krótkim gameplayu na stoisku Razera, Battlerite wydawał się niesamowity! Dla wszystkich których odrzuca informacja iż gra kosztuje teraz około 20€ na Steamie - obiło mi się o uszy, zdaje się na reddicie, że gra jeszcze w tym roku ma być free to play! W każdym razie; niedawno produkcje tą otrzymałem od przyjaciela, który zdobył do niej darmowe kody. Wiedział, że interesowałem się tą grą więc bez zawahania podarował mi jeden z kluczy.

Od tego czasu opinia na temat Battlerite mogła bardziej mi się wyrobić - spodobał mi się bardzo tryb rankingowy, który aktualnie jest bardzo popularny w grach multiplayer, oraz wszelakie mechaniki rozgrywki, poza tym co miałem okazję zobaczyć wcześniej, teraz byłem w stanie pograć dłużej kilkoma postaciami.

System rozwoju postaci na początku rundy jest na prawdę interesujący. Uważam, że to jedna z największych zalet, która czyni pojedynki w Battlericie niesamowicie nieprzewidywalnymi.
Czy Battlerite jest biedniejszą wersją LOLa? Zdecydowanie nie. To produkt autonomiczny, który ma całkiem inne zasady i, według mnie, jest zdecydowanie mniej monotonny.

Ktoś może spytać, dlaczego więc popularność Battlerite jest bardzo ograniczona? Większość osób odstrasza właśnie jego cena - 20€ za grę, która wkrótce ma być Free To Play to dość spora suma. Nie mniej jednak o każdej porze, gdy poszukiwałem graczy do match makingu nie musiałem czekać zbyt długo.

Podsumowując, czy Battlerite jest wart swojej ceny? Moim zdaniem tak, ale sam nie wiem, czy wydałbym na niego taką sumę ;D Warto rozglądać się za wszelakimi giveawayami kluczy na internecie, gdyż jest to produkcja ponadprzeciętna, w którą warto zagrać. Uważam, że w momencie stania się grą darmową, jest ona w stanie przyciągnąć nie tylko zwolenników Ligi Legend, ale również innych gier, bo bardzo prosty system, który oferuje gra, sprawia na prawdę dużo zabawy.
5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

CSGO Prime (B2P) Jak być coraz lepszym w cs go?

Poradnik J3DI
3

League of Legends Kilka słów o League of Legends

Recenzja Julcia1
4

CSGO Prime (B2P) Czy CS:GO to rzeczywiście najlepsza strzelaninka?

Recenzja JestemKacper
5

Crossout Budowanie Efektywnych Pojazdów

Poradnik Szmigacz
6

Brawl Stars Brawl Stars // Czy warto???

Recenzja moder19996
7

CSGO Prime (B2P) Pick'em Challenge | O co chodzi, jak zdobyć trofeum?

Poradnik lynnSSky
8

MovieStarPlanet MSP Jak zdobywać fame i osiągnąć wyższy level w MSP.

Poradnik Tosiaa0721
9

Trading Legend (Android) Handlowiec w Krainie Kwitnącej Wiśni

Recenzja Milisia
10

Spiracony Gothic ? Piraci z Wysp Południowych. Recenzja Risen 2 Mroczne Wody

Recenzja Tybero
Chat