Jak to działa
Przejdź do gry Berserk The Cataclysm
Berserk The Cataclysm
5.0 1 1978 0
27.06.2017

Berserk The Cataclysm, czyli mylne pierwsze wrażenie

Muszę przyznać, że nawet lubię pogrywać w różnego rodzaju gry karciane. Jest to rozrywka wymagająca zastosowania odpowiednich taktyk, przemyślanych ruchów, wykazania swojej wyższości nad przeciwnikiem, a to sprawia, że relaksuje się przy takich tytułach wręcz automatycznie. Z początku myślałem, że gra "Berserk The Cataclysm" to coś zupełnie innego, kolejny klon symulatora rozbudowy miasta w świecie fantasy, których mam już powoli dosyć. Ale po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu mojego emaila okazało się, że jest to swego rodzaju karcianka, co mnie bardzo ucieszyło.
Ochoczo więc dołączyłem do świata tej produkcji. Piękna blond włosa nieznajoma, pełniąca tutaj rolę samouczka, pokazała mi podstawowe systemy sterujące grą, a zaraz potem pokierowała mnie na moje pierwsze pole walki.
Zaczęło się niewinnie, wybrałem pierwszą z dostępnych misji, wybrałem talię i nacisnąłem przycisk "Atakuj". Zaraz po tym ukazał mi się ekran z rozmaitymi polami i ich opisem. Po uważnym zapoznaniem się z ich treścią, rozpocząłem moją pierwszą rozgrywkę.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jakież wielkie było moje zdziwienie gdy moje karty zaczęły żyć własnym życiem. Nie mam tu na myśli jakiś widowiskowych animacji istot zaklętych w tych kawałkach wirtualnej tekturki, a to że zaczęły one grać za mnie. Wszystko zaczęło się dziać automatycznie i nie miałem na nic wpływu. Bardzo się zawiodłem, to był ewidentny strzał w stopę twórców, aby w ogóle pomyśleć o takiej opcji jak samoistne rozgrywanie partii. Więc jaka jest rola gracza ? Zniża się ona tylko do tego aby ulepszać swoją talię przez dodawanie nowych kart do niej i to wszystko. To nie powinno tak w żadnym razie wyglądać. Osoba przed ekranem monitora powinna sama główkować jak przechytrzyć wroga, jak przebić się przez jego defensywę oraz jak go ostatecznie pokonać. Za tą małą drobnostkę niestety punkty polecą dużo, dużo w dół.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Graficznie jest dobrze, choć może za bardzo powtarzalnie w stosunku do innych tego typu produkcji. Postacie w naszej talii są odwzorowane prawidłowo, mają w miarę unikalne dizajny. Jednym słowem ujdzie w tłoku.
Muzyki brak, mimo iż wyraźnie widać znaczek głośnika po prawej stronie pod naszą talią, którym ponoć można ją wyciszyć. Być może to problem występujący tylko u mnie.

Podsumowując, gra "Berserk The Cataclysm" bardzo mnie rozczarowała. Liczyłem na mile spędzony czas przed komputerem, ale otrzymałem tylko zwiedzone nadzieje. Produkt ten ma potencjał, ale tak zmarnowany przez jedną głupią rzecz, że ciężko mi komukolwiek ją polecić, ale nie bronie wam spróbowania dania temu tworowi szansy. Być może wam przypadnie bardziej do gustu niż mi

Plusy :
- Przyjemna grafika
- Ładne obrazki na kartach

Minusy :
- Samodzielne rozgrywanie partii przez grę
- Brak muzyki


Grafika : 7/10
Muzyka : 0/10
Gameplay : 1/10
Klimat : 2/10
Ocena końcowa : 2,5/10

Zobacz też Najlepsze gry sci-fi
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Osa1020

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Drakensang Online Drakensang Online wielka przygoda

Recenzja kozak3002
2

Paladins Ciekawa gra która ciągle się rozwija

Recenzja Mrkefirek
3

7 Porad dla nowych graczy Invisible, Inc

Poradnik Banankowiec2453
4

Bezpieczne korzystnie z sieci - jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Poradnik Antymed
5

Margonem Questy Gwiazdkowe 2017

Poradnik trzcinka
6

League of Legends Braum - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
7

Minecraft Minecraft-Ciekawostki o nametagach!

Poradnik MatioNex
8

War Thunder Największy symulator pola bitwy na rynku

Recenzja Tybero
9

Realm of the Mad God - Priest

Poradnik Fragorski
10

League of Legends Kha'Zix - build do LoLa

Poradnik LiquidSnake
Chat