Jak to działa
5.0 1 1366 0
31.07.2018

Clone Drone in the Danger Zone – czyli słów kilka o walkach robotycznych gladiatorów.

GARŚĆ INFORMACJI
Clone Drone in the Danger Zone jest grą opowiadającą o walce ludzi z maszynami. Z tą różnicą, że ci ludzie też są w pewnym sensie maszynami. Tak wiem brzmi to dość skomplikowanie. Ale nie to jest teraz najważniejsze. Najbardziej istotne jest to czy CDitDZ jest dobrą grą i na to pytanie zamierzam Wam opowiedzieć w niniejszej recenzji. No to zaczynamy.


ZALETY

- Tryb fabularny. Niby nie opowiada jakiejś mega skomplikowanej fabuły, ale daje całkiem fajne podłoże dla świata przedstawionego. Warto tutaj wspomnieć, iż jest on epizodyczny i kupując aktualną wersję gry nie będziecie mogli rozegrać kampanii w całości tylko będzie zmuszeni czekać na kolejne epizody, które nie są dostarczane zbyt często.

- System obrażeń. Podczas walki możemy pozbawić naszych przeciwników np. kończyn co wpłynie na ich zachowanie. To samo może przydarzyć się nam np. podczas pojedynku nasz przeciwnik może odciąć nam rękę przez co nie będziemy mogli używać łuku lub utnie nam nogę przez co zamiast chodzić będziemy podskakiwać.
- Różnorodne uzbrojenie. W grze mamy do dyspozycji między innymi łuk, miecz i młot. Każdym z tych narzędzi zniszczenia walczy się inaczej. Młot jest powolny, ale nie można go zablokować. Natomiast miecz jest szybki, ale gdy przeciwnik wykona blok, nasz miecz zostanie wybity z równowagi. Łuk pozwala natomiast na walkę dystansową, należy jednak uważać do kogo się strzela, ponieważ mocniejsze roboty mają umiejętność odbijania naszych strzał.

- Różnorodni przeciwnicy. W grze występuje naprawdę dużo typów przeciwników, niektórzy z nich mają różne wersje, które są coraz trudniejsze do pokonania. Co powiecie na walkę z mechanicznym raptorem ziejącym ogniem, albo z trójnożnym robotem strzelającym bombami. Zainteresowani? To wszystko i wiele więcej znajdzie w bestiariuszu (a może raczej robotariuszu?) tego tytułu.

- Wyzwania. Twórcy przygotowali do naszej dyspozycji poza trybem fabularnym i niekończącą się grą również szereg wyzwań, które pozwalają nam sprawdzić się i dodatkowo większość z nich odblokowuje nam nowe ulepszenia. Wśród nich znajduje się np. zdolność zionięcia ogniem czy płonące strzały.
- Warsztat Steam. Gdyby znudziły się Wam areny przygotowane przez twórców, społeczność stworzyła wiele naprawdę różnorodnych map, więc jest w czym wybierać. Dodatkowo warto również wspomnieć o tym, że w warsztacie również znajdują się tworzone przez użytkowników wyzwania.

- Wysoki poziom trudność. Nie ma się co oszukiwać CditDZ jest tytułem, który wymaga od nas sporych umiejętności i zręczności, dodatkowo dorzucając to iż praktycznie każdy cios, który otrzymamy może oznaczać dla nas koniec. Jednak gra ta jest w swojej trudności bardzo sprawiedliwa, ponieważ wrogów dotyczą te same zasady co nas. Każda śmierć jest spowodowana tylko i wyłącznie naszym błędem.

- Komentatorzy. - Naszym poczynaniom na arenie przygląda się dwóch robotycznych komentatorów, którzy często mają jakąś uwagę do tego jak nam idzie. Ich teksty są zabawne i dodają świetnego klimatu całej grze.


WADY

- Jedyną wadą tego tytułu jest tak naprawdę jedynie zbyt rzadkie wypuszczanie przez twórców kolejnych epizodów trybu fabularnego, który jest naprawdę udany, ale to co jest dostępne niestety nie wystarcza na długo.

PODSUMOWANIE

Clone Drone in the Danger Zone jest świetną grą, która doskonale wywiązuje się ze wszystkiego czego można byłoby się po niej spodziewać. Polecam każdemu kto chce się odprężyć po stresującym dniu w szkole lub w pracy.


Moja ocena 10/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Warface Recenzja darmowej strzelanki- Warface

Recenzja PATRYK1234Gamer
2

Brawl Stars Zadymiarze i Brawl Stars

Poradnik Michałnii
3

Karty w Clash Royale - Royal Giant

Poradnik TheMaślak
4

World of Tanks Strv 103B najlepszy niszczyciel X poziomu?

Recenzja ChUcKxPoMpA
5

Recenzja gry My Talking Tom

Recenzja LiquidSnake
6

The Elder Scrolls V : Skyrim - Spoczynek Żeglarza

Poradnik ChceBanana
7

Overwatch - poradnik dla początkującego Hanzo

Poradnik Porarzo
8

CSGO Prime (B2P) GODSENT - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
9

Najlepsze symulatory

Poradnik Typowypolak nr 1
10

#7(end) Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
Chat