Jak to działa
Przejdź do gry Team Fortress 2
Team Fortress 2
5.0 1 1343 0
18.04.2019

Skaut - taktyki, porady oraz technika gry

Grając w "Teefa" mamy do wyboru dziewięć klas, każda z nich posiada swoje zalety i wady. To właśnie na podstawie tych wad i zalet, ale także trybu gry, mapy albo stopnia zaawansowania przeciwników musimy wybrać jedną, za pomocą której będziemy siać postrach w szeregach wroga. Wolny, ale bardzo wytrzymały Gruby, czy szybki i ciężki do trafienia Skaut? A może chcesz uniknąć walki na froncie, i wolisz cicho przemknąć się na tyły wroga i wbić mu nóż w plecy jako Szpieg? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Team Fortress i nie orientujesz się jeszcze w poszczególnych różnicach albo nie wiesz która klasa jest idealna dla ciebie, gorąco zapraszam do lektury, mam nadzieję że znajdziesz tu coś dla siebie.


Na sam początek wcześniej wspomniany Skaut. Jest to klasa ataku zaznaczona cyferką jeden, od niej więc zacznę. Youtuber ZygfrydQ powiedział kiedyś w poradniku do skauta, że "nikt go nie lubi, jest mały, chudy i brzydki" oraz prawdopodobnie przedawkował amfetaminę, bo non stop jest w ruchu i zawsze pełen energii. Objawia się to na przykład tym, że biega szybciej od innych klas (maksymalna prędkość 35,73 km/h!) oraz nadmierna ilość amfetaminy w organizmie pozwala mu na łamanie praw fizyki poprzez wykonywanie podwójnego skoku. Jest zaopatrzony w tylko 125 punktów zdrowia, a więc najmniej ze wszystkich klas (na równi z Inżynierem, Snajperem i Szpiegiem). Ma jeszcze jedną zaletę - jest tak szybki, że może przejmować punkty kontrolne oraz popychać ładunki dwa razy szybciej od innych klas.


Dorastanie z siedmioma starszymi braćmi naprawdę potrafi wyrzeźbić człowieka. A może to zasługa amfetaminy?

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Nie ukrywam, efektywna gra Skautem wymaga umiejętności i doświadczenia. Wielu graczy, w szczególności tych najmłodszych wybiera Skauta i gra nim strasznie chaotycznie. Jego duża prędkość, w połączeniu z podwójnym (a czasem i potrójnym) skokiem może być naprawdę ciężka do opanowania. Dlatego spróbuj potrenować trochę grę tą klasą zanim dołączysz na serwery społeczności, poświęć godzinkę lub dwie na przyzwyczajenie się do prędkości i skoków, aby być w stanie jak najlepiej wykorzystać warunki fizyczne Jeremy'ego.


Skaut posiada 3 sloty na broń - pierwsza na dubeltówkę, druga na pistolet lub przedmiot niebiorący bezpośrednio udziału w grze, oraz trzecia na broń do walki wręcz.


Pierwszy slot

Tutaj znajdują się bronie wysyłające w stronę przeciwnika kilka rozpraszających się pocisków, należy więc pamiętać żeby atakować przeciwnika z jak najbliższej odległości, żeby jak najwięcej kulek trafiło bezpośrednio w niego. Jedne bronie mają większy magazynek, drugie szybsze przeładowanie albo zadawanie większej ilości obrażeń - nie sugeruj się innymi graczami, wybierz broń która najlepiej pasuje do twojego stylu gry.


Drugi slot

Tutaj mamy trochę większy wybór. Gracz może wybrać

kolejną broń strzelającą (dowolny pistolet, zwykle strzela nieco szybciej i celniej ale zadaje mniej obrażeń)
broń miotaną albo napój
Bronią miotaną może być Latająca Gilotyna, która po trafieniu w przeciwnika powoduje u niego krwawienie, albo Wściekłe Mleko, które pozwala na "kradzież" zdrowia przeciwnika podczas ataku albo ugaszenie płonącego towarzysza.


Mamy również dwa napoje - Bonk! Atomowy Kop oraz Kryt-o-Colę. Bonk! po wypiciu pozwala nam na kilka sekund nieśmiertelności, dzięki czemu możemy przemknąć się na tyły nieprzyjaciela albo skupić na sobie uwagę wieżyczek strażniczych. Kryt-o-Cola natomiast daje nam Mini-Krytyczne obrażenia przez 8 sekund.


Trzeci slot

Znajdują się tu bronie do walki wręcz. Jest ich mnóstwo, każda z nich w inny sposób zmienia rozgrywkę - na przykład po zabiciu wroga Cukrową Laską pojawia się Miniapteczka, Bostoński Tłuczek powoduje krwawienie u przeciwnika (albo u nas - jeśli nim nie trafimy), Atomizer pozwala na wykonanie dodatkowego trzeciego skoku, a Piaskun wystrzela piłeczkę, która po trafieniu spowalnia przeciwników. Wybór naprawdę jest ogromny!

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Jak (nie) należy grać Skautem?


1. Nie stój w miejscu

Skaut nie bez powodu jest najszybszą i najbardziej skoczną klasą w grze, wykorzystaj więc to dobrze! Pozostań w ruchu, aby utrudnić przeciwnikom trafienie.

Co należy robić?

Pograj trochę na pustym serwerze albo specjalnym serwerze z botami, aby nauczyć się movementu Skauta, bardzo to pomoże przy późniejszej rozgrywce!


2. Unikaj wieżyczek

Wieżyczki to jedne z tych wybryków natury, który jest ciężki do uniknięcia przez jakąkolwiek klasę, w tym także Skauta. Bardzo efektywnie go spowalniają, a także odpychają, co może skończyć się wylądowaniem poza granicami mapy.

Co należy robić?

Jeśli już musisz przejść obok działka, wypij Bonk!, dzięki czemu nie otrzymasz obrażeń oraz skupisz na sobie serię kulek, dzięki czemu twoi kompani z zespołu będą mogli się nim zająć!


3. Nie wskakuj w sam środek kotła

Owszem, Skaut dzięki swojej prędkości jest dosyć trudny do trafienia, jednak kiedy poczuje się zbyt pewnie i wskoczy na punkt kontrolny zajmowany przez 6 osób jednocześnie... prędzej czy później dosięgnie go ręka sprawiedliwości.

Co należy robić?

Skaut bardzo dobrze radzi sobie w pojedynkach 1 na 1, spróbuj pobiegać trochę bocznymi korytarzami i polować na osamotnionych graczy. Dobrze rozegrany pojedynek pozwala na wyeliminowanie nawet Grubego!


4. Nie wołaj Medyka co kilka sekund

Nie ma nic bardziej wnerwiającego niż nowy (i nie tylko nowy) gracz, który wybrał Skauta i przy utracie nawet kilku punktów zdrowia wrzeszczy o pomoc Medyka. Nosz kurde!

Co należy robić?

Jesteś najszybszą klasą w grze, goddammit! Dużo szybciej odnowisz zdrowie samemu znajdując apteczkę, dzięki czemu Medyk może pomóc klasie bardziej narażonej na ostrzał, takiej jak Gruby albo Żołnierz czy Demoman.


5. Bądź skupiony

Jako że Skaut nie ma zbyt wielu punktów zdrowia, kiedy złapie się go na myśleniu o niebieskich migdałach jest bardzo łatwym celem.

Co należy robić?

Cały czas pozostawaj w ruchu, a jeśli naprawdę musisz na sekundkę odejść od komputera, pozostań w bazie. Dzięki temu nie zepsujesz sobie statystyk!
6. Bądź irytujący!

Skup na sobie uwagę przeciwników, dzięki czemu nie będą oni zbyt skuteczni w atakowaniu faktycznego zagrożenia (chyba że jesteś naprawdę dobrym Skautem, wtedy ty jesteś faktycznym zagrożeniem 😁)

Co należy robić?

Biegać, skakać i nie dać się złapać!


Jeśli dotrwałeś do końca to dziękuję bardzo za lekturę, kolejny poradnik dotyczący Żołnierza powinien wkrótce się pojawić, chyba że sporo ludzi uzna że ten jest bez sensu 😅. Dzięki, i mam nadzieję do usłyszenia!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez krolox

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Battlefield 4 (B2P) Battlefield 4 - Arcydzieło dla wielu graczy

Recenzja Cesere
2

Gardenscapes Czy warto grać w Gardenscapes?

Recenzja r0x.xa
3

Roblox Jak efektownie okradać bank w jailbreaku !

Tutorial BartusioBananusio
4

Undertale - recenzja

Recenzja Zbyszko z Bogdańc
5

Metin2 Garść informacji o grze Metin 2

Recenzja Klavres
6

S.K.I.L.L. - Special Force 2 S.K.I.L.L Special Force 2 - Jak zacząć? Jak zdobywać monety?

Tutorial _SkyLone
7

MovieStarPlanet MSP Recenzja najnowszego motywu - Light Up The Sky (Grudzień 2021 - Styczeń 2022)

Recenzja Sylwiszel
8

Roblox Roblox - Adopt Me! - Historia, Rozgrywka i Event!

Recenzja Zvzaa
9

Karty w Clash Royale - Minions

Poradnik TheMaślak
10

Elvenar Elvenar - recenzja gry

Recenzja NibyFajna
Chat