Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 2864 0
08.09.2020

Minecraft-Najlepszy surowiec w grze.

Minecraft - Jak kopać netherite i jak z niego korzystać?


W aktualizacji netheru czyli 1.16 do owego netheru zostały dodane 2 nowe złoża surowców, netherrack zawierający w sobie samorodki złota (co jest nawiązaniem do tego czemu pigliny tak bardzo uwielbiają złoto i skąd je w ogóle wzięły) oraz netherite, Ja opiszę ten drugi czyli netherite, który jest nowym, najlepszym surowcem w grze (diamenty spadły na 2 miejsce :C)


1. Do czego służy netherite?


służy on do wytworzenia lepszej od diamentowej, netheritowej zbroi oraz miecza i narzędzi, aby to zrobić trzeba w stołu kowala umieścić diamentowy item który chcemy ulepszyć, oraz 1 sztukę sztabki netheritu, wtedy ukarzę nam się ulepszona wersja diamentowej rzeczy, ale jeżeli macie jakiś enchant na tej diamentowej rzeczy, nie musicie się martwić :D Ten enchant razem z innymi zostają :D A, i z netheritu można zrobić netheritowy blok który służy jako dekoracja, lub jako blok zasilający beacon, ale na survivalu zupełnie się to nie opłaca, w dalszej części artykułu powiem wam czemu.


2. Właściwości netheritowych itemów


a). Blok netheritu służy jako blok dekoracyjny lub jako blok zasilający beacon, jest odporny na wszelkiego rodzaju wybuchy, np tnt lub creepera.


b). Netheritowe itemy wrzucone do lawy nie spalą się tylko będą pływały nad taflą lawy, zbroja nie chroni przed obrażeniami od ognia lub lawy.


c). netheritowa zbroja (jeżeli mamy całego seta) redukuje odrzut gracza w bardzo dużym stopniu, co oznacza że gdy ktoś lub coś będzie nas biło my prawie nie będziemy odrzucani!


d). netheritowa zbroja oraz narzędzia i miecz mają o kilkadziesiąt, czasem nawet kilkaset więcej punktów wytrzymałości niż itemy diamentowe.


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

e). netheritowe narzędzia i miecz mają o 1 punkt obrażeń więcej niż diamentowe + narzędzia są trochę szybsze od diamentowych.


f). Co prawda można z enchantowane diamentowe itemy przemienić w netheritowe i enchanty się zachowają, ale bardziej się opłaca enchantować same netheritowe itemy ponieważ one enchantują się trochę lepiej niż diamentowe, ale nie tak dobrze jak złote, a co oznacza że się lepiej enchantują? mamy większą szanse na pojawienie się najlepszego możliwego enchantu np ochrona IV lub niezniszczalność III i może dostaniemy jakiś dodatkowy enchant.

Więc to chyba wszystkie plusy i właściwości netheritowych itemów, teraz trochę wam opowiem o szukaniu go.


3. Jak szukać netheritu?


Zacznijmy od podstaw, i przypomnijmy sobie nieco o nim, netherit to nowy surowiec dodany w aktualizacji netheru 1.16 i występuje on tylko w netherze, żadnym innym wymiarze, tylko nether, jeżeli go szukamy na 100% nie znajdziemy go tak sobie leżącego na ziemi, (lub netherracku heh) ponieważ jest on zaprogramowany tak, żeby mógł się wygenerować z każdej jego strony musi znajdować się jakikolwiek blok tylko nie powietrze, sam netherit generuje się jako pradawne lub starożytne gruzy, ale o tym później, na 1 chunk występuje tylko jedno złoże (składające się około z kilku rud), najczęściej spotykany jest na poziomie 15, często spotykany pomiędzy poziomem 21, nigdy nie spotykany powyżej poziomu 120, max tylko do poziomu 119.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Wnioskując, jest on cholernie rzadki i trudny do znalezienia. Najbardziej częstą techniką graczy do szukania go są wybuchy tnt lub łóżek, ponieważ niszczą one wszystko oprócz pradawnych gruz (czyli netheritu) i ja bardziej polecam wam ten sposób niż zwykłe kopanie kilofem, a i netherit da się wydobyć tylko diamentowym kilofem.


4. Czemu pradawne gruzy i co z tym czymś zrobić?


Aby otrzymać sztabkę netheritu trzeba najpierw wykopać go pod postacią starożytnych gruzów (taki brązowy rzadki blok w netherze), potem trzeba to coś przepalić w piecu aby otrzymać odłamek tego gruzu, następnie trzeba wziąść 4 sztabki tego odłamku i 4 sztabki złota, połączyć to w craftingu, i brawo! stworzyliśmy 1 sztabkę netheritu, teraz jeszcze tylko reszta na zbroje narzędzia i miecz :D, wnioskując, aby stworzyć 1 sztabkę netheritu trzeba: wykopać pradawne gruzy które są strasznie rzadkie do znalezienia, przepalić to w piecu, a następnie 4 odłamki tych pradawnych gruzów trzeba połączyć z 4 sztabkami złota w craftingu, dzięki temu wyjdzie nam 1 sztabka netheritu!


5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez MatioNex

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

CSGO Prime (B2P) Najlepsze tricki! [7#] - Vertigo

Poradnik JestemKacper
3

Zarabianie w fifie 18 (Działa w każdej fifie)

Poradnik Quba
4

CSGO Prime (B2P) FaZe Clan - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
5

Forge of Empires Forge of Empires - Buduj, badaj i podbijaj

Recenzja Arthian
6

Warface Jak grać: strzelcem, inżynierem, medykiem, snajperem

Poradnik Bananek2014
7

League of Legends Patch 7.14 Jax Junge - PORADNIK

Poradnik TurboBagiety
8

Aion Co sądzę o grze - AION

Recenzja Soemix
9

Minecraft Recenzja gry minecraft 27.03.2024

Recenzja xd_elo
10

MovieStarPlanet MSP Jak używać Desou.xyz

Tutorial ishmael
Chat