Jak to działa
Przejdź do gry Grepolis
Grepolis
5.0 1 847 0
19.11.2020

Grepolis- recenzja gry

Jeśli jesteś fanem gry Plemiona czy Forge of Empires oraz mitów starożytnej Grecji to ta gra też na pewno przypadnie Ci do gustu. Obydwie wymienione gry jak i Grepolis jest stworzona przez Innogames i dostęp do nich jest całkowicie darmowy. Gra jest rozgrywana z poziomu przeglądarki i jest dostępna na komputerach PC oraz na urządzeniach iOS oraz Android. Cechuje ją rozbudowana mechanika rozgrywki, przejrzysta grafika oraz wiele ciekawych opcji.

W Grepolis wcielamy się w starożytnego władcę który ma zadanie nieustannie rozwijać swoje miasto-państwo. Aby nasze miasto dobrze prosperowało musimy zadbać by miało dostęp do surowców dzięki którym między innymi możemy rozbudowywać nasze budynki. Na pewno pomoże nam w tym wielka armia dzięki której nie tylko możemy bronić swego miasta przed wrogami ale również podbijać i kolonizować kolejne terytoria oraz zbierać od podległych terytoriów daniny. Do dyspozycji będziemy mieli wiele technologii oraz jednostek wojskowych z czasów starożytnych takich jak: szermierz, hoplita,Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

procarz, a także herosów, na przykład Herkulesa, Atalantę, Odyseusza, Leonidasa czy Andromedę.

Każdy gracz stara się o wsparcie jednego z sześciu bogów (Zeus, Posejdon, Hera, Atena, Hades oraz Artemida) budując mu świątynię w swoim mieście. Dany bóg oferuje nam różne łaski, na przykład dzięki niemu mamy dostęp do potężnych jednostek wojskowych (np. Hydra, Pegaz czy Mantykora), możemy zyskać dodatkowe surowce, zwiększyć wydajność naszych poddanych, ale również możemy zesłać na swojego wroga trzęsienie ziemi lub powódź. Rozgrywkę ubogaca przynależenie do sojuszu. Z innymi graczami można handlować, podjęć się wspólnego wybudowania cudu świata lub wyruszyć na wojnę przeciwko innemu graczowi.

Gra Grepolis jest darmowa ale oferuje też wersję Premium. By aktywować premium należy kupić złoto, np. za pomocą SMS-a, przelewu, telefonu, karty kredytowej, systemu Przelewy24. Można też dostać darmowe złoto zapraszając swoich przyjaciół do gry za pomocą e-maila, linka lub banneru. Gdy osiągnie się poziom 5 to wtedy, poprzez wymianę surowców, można zdobyć złoto. Złoto można także wygrać w konkursach organizowanych na forum gry lub portalach społecznościowych. Nie zapominajmy, że niewielką ilość złota można także zdobyć poprzez ukończenie samouczka, a także w nagrodę za systematyczne logowanie.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Co daje wersja premium? Za złote monety można kupić m. in. przedłużenie funkcji doradców. W grze mamy 6 doradców, a posiadanie każdego z nich niesie ze sobą określone korzyści:

  • Zarządca- możliwość stworzenia grup miast (maksymalnie 10 grup), posiadanie 5 dodatkowych miejsc w kolejce do budowy, posiadanie różnych podglądów (podgląd handlu, podgląd poleceń, podgląd rekrutacji, podgląd wojsk, wojska poza miastem, podgląd budynków, podgląd kultury, podgląd bogów, podgląd jaskiń, podgląd grup miast, lista miast)
  • Handlarz- produkcja surowców wzrasta o 30%
  • Arcykapłanka- przyrost boskich łask wzrasta o 50%, jednostki wojskowe mityczne są o 20% silniejsze
  • Dowódca- wojsko lądowe jest o 20% silniejsze w walce
  • Kapitan- flota jest o 20% silniejsza w walce, transport towarów handlowych jest dwa razy szybszy

Moim zdaniem ta gra oferuje naprawdę wiele i warto w nią grać. Warto wspomnieć że pomimo że gra istnieje na rynku od wielu lat to wciąż jest popularna i ciągle ulepszana.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez mia9131

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Opera GX | Gaming Browser Najlepsza przeglądarka internetowa dla graczy

Recenzja Bozno260
2

zielone imperium najlepsze questy

Recenzja Duman1222
3

Metin2 Recenzja Gry Metin2 po 7 latach grania.

Recenzja Diana07
4

Naruto Online Naruto online - "niby wszystko fajnie, ale jednak p2w"

Recenzja Szustii
5

Neverwinter Neverwinter-gra wymagająca dobrych decyzji

Recenzja Antonios007
6

Najlepsze gry na xbox one.

Recenzja AdminPL
7

Twoje decyzje, twoje wybory- Recenzja gry The Walking Dead

Recenzja JanuszB
8

League of Legends Aphelios - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

Rust (B2P) Rust - Jak rozpocząć wipe na serwerze?

Poradnik Banankowy01
10

Omówienie dodatku Popioły Rubieży - Hearthstone

Poradnik TurboBagiety
Chat