Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 2 2770 0
03.10.2017

Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#1] (1.10.2)

Przed rozpoczęciem chciałbym tylko dodać, że napiszę jeszcze kolejne artykuły o modach, ponieważ jest ich bardzo dużo. Może mod, który według was powinien tu być pojawi się w następnym artykule.

W tym artykule opiszę modyfikację, które zmieniają grę, nie dodając do niej żadnych nowych itemów ani bloków oraz nie ingerują w generator świata.

10. Twerk Sim 2K16
Na pewno każdy z was (a przynajmniej większość) bawił się kiedyś w twerk'owanie w Minecraft'cie. Ja się bawił niezliczoną ilość razy. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Dzięki modyfikacji Twerk Sim 2K16 nasze twerk'owanie może zastąpić mączkę kostną! Wystarczy podejść do np.: drzewa i twerk'ować, a drzewo po chwili (bardzo krótkiej) urośnie.

9. GooglyEyes (screen poniżej)
Czy Tobie również moby w Minecraft'cie się nudzą? Jeżeli tak to GooglyEyes jest dla Ciebie! Dzięki tej modyfikacji masz 20% szans, że spotkasz moba ze śmiesznymi oczkami. Spójrzcie na tego pajączka na screenie - czy nie wygląda świetnie? Szansa na pojawianie się oczek dotyczy każdego moba, nawet smoka! Najśmieszniejszy jest efekt night vision, który sprawia, że oczka zmieniają rozmiar. To dopiero ubaw!
https://mods.curse.com/mc-mods/minecraft/252188-googlyeyes

8. BetterFps
Obecnie w Minecrft'cie możemy znaleźć modyfikacje na prawie wszystko. Również na problemy z wydajnością. W każdej większej i przemyślanej paczce modów znajdziecie BetterFps. Dzięki temu modowi będziecie mieli... więcej klatek na sekundę (fps).

7. Neat
Czy nie myślałeś sobie kiedyś, bijąc np.: golema, "Kiedy ty w końcu zginiesz?!"? Ja tak. Z pomocą przychodzi Neat! Dzięki tej modyfikacji nad mobem będziesz widział pasek, który wskazywał będzie jego życie. Pasek będzie również zmieniał kolor - zielony, jeżeli mob ma dużo życia (w %), a czerwony, jeżeli mob ma mało życia (również w %)
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
6. VeinMiner
Ach, jak przyjemnie jest pójść do lasu i godzinami ścinać drzewa, żeby mieć drewno na skrzynki w magazynie. A nie, zaraz, jednak nie miło. Kto by na to tracił czas?! VeinMiner sprawia, że jeżeli zniszczymy jakiś blok trzymając ~ wszystkie bloki tego samego typu przylegające do siebie zniszczą się od razu! Teraz możesz ściąć KAŻDE drzewo niszcząc tylko jeden jego blok! Są dwa minusy. Jeden to taki, że szybciej psują się narzędzia (z oczywistych powodów), a drugi to, że VeinMiner ma ograniczenie i nie zniszczy od razu całego kamienia pod ziemią. Wtedy Minecraft byłby za łatwy.

5. What Are We Looking At (WAWLA)
Modyfikacja przydatna, jeżeli tworzysz... paczkę modów. Dzięki niej gdy spojrzysz na jakiś blok na górze ekranu wyświetli się jego nazwa. Jeżeli pomyśleliście sobie teraz "Ej, przecież przyzwoity gracz Minecraft zna wszystkie bloki!" to wiedzcie, że się z wami zgadzam lecz co innego jeżeli gramy na paczce, z modami, których nie znamy. Wtedy bardzo się to przydaje.

4. Inventory Tweaks
Gdzie są moje diamenty? Gdzie ja je schowałem? Teraz nie musisz już szukać przedmiotów! Modyfikacja Inventory Tweaks pozwala na sortowanie ekwipunku i skrzynek! Mamy aż 3 rodzaje sortowania. Po kolei - układa na początku cały np.: kamień, potem np.: ziemię, a na końcu cały, np.: piasek. Kolumnami - w jednej kolumnie układa kamień, w drugiej ziemię, a w trzeciej piasek. Rzędami - w jednym rzędzie układa kamień, itd. Dlaczego nie ma tego w zwykłym Minecraft'cie?
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
3. Journey Map (screen powyżej)
Marzyliście kiedyś o minimapie w Minecraft'cie? O takiej, którą widać cały czas i w każdej chwili możemy ją sobie przybliżyć lub oddalić? Jeżeli tak, to Journey Map jest dla was! Teraz raczej się już nie zgubicie. Mapa ma również dwie dodatkowe funkcje. Pierwsza zapisuję miejsce śmierci gracz stawiając na mapie duży X (nie, to nie jest ukryty skarb). Druga pozwala nam postawić waypoint (po polsku "punkt drogi"). Dzięki temu, możemy sobie zapisać na mapie gdzie jest nasza baza lub gdzie znaleźliśmy diaxy (jeżeli nie wzieliśmy kilofa).

2. Just Enough Items (JEI)
Kamień węgielny każdej paczki modów! Jeżeli kiedyś będziesz tworzył paczkę modyfikacji nie możesz zapomnieć o JEI! Dzięki Just Enough Items możemy sprawdzić jak tworzy się poszczególne rzeczy. Może podstawowe Minecraft'owe craftingi wszyscy znają (oprócz przepisu na piston xD), ale jeżeli wgrywamy do Minecrft'a jakiegoś moda, który dodaje mnóstwo nowych bloków i itemów to JEI się przyda.

1. OptiFine
Na samym końcu modyfikacją, z której korzysta 90% graczy Minecrft'a. OptiFine optymalizuję grę, rozszerza ustawienia (bardzo rozszerza) oraz pozwala na wgrywanie Shader'ów. Jedni korzystają z tego moda dla jednej z tych funkcji, a inni dla wszytskich. Ja używam OptiFine'a dla optymalizacji bo trudno się gra w dynamiczne gry mając 15 Fps'ów.

Następny artykuł z serii o modach już wkrótce, a jego tematem będą... wymiary. Nie sądziliście kiedyś, że Overworld, Nether i End to za mało? Jeżeli tak to następny artykuł będzie dla was!

A na samym końcu mam pytanie do wszystkich osób, które znają się na modach. Na pewno wiecie, że teraz aby zainstalować mody trzeba mieć Forge'a. Ale czy Forge sam w sobie jest modem? Jak uważacie? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Gerluk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

League of Legends Ocena bohatera - Seraphine

Recenzja NibyFajna
4

BlockStarPlanet BlockStarPlanet - o co chodzi i na czym polega gra?

Poradnik smiesznie
5

Paladins Paladins to Overwatch za darmo?

Recenzja BLAZEJ1
6

CSGO Prime (B2P) Jak dobrze grać zespołowo?

Poradnik wzarek
7

Ostra jazda bez trzymanki czyli recenzujemy GTA V

Recenzja adrianos253
8

The Sims 4 i postęp historii? Tak, to możliwe! - poradnik instalacji MC Command Center

Poradnik kitq
9

Badass Hero [Early Access] - Poczuj się Badassem!

Recenzja Dawid035
10

League of Legends Sona - Wirtuozka Strun

Poradnik Alisiowa
Chat