Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1305 0
26.02.2021

Ocena bohatera - Sona

Bohaterką dzisiejszej recenzji jest Sona - Wirtuozka Strun! :D


Kilka słów wstępu... :)

Sona wychowała się w prowincji Galrin, w ioniańskim klasztorze. Była pozostawioną przed jego bramą sierotą. Z biegiem czasu, kiedy stawała się dojrzalsza okazało się, że Sona nie potrafi mówić... Jednak odkryła inny sposób na wyrażanie siebie.

Kiedy znalazła się przed bramą klasztoru, zauważono przy niej ciekawy przedmiot. Okazało się, że jest to instrument muzyczny, a Sona kiedy dorosła nauczyła się na nim grać.

Wychowywała się w rodzinie Buvelle, która ją przygarnęła. Lestara - przybrana matka Sony, odkryła, że instrument, który ma dziewczyna to jeden z legendarnych etwahli - cudowny artefakt, niezwykle rzadki na całym świecie.

Sona z czasem zaczęła się przekonywać, że ten magiczny instrument posłuży jej nie tylko do wygrywania pięknych melodii, ale także do wymierzania sprawiedliwości.


Sona należy do Zaklinaczy, zadających obrażenia magiczne. Najczęściej spotykana na dolnej alei (Bot) jako support (wsparcie), choć zdarzają się śmiałkowie wybierający tę postać na Mida (środek). Sona jest postacią, która potrafi zadawać spore obrażenia przeciwnikom, ale też jest bardzo dobrym supportem healującym (leczącym) i nieraz może uratować z pozoru przegraną sytuację. ;)


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Umiejętności Sony:


umiejętność bierna - tzw. pasywka - Akord Potęgi - kiedy Sona rzuci 3 zaklęcia, jej następny atak zada dodatkowe obrażenia magiczne i wywoła specjalny efekt (zależnie jakiej pieśni użyła wcześniej.


Q - Hymn Odwagi - za pomocą fal dźwiękowych Sona zadaje obrażenia magiczne 2 najbliższym przeciwnikom (bohaterowie i potwory). Otrzymuje tymczasową aurę, dającą sojusznikom przebywającym najbliżej niej dodatkowe obrażania przy ich następnym ataku.


W - Aria Wytrwałości - Sona za pomocą tej umiejętności leczy siebie i najbliższego rannego sojusznika. Bohaterka otrzymuje tymczasową aurę, dającą teammatom przebywającym w pobliżu niej tymczasową tarczę.


E - Pieśń Prędkości - Sona zapewnia sobie oraz współgraczom z drużyny dzięki tej umiejętności dodatkową prędkość ruchu. Zyskuje tymczasowo aurę, dającą sojusznikom możliwość szybszego poruszania się.


R - Crescendo - tzw. ultimate - przy pomocy tego skilla ogłusza wrogich bohaterów, zadając im przy tym także obrażenia magiczne. Każdy kolejny poziom tej umiejętności skraca bazowy czas odnowienia podstawowych umiejętności Sony.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Na dzień pisania tego artykułu Sona posiada 9 skórek (skinów) nie licząc standardowego wyglądu, w tym również 1 skórkę z serii superskórek.


Skiny Sony:

1. Muza Sona

2. Sona z Pentakill

3. Sona Kolędnik

4. Sona z Guqin

5. Arcade Sona

6. DJ Sona (Superskórka)

7. Kochana Sona

8. Sona z Odysei

9. Sona z Psychoperacji


Moimi ulubionymi skinami są: DJ Sona, Kochana Sona i Sona z Psychoperacji. Najczęściej gram właśnie ze skórką DJ Sony, ponieważ podoba mi się ona najbardziej i ma dodatkowo ciekawe efekty w postaci muzyki (3 tryby muzyczne i kolorystyczne - możliwość zmiany podczas gry) i fajnych efektów.


Uważam jednak, że splash art'y niektórych, starszych skinów Sony mogłyby zostać odświeżone, by lepiej pasowały do mapy i aktualnych unowocześnień gry.


Podsumowując, Sona należy do postaci bardzo mocnych choć "delikatnych" ("papierowych"). Potrafi jednak na linii wywoływać presję, nękając przeciwników z dystansu. Dobrze nadaje się do obijania oponentów, dodatkowo ma możliwość szybkiej ewakuacji się z miejsca zagrożenia co też jest korzystne. Jest dosyć łatwą do ogarnięcia postacią, która według mnie nie jest nudna i przyjemnie się nią gra.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez NibyFajna

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Call of War Zew wojny czyli Call of War

Recenzja Unganana
2

Shakes & Fidget Shakes & Fidget recenzja

Recenzja Porarzo
3

Za co Watch_Dogs został zhejtowany?

Recenzja BLAZEJ1
4

Call of War Call of War- recenzja [Nowa wersja]

Recenzja Bart1607
5

ARK: Survival Evolved (B2P) Dinozaura mieć :D

Recenzja Skrilel
6

Biblioteka Modów - Gothic - 1. Cienie Przeszłości

Recenzja Tybero
7

Brawl Stars Jak łatwo wbijać Mastery w Brawl Stars: Praktyczny poradnik

Poradnik Piotrex3111
8

League of Legends Jak grać bohaterem Teemo?

Poradnik xB_
9

DOTA 2 DOTA 2 Poradnik który pomoże ci zrozumieć najważniejsze problemy gry!!!

Poradnik cysiu7
10

CSGO Prime (B2P) Tutorial dla początkujących

Poradnik marcin072
Chat