Jak to działa
Przejdź do gry Forge of Empires
Forge of Empires
5.0 1 692 0
11.02.2018

Forge of empires – świetna gra strategiczna.

GARŚĆ INFORMACJI
Forge of Empires autorstwa InnoGames jest przeglądarkową grą strategiczną, jakich na pierwszy rzut oka jest wiele. Jednak istniej wiele aspektów, które odróżniają ten tytuł od konkurencji.ZALETY
-Interesujący pomysł na grę – w grze prowadzimy swoje imperium poprzez epoki. Dają nam one nowe technologie i budynki. Przez co cały czas czujemy wzrost potęgi. A o to w końcu chodzi w grach tego typu.
-Nastawienie na współpracę. Gra bardziej promuje pomaganie sobie nawzajem niż walkę przeciwko sobie. Objawia się to chociażby w rozbudowie tzw. „pereł kultury”. Ponieważ w większości wypadków to właśnie dzięki pomocy innych osób osiągniemy wyższe poziomy wspomnianej budowli.Do tego warto dodać, że o wiele częściej spotkamy się z graczem, który wyremontuje nasz budynek niż z kimś kto go splądruje.
Grając w tę grę możesz zdobyć 300 Graj
-Gra nie wymaga ciągłego ślęczenia przed monitorem. Wpływają na to chociażby bardzo rzadkie ataki na naszą osadę, które i tak nie wywołają większego zamieszania poza stratą kilku jednostek jakiegoś surowca. Do tego dochodzi jeszcze to, iż czas produkcji zasobów możemy ustawić według naszego upodobania. Np. jeżeli wiemy, że jutro w ogóle nie odpalimy gry to ustawiamy czas produkcji na 24h itd.
-System walki. Jest prowadzony w turach i polega na przemieszczaniu żołnierzy po planszy. Daje nam do spore pole do popisu jeżeli chodzi o nasze zdolności taktyczne. Do tego dochodzi jeszcze różne zastosowanie naszych jednostek. Np. jednostki ciężki są dobre przeciwko jednostkom piechoty, ale przegrywają w starciu ze strzeleckimi itp. Dzięki temu cały czas możemy wymyślać nowe strategie użycia naszych wojski je doskonlić.
-Staranność. Mówię tutaj o tym iż każdy nowy budynek w każdej epoce ma zupełnie inną teksturę, każdy żołnierz wygląda inaczej. Do tego nawet drogi z danej epoki wyglądają inaczej. Po tym widać, że studio traktuje swoich graczy poważnie i nie każe im oglądać tej samej grafiki w każdej epoce.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 350 Graj
-Gra jest cały czas rozwijania, co jest pożądane jeżeli chodzi o tego typu tytuły.
-Język polski. Zawsze miło przeczytać coś w swoim języku.
-Świetny system tzw „towarów”. Otóż na każdą epokę przypada pięć takich surowców (np. złoto, alabaster, miód itp.) plus pięć budynków do ich produkcji. My jako gracz możemy produkować na pełnych obrotach tylko dwa z pięciu towarów danej ery. Co niejako wymusza u graczy handel tymi surowcami, aby móc nadal rozwijać swoje imperium.
-Wydarzenia. Co jakiś czas w grze pojawiają się różne eventy z okazji np. jakiegoś święta. Są one zaskakująco różnorodne. Podczas takiego wydarzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia można było otwierać specjalne prezenty, które zawierały nagrody związane z tym świętem.
WADY
- Wolna progresja. Żeby osiągnąć następną epokę trzeba się naprawdę postarać. Ponieważ punkty rozwoju są towarem dosyć deficytowym a to one są nam potrzebne do rozwoju.
PODSUMOWANIE
Jeżeli znudziły Ci się klasyczne przeglądarkowe strategie to FOE jest dla Ciebie ponieważ tytuł ten wnosi do gatunku powiew świeżości.

Moja ocena 9/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Agar io Recenzjo-Poradniko-Tutorial Agar.io

Recenzja Bananon nr1
2

League of Legends Nowy system honoru - Co i jak?

Poradnik TurboBagiety
3

Minecraft Jakie shadery są najlepsze do Minecarft'a? Oto kilka najlepszych shaderów do MC!

Poradnik Namirt
4

Crossout Dlaczego Warto Zagrać w Crossout?

Recenzja Michalstars
5

Big Farm Big Farm - mieszane wrażenia

Recenzja KIAM
6

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
7

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
8

League of Legends League of Legends - Teemo

Poradnik LeeCoper
9

Dead Island- która postać będzie dla mnie najlepsza?

Poradnik rzulty
10

Drakensang Online Co nowego? - update 192

Recenzja Tomaszor
Chat