Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 3570 0
04.05.2020

Teamfigh Tactics- jak grać, żeby wygrywać?

Od ostatniej aktualizacji, która zmieniła Teamfight Tactics w galaktyczne przygody, zaczęłam bardzo dużo grać w ten tryb (samotnie lub z przyjaciółmi). Po wielu próbach znalazłam swoją drużynę, która bez większego problemu umie pokonać bohaterów przeciwnika. Moją propozycję na drużyny zamieszczę poniżej, natomiast teraz postaram się dać wszystkim kilka wskazówek, które na pewno ułatwią wspinanie się po szczeblach rangi. Oczywiście będą to rady, które sama bardzo często stosuję, więc wiadomo, że każdy może mieć odmienne zdanie na ich temat.

  • Pierwszym a zarazem najważniejszym punktem, jest po prostu ekonomiczna gra.
  • Osoby grające ten tryb, doskonale wiedzą, że po każdej rundzie dostajemy złoto, za które możemy kupić postacie lub doświadczenie. Oczywiście po każdej przegranej lub wygranej dostajemy dodatkowe złoto, zależne od serii zwycięstw lub porażek. Większość graczy (z moich własnych obserwacji), co rundę wydaje całe złoto na przykład na bezsensowne odświeżanie postaci. Warto w początkowych rundach zbierać monetki, wydając je jedynie w przypadku, gdy trafi nam się postać, którą zbieramy. Można postawić sobie za cel zbierania złota, aż do momentu, gdy na przykład zostanie nam jedynie 50 punktów zdrowia lub po prostu gdy nastąpi siódma przegrana z rzędu. Dlaczego taka metoda jest przydatna? Bo na dalszych rundach dostajemy pulę kolejnych postaci, które mogą kosztować nawet i 5 złota! Można wtedy zbudować mocniejszy team, składający się na przykład z Miss Fortune, Jhina lub Ashe.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
  • Kolejnym ważnym punktem jest ustawianie postaci, które również wiele daje, zwłaszcza w późniejszych rundach, gdy postaci jest przykładowo osiem lub dziewięć. Na początku warto zaznaczyć, że przód naszego ustawienia powinny raczej zajmować postacie, które mają dużo życia i będą robić nam za pewnego rodzaju ,,tamę”, gdyż bohaterowie przeciwnika skupią się na nich, natomiast reszta teamu będzie mogła spokojnie strzelać. Warto po kilku przegranych rundach zmienić ustawienie, przenosząc postacie na przykład na druga stronę areny lub rozkładając je po całym polu. Oczywiście warto spojrzeć na ustawienia przeciwnika, zwłaszcza gdy zostaje mała liczba graczy, aby mniej więcej przewidzieć przebieg walki i móc dostosować swój team do sytuacji. Warto pamiętać, że trzygwiazdkowe postacie są silniejsze i mają o wiele więcej życia, więc jednocześnie stają się trudniejsza do pokonania, więc można je spokojnie ustawić w środek, aby ochraniały bohaterów na niższym poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że są postacie, które potrafią przyciągnąć przeciwnika do siebie i zazwyczaj jest to bohater, który znajduje się na samym tyle.
  • Przedmioty i jeszcze raz przedmioty.
  • Jest to ważna rzecz, zwłaszcza w kolejnych rundach. Przy walce z botami możemy otrzymać przeróżne przedmioty, które zazwyczaj można łączyć. Do wyboru jest na przykład: łza bogini, szpatułka ale również są itemy, które od razu są złożone czyli na przykład: anioł stróż, pomoc Neeko. Warto dawać przedmioty postaciom, którym one się przydadzą. Wiadomo, że bez sensu jest dawać coś na moc zaklęć, gdy nasza postać walczy w inny sposób. Na wielu stronach są poradniki, które pokazują, co da złożenie nam dwóch przedmiotów. Warto z nich korzystać, żeby w pewien sposób pomóc drużynie w walce z wrogimi bohaterami.
  • Przerwy w grze.
  • Wiadomo, że naturalnym odruchem człowieka na przegrane mecze jest złość, poddenerwowanie lub chęć odinstalowania gry. Gra w negatywnych emocjach nigdy nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy nasza rozgrywka musi być przemyślana, a nie pochopna i spontaniczna. W TFT również warto zrobić sobie nawet i godzinę przerwy po na przykład kilku przegranych meczach. Nasze emocje się wtedy uspokoją i będziemy mieć racjonalniejsze podejście do gry, które na pewno przyda się do odpowiedniego składania postaci.
  • Pochodzenia i klasyfikacja postaci.
  • Ostatni ważny punkt w poradniki, czyli odpowiednie kupowanie postaci, aby móc łączyć je w klasyfikacjach, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości postaci, dadzą nam jakąś umiejętność. Może to być na przykład dodatkowa mana, prędkość ataku, tarcza lub dodatkowy pancerz. Oczywiście jednocześnie może być aktywowane kilka różnych premii za postacie. Warto wcześniej poszukać na internecie wszystkich klasyfikacji postaci, poczytać co da zebranie ich a następnie znaleźć odpowiednie połączenie, które da nam więcej procent na wygraną.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Dla osób, którym nie chce się poszukać informacji, poniżej przedstawię kilka połączeń przedmiotów.

PRZEDMIOTY:


K.W. Miecz+ K.W. Miecz= Ostrze śmierci------------> Za każdej zabójstwo, w którym weźmie udział bohater, otrzymuje on 30 pkt. obrażeń od ataku do końca walki.
K.W. Miecz+ Wygięty Łuk= Pogromca Olbrzymów---------> Ataki podstawowe postaci zadają dodatkowe 12% obrażeń fizycznych, które są wyliczane z aktualnego zdrowia przeciwnika.
K.W. Miecz+ Płaszcz Negacji= Krwiopijec--------> Każdy atak leczy bohatera o 35% z zadanych obrażeń.
Rękawica Sparingowa+ Rękawica Sparingowa= Rękawice Złodzieja-------> Jeden z lepszych itemów, który przed każdą rundą daje losowe 2 tymczasowe przedmioty bohaterowi.
Szpatułka+ Szpatułka= Siła Natury----> Przedmiot zwiększający rozmiar naszej drużyny, dzięki czemu możemy wstawić dodatkowego bohatera, bez osiągnięcia kolejnego poziomu.
Pas Giganta+ Pas Giganta= Plemienna zbroja-----> Bohater regeneruje automatycznie 5% zdrowia, co sekundę.
K.W. Miecz+ Kamizelka Kolcza= Anioł Stróż------> Przedmiot, który wskrzesza bohatera po jego pierwszej śmierci z 400 punktami zdrowia.


MOJA PROPOZYCJA DRYŻYNY.


Jak już wspomniałam wcześniej, długo szukałam pasującego mi teamu, aż w końcu po próbach i błędach go znalazłam.
Składa się on z:
1. Poppy, która jest z ligi C i ma cechę: Czarodziejka Gwiazd i Obrońca.
2. Caitlyn, która jest również z ligi C i posiada cechę: Chronomistrz i Snajper.
3. Zoe, znajdująca się w lidze B i posiadająca cechę: Czarodziejka Gwiazd i Czarodziej
4. Ahri, która również jest w lidze B i ma cechę: Czarodziejka Gwiazd i Czarodziej
5. Ashe, zajmująca miejsce w lidze B, która ma cechę: Astralny i Snajper.
6. Lux, która znajduje się w lidze A i ma cechę: Mroczna Gwiazda i Czarodziej.
7. Jhin'a, który także jest w lidze A i ma cechę: Mroczna Gwiazda i Snajper.


Takie połączenie daje mi trzy aktywowane klasyfikacje postaci, czyli:


I. Snajper- daje mi to dodatkowe 15% obrażeń więcej za każde pole, które znajduje się między bohaterami z tą cechą, a objętych przez nich celem.
II. Czarodziej- dzięki tej klasyfikacji mam dodatkowo zwiększoną moc zaklęć o 20%.
III. Czarodziejka gwiazd- dzięki niej, po każdym rzuconym zaklęciu inne Czarodziejki Gwiazd dostają rozdzieloną pomiędzy nimi manę.


Zazwyczaj taka drużyna daje mi wysokie miejsce w TFT, dzięki czemu mogę piąć się coraz wyżej w rankingu. Czasami dostawiam dodatkową postać, jeżeli na przykład mam na nią miejsce i zazwyczaj pada na Sorakę, której umiejętnością jest leczenie wszystkich sojuszników.


Mam nadzieję, że chociaż część porad z tego artykułu pomoże wam w dalszej grze w League Of Legends. Dziękuje wszystkim, którzy przeczytali porady :)

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Julcia1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Invisible, Inc. Skradanka w jaką jeszcze nie graliście.

Recenzja Banankowiec2453
2

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod - zabawna gra.

Recenzja Marelonto.TV
3

Margonem Zostań kim chcesz w najlepszej grze MMORPG

Recenzja Sittzer
4

Margonem Jak wzbogacić się w grze Margonem?

Poradnik Kardianox
5

CSGO Prime (B2P) Pick'em Challenge | O co chodzi, jak zdobyć trofeum?

Poradnik lynnSSky
6

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
7

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - najnowsze aktualizacje (wrzesień - grudzień 2021)

Recenzja Sylwiszel
8

Star Stable Fabuła Star Stable - czy warto?

Recenzja Dzonitaa
9

CSGO Prime (B2P) Jak utrzymać się na swojej randze i piąć się wyżej? (sposoby)

Poradnik ladwan5
10

Minecraft Minecraft SkyWars Vertez pl #3

Video mitrefo pro banan :D
Chat