Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 2 2953 0
22.06.2017

Jak nagrać fragmovie na słabszym komputerze?

Pewnie wiele osób zastanawia się jak nagrać jakąś fajną akcję, gdy ma się słaby komputer, który nie pozwoli na nagranie programem typu OBS. Jest na to prosty, lecz czasochłonny sposób, który postaram się opisać w tym artykule. Przygotujcie sobie też dużą ilość wolnego miejsca na dysku :)

No to zaczynamy!

Gdy wejdziemy do CS:GO zmieńmy rozdzielczość jak i ustawienia grafiki na taką, jaka nam by odpowiadała w nagraniu(najładniej wygląda najwyższa). Następnie włącz demo, z którego akcję chcesz nagrać i przejdź do tej akcji. Przed akcją zapauzuj demo, wyłącz x-raya, żeby lepiej się oglądało i najlepiej wpisz komendę cl_draw_only_deathnotices 1 . Sprawi ona, że na ekranie widoczne będą tylko paski informujące o zabójstwach w prawym górnym rogu ekranu. Następnie w konsoli wpisz komendę host_framerate X . Za X wstawić musisz liczbę klatek, w której chcesz mieć nagranie. Następnie odpauzuj demo i wpisz do konsoli startmovie NAZWA tga . Za NAZWA wpisać musisz nazwę pliku, jaką chcesz mieć. Jeżeli chcesz również nagrać dźwięk to po tga napisz wav.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Kiedy już to zrobiłeś trzeba odczekać, aż obraz się nagra klatka po klatce(co jest dość czasochłonne), po czym wejdź w folder z CS:GO i znajdziesz tam plik wav z nazwą, którą ustaliłeś oraz wiele plików tga, z nazwą którą ustaliłeś i dodatkowo z numerem klatki. Są to pojedyncze zrzuty ekranu, które należy wrzucić do programu np. Sony Vegasa czy Virtual Duba. A robimy to w ten sposób, że klikamy importuj pliki, zaznaczamy pierwszy plik tga i zaznaczamy otwarcie sekwencji(w przypadku Virtual Duba z tego co wiem to nie trzeba niczego zaznaczać). Przez to pliki zostaną złączone, a w programie pojawi się nasz film już cały. Teraz tylko dorzucić do niego plik z dźwiękiem, który również znajduje się w folderze z CS:GO i można montować :) Uważaj na miejsce na dysku, bo pliki te mogą ważyć bardzo dużo, więc należy się upewnić, że mamy wystarczająco miejsca.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Następnym czasochłonnym sposobem jest nagranie normalnym programem typu OBS czy Fraps filmu w zwolnionym tempie. Wpisujemy host_timescale X i za X wpisujemy jakąś liczbę, która jest mniejsza od 1. Im mamy mniej FPS tym mniejsza powinna być ta liczba. Następnie odpalamy demko(wcześniej możemy również wpisać cl_draw_only_deathnotices 1). Po nagraniu wrzucamy do programu i musimy przyspieszyć tyle razy, ile wyjdzie nam po podzieleniu 1 przez liczbę wpisaną za X. Np. w przypadku 0.25 musimy przyspieszyć film 4 razy, aby jego prędkość była równa 1. Następnie możemy zabrać się za montowanie i wrzucanie na YT :) Do nagrywania przydatne też są często configi, dzięki którym nie musimy wpisywać komend, które tutaj wymieniłem, ale mamy je pod jednym przyciskiem, więc warto taki znaleźć lub samemu napisać.
Mam nadzieję, że taki poradnik komuś się przyda.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez wzarek

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Opera GX | Gaming Browser Najlepsza przeglądarka internetowa dla graczy

Recenzja Bozno260
2

zielone imperium najlepsze questy

Recenzja Duman1222
3

Metin2 Recenzja Gry Metin2 po 7 latach grania.

Recenzja Diana07
4

Naruto Online Naruto online - "niby wszystko fajnie, ale jednak p2w"

Recenzja Szustii
5

Neverwinter Neverwinter-gra wymagająca dobrych decyzji

Recenzja Antonios007
6

Najlepsze gry na xbox one.

Recenzja AdminPL
7

Twoje decyzje, twoje wybory- Recenzja gry The Walking Dead

Recenzja JanuszB
8

League of Legends Aphelios - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

Rust (B2P) Rust - Jak rozpocząć wipe na serwerze?

Poradnik Banankowy01
10

Omówienie dodatku Popioły Rubieży - Hearthstone

Poradnik TurboBagiety
Chat