Jak to działa
Przejdź do gry Football Team
Football Team
5.0 1 1768 0
27.07.2019

Jak zostać piłkarzem, czyli recenzja gry Football Team

Witam!

W tym artykule chciałbym się skupić nad grą przeglądarkową Football Team. Wcielamy się w niej w piłkarza, który może grać w prawdziwych meczach rozgrywanych na żywo. Mamy możliwość grania w przeróżnych klubach lub stworzenia własnego. Naszą postać rozwijamy, decydujemy na jakiej pozycji gra, dobieramy jej akcesoria. Przyjrzałem się trochę dokładniej tej grze - przedstawiam poniżej moje spostrzeżenia.

P.S.: Jest to tylko i wyłącznie mój punkt widzenia! Jeżeli coś pominę lub z czymś się nie zgadzasz - napisz śmiało w komentarzu :)

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Po pierwsze - wygląd strony, który jest po prostu w porządku. Kiedy po raz pierwszy zagrałem w tą grę nie miałem większego problemu z odnalezieniem się. Wszystko opisane w jasny i prosty sposób.


Rozwijanie postaci może na początku okazać się niezbyt zrozumiałe, lecz tylko na początku. Umiejętności dobieramy w zależności od naszej pozycji. Najważniejszymi są kondycja oraz gra defensywna lub ofensywna (zależy od postaci) pozostałe mogą zwiększać lub zmniejszać losowość w grze. Na przykład umiejętność stałe fragmenty może być przydatna gdy wykonujemy rzut wolny, rożny albo karny, ale także decyduje o obronie przed nimi, skuteczność zmniejsza losowość w grze, a pressing wprowadza element losowości. Bardzo ciekawe mechanizmy.


Gra po wbiciu pewnego poziomu OVR wprowadza udogodnienia - od 30 OVR dostajemy raz na dzień możliwość wytrenowania większej ilości punktów umiejętności na raz, a po osiągnięciu 40 OVR możemy odebrać pakiet startowy. Ogólnie rzecz biorąc - nie wymaga od nas dużych nakładów czasu (i możemy się dobrze bawić bez wydawania pieniędzy).


Kluby są jedną z ciekawszych rzeczy w całej grze. Nawet z OVR oscylującym w granicach 30-40 mamy szansę na udział w rozgrywkach ligowych (kwestia paru dni grania). Dołączając do klubu dostajemy możliwość dodatkowego treningu o godzinie określonej przez właściciela, gramy w rozgrywkach (jeżeli dostaniemy się do składu), możemy czatować z innymi członkami albo nawet podpisać kontrakt i w ten sposób zarabiać. Im lepszego piłkarza mamy tym lepsze kluby będą stały przed nami otworem i tym ciekawsza gra.


Możliwość stworzenia własnego klubu to już inna bajka! Jako właściciel klubu zbieramy drużynę, ulepszamy stadion, wybieramy herb drużyny i zapisujemy ją na rozgrywki (jeżeli mamy minimum 13 graczy). Polecam! Szczególnie jeżeli gracie ze znajomymi.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Każda postać może (i powinna) mieć swój strój. Elementy stroju znajdujemy w paczkach, które otwieramy za pomocą kluczy. Znajdziemy je tez na rynku ale tam potrzebujemy waluty premium - kredytów. Ten element rozgrywki niezbyt mi się podoba, bo ciężko zdobyć dobre elementy bez wydawania prawdziwych pieniędzy (trochę pay to win).


Sam mechanizm rozgrywania meczów jest po prostu symulacją, a my widzimy opisową transmisję meczu i wgląd w statystyki oraz składy. Jest to może dosyć nieciekawe, lecz nie oczekujmy za wiele od gry przeglądarkowej.


Ponadto możemy chodzić do pracy by zarobić pieniądze potrzebne do treningu. Ciekawym elementem gry są pojedynki na tricki - taka a'la karcianka, z której możemy otrzymać nagrody, a same karty ulepszamy w zakładce trening-tricki. Znajdziemy także czat, gdzie można pogadać z innymi graczami, spytać się o coś (szybko odpowiadają na pytania, mili ludzie!) itp.


Ogółem naprawdę super gra! Ja daję ocenę 8/10

Gorąco polecam fanom piłki nożnej :D

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez QbaYT

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

Team Fortress 2 Skaut - taktyki, porady oraz technika gry

Poradnik krolox
3

CSGO Prime (B2P) Jak awansować na wyższą rangę według moich doświadczeń w CS:GO!

Tutorial barto1k
4

Gwint Gwint - historia karty Nivellen

Poradnik Porarzo
5

Paladins Paladins-> Najlepszy healer w grze (Jak grać Mal Dambą?)

Poradnik Quaresma
6

3 fajne gierki na twój telefon

Recenzja TheMaślak
7

Amnesia: Mroczny Obłęd - Sztuczne napięcie

Recenzja LiquidSnake
8

Star Stable Wszystko o Star Stable

Poradnik Lena Kinga
9

CSGO Prime (B2P) Jak zrobić swój własny unikalny plik autoexec cz.3

Poradnik Seb0L03
10

Life is a Game-Ciekawa Symulacja Życia

Recenzja Pawełki.PL
Chat