Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 3 1970 0
04.07.2018

JAK STAWAĆ SIĘ LEPSZYM W CS:GO?

Temat zdobywania umiejętności i wiedzy w Counter-Strike'u jest szeroki i można by się nad powyższym pytaniem rozpisywać godzinami. W tym artykule postaram się w jak najbardziej zrozumiały sposób doradzić zarówno tym mniej doświadczonym jak i tym bardziej zaawansowanym graczom. Pierwsza rzecz i najbardziej istotna, o której chciałem napisać to sprzęt.
Nie oszukujmy się, bez dobrej myszki, czy podkładki nie będziemy w stanie wykonywać szybkich ruchów w grze co niekiedy jest niezbędne. Mysz powinna mieć dobry sensor, na tyle dobry, aby przy najszybszych ruchach nie zacięła się nawet trochę. Co do podkładki nie może ona być mała. Przynajmniej 25x20cm. Jeśli chodzi o pozostały sprzęt mogę doradzić tyle, że posiadanie mechanicznej klawiatury dużo pomaga, ale nie jest konieczne - bez niej da się żyć, a słuchawki? No cóż wystarczy, aby miały mikrofon i były w miarę głośne - na tyle głośne abyście byli w stanie usłyszeć waszych przeciwników z najróżniejszych miejsc.
Co zatem z monitorem? Wielu graczy uważa, że każdy porządny gracz CS'a powinien mieć przynajmniej 120Hz. Moja opinia jest taka, że na początek standardowy monitor (60Hz, 1920x1080) w zupełności wystarczy, szczególnie zwracając uwagę na fakt, że monitory o wyższej prędkości odświeżania są dużo droższe.
Na koniec zostawiłem PC, głównie ze względu na to, że w tych czasach nie jest tak dużym porblemem posiadanie komputera, który by wyciągał przynajmniej 60 klatek na sekundę w każdym miejscu na każdej mapie w grze. Jeśli zaś wasz komputer nie posiada na tyle dobrych specyfikacji, polecam pogrzebać w ustawieniach graficznych (nie zaleca się ustawiania jakości cieni na niskie - może to nam utrudnić spostrzeżenie przeciwnika na większe odległości) lub pobawić się parametrami startowymi. Polecane parametry startowe: +mat_queue_mode 2, cl_forcepreload 1.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Rozdzielczość w grze i czułość myszy. W tej części artykułu poruszę dla niektórych bardzo ważny temat jakim jest rozdzielczość ekranu w grze oraz czułość myszy.
Możliwości jest wiele. Pierwszy raz po włączeniu Counter-Strike'a ustawioną mamy natywną rozdzielczość (zazwyczaj 16:9, 1920x1080),
natomiast wielu graczom z wielu powodów nie pasuje tak wyglądająca gra. Najpopularniejszą rozdzielczością ekranu jest 1024x768 (proporcja 4:3) - taka rozdzielczość pozwala nam na dokładniejsze dostrzeganie przeciwników, którzy są od nas daleko oraz łatwiejsze celowanie, ponieważ modele ich postaci są większe.
Wiele graczy jednak decyduje się na 16:9, proporcję, która jest natywna, co oznacza, że nasze pole widzenia w trakcie gry jest szersze oraz gra wygląda po prostu lepiej. Dodam jeszcze, że przy mniejszych rozdzielczościach zyskujemy większe ilości FPS (klatek na sekundę) sprawdzić nasze FPS i wiele innych oznaczeń możemy wpisując do konsoli komendę: net_graph 1.
Jeśli chodzi o czułość myszy to zalecaną wartością jest od 2 do 4 w grze, a DPI myszy 400 - tak gra większość pro gamerów i zaawansowanych graczy (aby grało wam się wygodnie dostosujcie czułość myszy co do waszej podkładki tak, aby cała jej długość była równa obrotowi o 360 stopni w grze) Warto pamiętać jednak, aby wyłączyć akcelerację myszy w ustawieniach gry, ta opcja przyspiesza naszą mysz w niektórych momentach, a tego nie chcemy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Ostatnim tematem, który poruszę będzie zdobywanie skilla i bezpośrednie stawanie się lepszym w CS. Trening jest nieodłączną częścią stawania się lepszym w każdej dziedzinie. Czy jesteśmy kucharzem, czy żołnierzem, czy graczem, im dłużej coś robimy tym jesteśmy w tym lepsi. Według mnie najlepszym sposobem na trening w CS:GO jest deathmatch i nie chodzi mi tutaj o ten deathmatch, który oferuje nam Valve. Dołączasz i masz 10 minut na zneutralizowanie jak największej ilości przeciwników. Mówię tutaj o deathmatchu jako serwerze społeczności, jest wiele serwerów z pluginem, który sprawia, że wszyscy strzelają się każdy na każdego, a po śmierci natychmiastowo odradzasz się w losowym miejscu na danej mapie. Granie na takim serwerze z pewnością poprawi naszą celność, pamięć mięśniową, orientację na mapie, movement, zachowanie graczy i wiele innych aspektów wpływających na to jak dobrze gramy w Counter-Strike: Global Offensive. Pozostałymi sposobami są najróżniejsze mapki z warsztatu steam. Na tych mapach mamy przykładowo różnie porozstawiane boty, w które musimy po prostu strzelać i sami ustawiamy jaką mają mieć broń, czy mają się poruszać oraz czy noszą opancerzenie. Lub mapa, na której mamy przed sobą ścianę, na której pojawiają się losowo zielone punkty w które mamy strzelać. Najlepsze mapy do treningu: training_aim_csgo, Aim Botz - Training, bot_training, Recoil Master.
W CS:GO nie zapominajmy również o granatach, których rzucanie również powinniśmy trenować. W internecie jest wiele filmów, które pokazują różnorakie line up'y smoke'ów, flashe oraz mołotowy. Można z nich brać przykład i wykorzystywać je w meczach.
Na koniec dodam tylko, że każdy człowiek jest kowalem własnego losu, dużo trenujemy, zauważamy duże postępy. Jesteśmy leniwi i nie mamy na nic ochoty - postępów brak, tak jest w każdej dziedzinie życia.
5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez Mesashii

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Fnatic - krótka historia i opis drużyny.

Recenzja wzarek
2

Dead by Daylight - Świetna gra

Recenzja Kubsoon243
3

World of Tanks World of Tanks Blitz-Recenzja

Recenzja Dercik90
4

War Thunder Jak zwiększyć swoją efektywność na polu walki? - Awiacja

Poradnik NattyDread
5

Margonem Jak skutecznie zarabiać w Margonem? Kamcio98

Poradnik Kamcio98
6

Margonem Recenzja Margonem - Najlepszej gry MMORPG w Polsce

Recenzja Lifam
7

Momio Jak zacząć grać w Momio ?

Tutorial LooLxD
8

W jakie darmowe gry na steam warto zagrać ?

Poradnik polikkkk
9

World of Tanks Karawana handlowa w World of Tanks

Recenzja Bart1607
10

Minecraft Jak przywołać nieruszającego się moba.

Tutorial MiChAł331
Chat