Jak to działa
0.0 0 251 0
27.06.2018

Dead Island Riptide - dobra gra?

UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOJLERY! Dead Island Riptide to gra wydana przez Deep Silver, której producentem i dystrybutorem jest Techland. Gra została wydana 23 kwietnia 2013, lecz w Europie pojawiła się trzy dni później, czyli 26 kwietnia 2013. Jest to gra przygodowa z otwartym światem, w której widzimy z pierwszej osoby. Możemy grać w nią sami lub razem z innymi graczami (maksymalnie 4 osoby w jednej sesji). Gra jest dostępna na niewielu platformach: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3. W Dead Island mieliśmy do wyboru cztery postacie: Logana, Purnę, Xian i Sama B, a w tej edycji mamy jeszcze jedną postać John'a. Każda z nich ma swoją specjalność np. Purna - broń palna, Sam B.- broń obuchowa itd. Mamy też opisaną historię każdej z postaci. Kim byli przed wybuchem apokalipsy i czym się zajmowali.
Apokalipsa zaczęła się na jednej z wysp. Były tam przeprowadzane testy i w pewnym momencie wyszły spod kontroli. Zmutowani ludzie wyszli z miejsca badań i zaczęli zarażać innych poprzez ugryzienia. Nasza piątka jest uodporniona na to i przez całą grę próbujemy się wydostać z wyspy przemierzając wyspę w poszukiwaniu rzeczy do przetrwania i przedmiotów dla ludzi, którzy pomogą nam w ucieczce. Historia zaczyna się tak: mieliśmy zostać poddani badaniom, więc dostaliśmy środki medyczne przez które zasnęliśmy. Budzimy się, gdy statek w którym jesteśmy jest atakowany przez szwendaczy. Pomagamy armii powstrzymać ich, lecz na końcu Serpo (ten przez którego to wszystko się zaczęło) odlatuje helikopterem zostawiając nas. Prowadzi to do rozbicia się statku o skały. Naszej piątce udaje się przetrwać katastrofę. Na plaży spotykamy Harlow (będzie ona nam pomagać przez całą grę). Udajemy się do obozu przetrwania. Od wtedy dzieją się mało ważne rzeczy oprócz tego, że poznajemy dowódce armii. W pewnym momencie udaje nam się przedostać na drugą stronę wyspy (Henderson) przez kanały, ponieważ wszystkie mosty prowadzące do niej zostały zniszczone. Docieramy tam gdzie miała miejsce katastrofa i helikopter Serpo został zniszczony. Znajdujemy go i rozmawiamy z nim.
Mówi on nam, że Harlow jest niebezpieczna i w strefie kwarantanny jest łódź i szczepionka. Udajemy się w to miejsce. Znajdujemy tam Harlow, która wstrzyknęła sobie mutagen i zmieniła się. Próbuje nas zabić, a naszym celem jest wstrzyknięcie mutagenu i pokonanie jej. Kiedy ją pokonamy przedzieramy się przez zmutowanych i docieramy do łodzi. Jest tam też Serpo. My uciekamy bez niego. Niestety na pokładzie łodzi znajdowali się zarażeni medycy, którzy rozprzestrzenili zarazę w innym miejscu. W moim odczuciu jest to bardzo dobra gra, lecz jest trochę nie dopracowana. Osobiście grałem w nią ponad 120 godzin. Przechodząc 2 razy fabułę, a resztę grałem razem z przyjaciółmi. W Dead Island Riptide można się świetnie pobawić, ale też przestraszyć, gdy nagle za ściany wyskakuje na was zarażony. Polecam grę innym. Warta zakupu.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Kubsoon243

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
2

Grand Theft Auto V (B2P) Jak zarabiać dużo w GTA ONLINE małym kosztem!

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
3

MovieStarPlanet MSP Jakie unikaty można zdobyć za lvl?

Poradnik XxWilczyca1620xX
4

World of Tanks AMX 50 B - Opis francuskiego czołgu i jego krótka historia!

Poradnik JestemKacper
5

League of Angels Leauge of Angels, najgorsza gra tego typu

Recenzja Osa1020
6

Roblox Roblox - Event Universe

Poradnik Fragorski
7

Let's Fish Let's Fish czyli gra dla każdego.

Recenzja MichK
8

Smite Recenzja - Opinia o grze po 3 latach gry.

Recenzja Isune
9

CSGO Prime (B2P) Cs:go - najlepszą grą FPS

Recenzja Bananek2012
10

Paladins Paladins - jedna z lepszych gier free-to-play.

Recenzja AkaiKage
Chat