Jak to działa
5.0 2 469 0
15.03.2018

don't starve jak przeżyć do zimy

Siema ten artykuł jest przeznaczony dla osób które dopiero chcą zacząć grę w don't starve lub takich które kompletnie nie umieją w nią grać. Przygodę w grze don't starve zaczynamy od wybrania postaci. Na początku mamy dostępnego tylko Wilsona ale z czasem zdobędziemy też inne postacie. Pierwszego dnia należy się skupić na zebraniu przedmiotów niezbędnych do przetrwania czyli: krzemień, drewno, jagody, marchewki, patyki, kamienie oraz złoto jeżeli jakieś spotkamy. przez następne dni powinniśmy znaleźć miejsce które będzie nam służyć za bazę. Najlepsze miejsce to takie gdzie będziemy mieli do wszystkiego blisko, niestety ono nie istnieje, ale szukajmy jak najbardziej do niego zbliżone. Ważne jest aby baza nie znajdowała się na terenie kamiennym ponieważ nie będziemy mogli nic zasadzić w pobliżu ani na terenie bagiennym bo macki cię zabiją.
W pobliżu naszego miejsca zamieszkania powinny się znajdować: krzaki z jagodami, patyki, trawa, i przede wszystkim drzewa ponieważ są one niezbędne do przetrwania. Nie powinniśmy się osiedlać zbyt blisko gniazda pająków, wejść do jaskini lub gniazda wysokiego ptaka, gdyż mogą być strasznie uciążliwe w nocy. W centrum naszej bazy konieczne jest kamienne ognisko bez niego w nocy nawiedzi nas Charlie i zabije. Niezbędna do rozwijania jest maszyna nauki i alchemiczna bo bez nich nie będziemy mogli się dalej rozwijać do stworzenia maszyn konieczne jest złoto które można zdobyć w kamieniołomie. Oprócz tego konieczne są skrzynki, z czasem przedmioty przestaną się mieścić w ekwipunku. Koniecznie trzeba także zbudować garnek, będzie to główny sposób odżywiania się naszej postaci a przechowywać jedzenie powinniśmy w lodówce bo w ekwipunku będzie się zbyt szybko psuć jednak dla początkujących graczy może być problemem zdobycie przekładni niezbędnych do jej stworzenia.
W grze don't starve ważnym elementem jest walka to z niej mamy mięso bez którego umrzemy. Istnieje kilka rodzajów mięsa między innymi kąsek, mięso, mięso z potwora oraz udko. Kąsek otrzymujemy po zabiciu królika lub innego małego stworzonka niestety ciężko się nim najeść ale gdy doda się go do garnka razem z trzema jagodami można uzyskać kulki mięsne. Mięso dostajemy z większych stworzeń takich jak świnie lub wysoki ptak niestety trzeba je najpierw zabić a to nie zawsze jest takie proste zwłaszcza gdy się niema zbroi. Mięso potwora jak sama nazwa wskazuje pozyskujemy z potworów jego głównym źródłem są pająki zabicie pająka nie jest trudne ponieważ gdy będziemy w niego uderzać bronią on nie będzie atakować nas jednak większy problem może stanowić kilka pająków. Udka można pozyskać przede wszystkim z gobblera czyli indyka wyskakuje on czasem z krzaków jagodowych, nie atakuje ale szybko ucieka przez co nie można go zabić goniąc go ale gdy w jego pobliżu położymy jagody on będzie iść bezmyślnie w ich kierunku i wtedy można go łatwo zabić jednak trzeba uważać bo może w krótkim czasie zjeść nam jagody. Mam nadzieje że chociaż że skorzystacie z moich rad w przyszłości.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Roblox Podbija Świat oraz JailBreak

Recenzja Seweryniak
2

Roblox [Roblox] TOP 10 Serwerów na których warto zagrać.

Recenzja Shadow YouTube
3

Agar io Jak wygrywać w Agar.io?

Poradnik Gitarz
4

League of Legends League of Legends "LoL"

Tutorial mitrefo pro banan :D
5

Dead Island- która postać będzie dla mnie najlepsza?

Poradnik rzulty
6

League of Legends Bardzo fajna gierka polecam zagrać!

Recenzja menelica123
7

Tom Clancy's Rainbow Six Siege (B2P) Rainbow Six Siege czyli najlepsza taktyczna strzelanka ostatnich lat

Recenzja BLAZEJ1
8

Minecraft Nadchodzi Minecraft 1.13

Poradnik KreiziGames
9

My Free Circus Co to jest za gra? Początek z My Free Circus

Tutorial Kate123
10

Eldarya Recenzja odcinka 27 (Spoilery)

Recenzja Qitria
Chat