Jak to działa
2 0 76 0
15.03.2018

don't starve jak przeżyć do zimy

Siema ten artykuł jest przeznaczony dla osób które dopiero chcą zacząć grę w don't starve lub takich które kompletnie nie umieją w nią grać. Przygodę w grze don't starve zaczynamy od wybrania postaci. Na początku mamy dostępnego tylko Wilsona ale z czasem zdobędziemy też inne postacie. Pierwszego dnia należy się skupić na zebraniu przedmiotów niezbędnych do przetrwania czyli: krzemień, drewno, jagody, marchewki, patyki, kamienie oraz złoto jeżeli jakieś spotkamy. przez następne dni powinniśmy znaleźć miejsce które będzie nam służyć za bazę. Najlepsze miejsce to takie gdzie będziemy mieli do wszystkiego blisko, niestety ono nie istnieje, ale szukajmy jak najbardziej do niego zbliżone. Ważne jest aby baza nie znajdowała się na terenie kamiennym ponieważ nie będziemy mogli nic zasadzić w pobliżu ani na terenie bagiennym bo macki cię zabiją.
W pobliżu naszego miejsca zamieszkania powinny się znajdować: krzaki z jagodami, patyki, trawa, i przede wszystkim drzewa ponieważ są one niezbędne do przetrwania. Nie powinniśmy się osiedlać zbyt blisko gniazda pająków, wejść do jaskini lub gniazda wysokiego ptaka, gdyż mogą być strasznie uciążliwe w nocy. W centrum naszej bazy konieczne jest kamienne ognisko bez niego w nocy nawiedzi nas Charlie i zabije. Niezbędna do rozwijania jest maszyna nauki i alchemiczna bo bez nich nie będziemy mogli się dalej rozwijać do stworzenia maszyn konieczne jest złoto które można zdobyć w kamieniołomie. Oprócz tego konieczne są skrzynki, z czasem przedmioty przestaną się mieścić w ekwipunku. Koniecznie trzeba także zbudować garnek, będzie to główny sposób odżywiania się naszej postaci a przechowywać jedzenie powinniśmy w lodówce bo w ekwipunku będzie się zbyt szybko psuć jednak dla początkujących graczy może być problemem zdobycie przekładni niezbędnych do jej stworzenia.
W grze don't starve ważnym elementem jest walka to z niej mamy mięso bez którego umrzemy. Istnieje kilka rodzajów mięsa między innymi kąsek, mięso, mięso z potwora oraz udko. Kąsek otrzymujemy po zabiciu królika lub innego małego stworzonka niestety ciężko się nim najeść ale gdy doda się go do garnka razem z trzema jagodami można uzyskać kulki mięsne. Mięso dostajemy z większych stworzeń takich jak świnie lub wysoki ptak niestety trzeba je najpierw zabić a to nie zawsze jest takie proste zwłaszcza gdy się niema zbroi. Mięso potwora jak sama nazwa wskazuje pozyskujemy z potworów jego głównym źródłem są pająki zabicie pająka nie jest trudne ponieważ gdy będziemy w niego uderzać bronią on nie będzie atakować nas jednak większy problem może stanowić kilka pająków. Udka można pozyskać przede wszystkim z gobblera czyli indyka wyskakuje on czasem z krzaków jagodowych, nie atakuje ale szybko ucieka przez co nie można go zabić goniąc go ale gdy w jego pobliżu położymy jagody on będzie iść bezmyślnie w ich kierunku i wtedy można go łatwo zabić jednak trzeba uważać bo może w krótkim czasie zjeść nam jagody. Mam nadzieje że chociaż że skorzystacie z moich rad w przyszłości.
don't starve jak przeżyć do zimy 5.0 2
2 0
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jaka jest najlepsza gra Battle Royale?

Recenzja Porarzo
2

Czy istnieje CS GO na przeglądarkę??

Poradnik Porarzo
3

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
4

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
5

MovieStarPlanet MSP- Co można robić w grze? warto?

Recenzja zuziakiki 123
6

Call of War Call of War- recenzja [Nowa wersja]

Recenzja KociarzGamer
7

Mass Effect 1 - Brak szacunku

Recenzja LiquidSnake
8

Zarabianie bananków!

Poradnik KowalPl
9

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
10

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
Discord