Jak to działa
Przejdź do gry DOTA 2
DOTA 2
1.0 1 1661 0
10.01.2018

Czy to była dobra gra? - jak oceniać mecze

To ostatnia wieża! Teraz albo nigdy!
ENEMY MIDDLE TOWER HAVE FALLEN
Tylko Starożytny został. Jeszcze chwila. Wszyscy padają w kontrataku wroga. Ostał się jeden lecący w powietrzu pocisk Drow Ranger. Akcja serca zatrzymana na pół sekundy.
Zwycięstwo!
Wszystko się cieszy (morze poza przeciwnikami).
Szczególnie gdy mecz był bardzo długi i wyczerpujący. Czy dokonaliśmy jakiegokolwiek postępu?
Przecież przeciwnicy byli słabo zorganizowani i zwycięstwo to była tylko formalność, którą wrogowie mogli co najwyżej opóźnić. Mecz był długi, ale przez większość czasu to było śmieszkowanie z uciekających przeciwników.
Tym poradnikiem chciałbym pokazać jak oceniać mecze, by docenić zwycięstwo. Nauczymy się także by doceniać porażkę, ponieważ możemy wygrywać, jednak słaba kooperacja innych graczy nie jest naszą winą. Będziemy także mogli lepiej zrozumieć, że czasami porażka jest z naszej przyczyny.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Pierwszym sposób oceny jest zaraz przed skończeniem walki, kiedy wszyscy się chwalą i wytykają błędy. Pochwały raczej zawsze są szczere. Na obrażanie musimy uważać. Możemy poważne uwagi do gry zbyć, przez nasz snobizm i psuć taktykę jeszcze w paru meczach. Niektóre oblegi powstają jednak dlatego, że średni gracze muszą podnieść swoją samoocenę i obrażają na podstawie tak bezznaczeniowych w Docie statystyk jak zabójstwa i zgony.
Następnym sposobem jest zakładka ,,Wykresy" w menu po skończonej walce. Gdybyśmy przez emocje od razu wyłączyli, można wywołać menu w ,,Ostatnie gry" na ekranie profilu lub przez symbol mapy obok koła zębatego.
Wykresy są o tyle ciekawe, że sami wiemy dlaczego występują na nim spadki i gwałtowne wzrosty. Nie interesują nas jednak wykresy podobne do funkcji wykładniczej. Znacznie ciekawsze są te w formie sinusoidy przedstawiające wyrównany mecz, a także te w których linie złota i doświadczenia są rozłączne, co świadczy o większej umiejętności taktycznej drużyny w później fazie gry.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Bardzo ciekawe wykresy powstają w grach różnych od All Pick, ponieważ czasami nie wskazują one zwycięzcy, ponieważ wygrali oni dzięki Pusher'om.
Dalej mamy dwie podkategorie gdzie określamy nasz wynik na tle innych graczy.
W ostatniej (,,Przedmioty graczy") możemy porównujemy, kto i kiedy zakupił jaki przedmiot i czy była to dobra decyzja pod względem taktyki.
W ,,Tabeli wyników" mamy suche informacje o tym, kto szybciej poziomował i zdobywał złoto.
Jęsli gramy już długo, ale dalej nie potrafimy oceniać meczy, gra umożliwia automatyczne porównywanie do naszej średniej. Po kliknięciu na postać swojego bohatera pokazuje nam część informacji z tabeli wyników i porównuje je do naszej średniej tym bohaterem, zatem dane są bardzo dokładne , jeśli gramy różnymi typami bohaterów. Pokazuje nam nasz styl walki, co podnosi na duchu suportów i pokazuje, że nie byli bezużyteczni dla drużyny.
Algorytm ocenia nas także pod względem tego czy czynimy postępy. Pokazywane jest to za pomocą ikonki bohatera na suwaku. Im bardziej na prawo tym lepiej.
Mam nadziej, że te informacje pomogą wam rozwijać się w Dota 2 i zwiększyć satysfakcję czerpaną z rozgrywki
1.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Hero Zero Ironiczna podróż do marzeń - recenzja Hero Zero.

Recenzja AbbadoN.
2

Warface Recenzja darmowej strzelanki- Warface

Recenzja PATRYK1234Gamer
3

RETRO: Shin Megami Tensei I

Recenzja LiquidSnake
4

World of Tanks Strv 103B najlepszy niszczyciel X poziomu?

Recenzja ChUcKxPoMpA
5

Recenzja gry My Talking Tom

Recenzja LiquidSnake
6

Star Stable Kucyk Jorvik - stary i nowy model.

Recenzja Yellow :3
7

The Elder Scrolls V : Skyrim - Spoczynek Żeglarza

Poradnik ChceBanana
8

Overwatch - poradnik dla początkującego Hanzo

Poradnik Porarzo
9

CSGO Prime (B2P) CS GO Jak poprawić swoją grę

Poradnik Wiktor0204
10

Margonem Od zera do miliardera

Poradnik Crust86
Chat