Jak to działa
Przejdź do gry DOTA 2
DOTA 2
5.0 1 502 0
15.02.2019

Lina - support czy carry?

Lina to dość popularna postać w Docie 2, ze względu na swoją uniwersalność. Tą postacią możemy grać jako support i tak samo jak carry, co prawda nie będziemy mogli osiągnąć roli "tanka" ale jesteśmy w stanie zadawać olbrzymie obrażenia w krótkim czasie. Jakie przedmioty polecam na start? To zależy od roli jaką chcemy pełnić w danej rozgrywce, ale jak chcemy być carry to polecam wziąć dwa razy mantle of intelligence, do tego dwa razy faerie fire, dwa razy clarity i tangosy z takimi przedmiotami ja zawsze idę mida Liną, oczywiście maksując przy tym umiejętność "q". Potem składamy dwa null talizmany, arcane bootsy, kaya, Eul's Scepter of Divinity i aghanim scepter, według mnie są to obowiązkowe przedmioty na Linie jeśli gramy carry, reszta itemów to jest bardzo zależna od tego jak przebiega rozgrywka. Jeżeli chcemy być supportem to oczywiście na początku to my kupujemy kuriera i wardy, do tego polecam wziąć clarity, również dwa razy, tango i healing salve, to ostatnie to lepiej oszczędzać na początku ponieważ bierzemy to tylko po to aby mieć czym uleczyć naszego carry którego chcemy supportować.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

kolejnymi obowiązkowymi przedmiotami do supportowania na Linie są arcane bootsy, Eul's Scepter of Divinity, mekansm i rod of atos. Jako pierwszy skill wybieramy nasze "w", bo to jest jedyna umiejętność na Linie która pozwala nam stunować przeciwników. Jak ja gram na Linie jako support? Oczywiście jeśli przeciwnicy dość nie ogarniają to kupuję shadow blade i w miarę możliwości z niewidzialności rzucam stuna na możliwe jak największą ilość przeciwników, oczywiście niewidzialność po rzucaniu stuna tracę i zanim użyję swojej umiejętności to dam znać reszcie drużyny że leci stun i trzeba się skoncentrować na jednym przeciwniku, po takiej akcji niestety w większości przypadków padamy, aczkolwiek zanim do tego dojdzie to najczęściej zdążymy jeszcze użyć naszych dwóch pozostałych umiejętności, dwóch ponieważ jedna jest pasywna, a daje to na prawdę dużą przewagę w walce drużynowej, znacząco gorzej jest jeśli przeciwnicy skutecznie wardują miejsca w których się znajdują, w takim wypadku akcja wyżej opisana odpada, bo zanim my ogłuszymy przeciwników to najprawdopodobniej nie będziemy mieli już większości życia.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Tak podsumowując ja osobiście wolę grać Liną jako carry, a dlaczego? A dlatego że Lina potrafi zadać ogromne obrażenia z kombinacji swoich umiejętności, grając Liną jako support musimy być ostrożni i skutecznie kontrować wardowanie przez przeciwników, to drugie to zadanie dla każdego supporta natomiast dla Liny jest to wyjątkowo ważne, dodam jeszcze że z drzewka talentu polecam wziąć zasięg rzucania czarów zamiast +30 obrażeń, ponieważ za darmo dostajemy komfort rzucania stuna z większej odległości od przeciwników, co skutkuje nie raz wyprzedzeniem stuna przeciwnika. Lina jako support jest wymagającą postacią dlatego jeżeli chcemy grać jako support to polecam troszkę więcej pograć na najcięższych botach, wiem że brzmi to absurdalnie ale boty w Docie nie jeden raz potrafią zrobić więcej niż wasz team na rundzie rankingowej, jeżeli Liną będziecie na botach robić po min. 20 asyst na mecz to można powiedzieć że umiecie grać Liną jako support, jeżeli jest inaczej to lepiej Linę sobie odpuścić, z carry jest trochę inaczej, też boty, ale jeżeli będziecie robić po 25-30 fragów to można stwierdzić że Lina jako carry w waszych rękach się sprawdzi.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez ChUcKxPoMpA

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Najlepsze servery treningowe w CS GO.

Poradnik TurboBagiety
2

Minecraft Jak zrobić działający sklep w Minecraft 1.16.2 bez Modów i Pluginów za pomocą command blocków.

Poradnik Milosze
3

Roblox Top 4 gier w ROBLOX!

Recenzja PiotrekXD123
4

Margonem Margonem - Gra warta uwagi !

Poradnik Maciekyhy
5

CSGO Prime (B2P) Best of The Best, czyli profesjonalne drużyny esportowe CS:GO

Recenzja Janusz1234567890
6

Scrap Mechanic Survival - recenzja

Recenzja Filiq343
7

Drakensang Online Drakensang Online wielka przygoda

Recenzja kozak3002
8

AD 2460 AD 2460 - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
9

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
10

CSGO Prime (B2P) Recenzja Gry Counter Strike Global Offensive CS:GO

Recenzja Diana07
Chat