Jak to działa
Przejdź do gry Elvenar
Elvenar
5.0 1 3558 0
08.12.2017

Elvenar - ulepszone Forge of Empires

Szukając gier podobnych do jednej z moich ulubionych strategi przeglądarkowych - Forge of Empires natknąłem się na ciekawą propozycja, a mianowicie Elvenar. Odpalając ją z początku miałem bardzo mieszane uczucia, mocno przypominała znaną mi już strategie Forge of Empires jednak z czasem gdy poznałem tajniki tej strategi zauważyłem pewne różnice. Elvenar w wielu względach bazuje na Forge of Empires - w końcu jest produkcją tej samej firmy, posiada jednak znaczące odstępstwa. Pierwszym z nich i najważniejszym jest możliwość wybrania rasy, wybieramy pomiędzy ludźmi a elfami. Kolejną zmianą są różnice w budowlach oraz sposób ich budowania, jednorazowo można modernizować lub budować 2 budynki. Aby zmienić ten limit trzeba wydać diamenty które ciężko zdobyć za darmo, a kupować ich się nie opłaca.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Główną zmianą jest również modernizacja domów i budynków produkcyjnych. Nie ma już możliwości stawiania różnych domów tak jak to było w Forge of Empires, stawiamy jeden rodzaj domu i wraz z wzrostem poziomu naszego miasta rozbudowujemy go coraz bardziej. Monety produkowane przez nasze domy kumulują się z czasem aż do określonego limitu zależnego od poziomu naszego domu. Oczywiście im częściej zbieramy tym więcej zbierzemy. Podobnie jest z naszymi warsztatami produkującymi narzędzia. Również stawiamy jeden rodzaj budynków, stopniowo je modernizując. Tutaj jednak możemy wybrać czas naszej produkcji tj ustawić ja na 5 min, 15 min, 1 h, 3 h, 9 h bądź 1 dzień. Plusem jest to, że produkcja nie przepada, to znaczy nie psuje się po pewnym czasie. Podobnie jak w Forge of Empires tutaj również stawiamy budynki produkujące podstawowe surowce takie jak wapień czy żelazo.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Kolejną ciekawą zmianą jest mapa podbojów. Pokazane są na niej miasta naszych sąsiadów - innych graczy oraz kafelki z krainami które możemy podbić. Co ciekawe im dalej od naszego miasta tym trudniejszy poziom danej krainy. Każda podbita kraina daje nam bonusy w postaci materiałów, punktów rankingowych oraz rozszerzeń miasta. Co godzinę dostajemy również punkty nauki pozwalające nam opracowywać nowe technologie i ulepszenia. Podobnie jak w forge of Empires, tutaj również mamy podział na epoki. Przejście do kolejnej epoki daje nam dużo dodatkowych bonusów, pozwala na szybszy rozwój i podnosi poziom naszego miasta.
Podsumowując : Gra z pozoru przypomina znaną nam strategie Forge of Empires jednak po zagłębieniu widać znaczące różnice. Widać, ze producenci wzięli sobie do serca opinie graczy i stworzyli nową, jeszcze lepszą strategie która myślę, że niejednego gracza zadowoli.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Hanwudi

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Analiza wydajności gry Hitman 3 na PC

Recenzja Zekariya
2

League of Legends Jak grać Katariną?, krótkie omówienie postaci.

Tutorial voetokolega
3

Najpopularniejsze gry 2019.

Recenzja TurboBagiety
4

Minecraft Minecraft Recenzja Numer 2

Recenzja StasiuxD
5

League of Legends Ezreal poradnik postaci

Poradnik Kub77a
6

Fortnite Jak wyjść z najlepszej miejscówki?

Tutorial DOOMKA
7

World of warcraft trochę wywodów i trochę recenzji.

Recenzja SanTur
8

Brawl Stars Gra zwana Brawl Stars

Tutorial Baldi191
9

Clash of Clans Firecracker - Nowa karta w Clash Royale!

Poradnik TheMaślak
10

CSGO Prime (B2P) CS:GO Trening aima, molotov'ów i smoke'ów

Poradnik BIGWOJ
Chat