Jak to działa
Przejdź do gry Forge of Empires
Forge of Empires
5.0 1 1774 0
15.02.2018

Forge of Empires – Monety. Do czego służą i jak je zdobyć.

Na początek chciałby ostrzec iż ten poradnik jest skierowany do nowych graczy. Więc jeżeli zjadłeś zęby na FoE radzę Ci go nie czytać, ponieważ niczego świeżego się nie dowiesz tylko stracisz swój cenny czas. Skoro zostało to już powiedziane możemy przejść do właściwej części poradnika.
W niniejszym poradniku przedstawię dokładnie to co zawarłem w tytule. No to zaczynamy.

Monety nie są wcale takie trudne do zdobycia jak może się wdawać. Poniżej przedstawię najważniejsze sposoby ich pozyskania:

- Wykonywanie Zadań. Idealny sposób ponieważ dzięki temu smażymy dwie pieczenie na jednym ogniu. Bo popychając fabułę do przodu jednocześnie zarabiamy.

-Zbieranie z domów. Tutaj typ domostw warto dostosować do naszego trybu gry. Jeżeli np. cały czas mamy gdzieś w tle odpalone FoE to powinniśmy skonstruować takie domostwa, które przynoszą zysk co godzinę. Ale jeżeli jesteśmy osobą bardziej zajętą to warto postawić domy przynoszące zysk co 4h. Do tego te ostatnie domy mogą pomieścić większa liczbę mieszkańców.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
-Poszukiwanie skarbów. Całkiem fajna metoda, pod warunkiem, że jesteśmy aktywni w grze. Ponieważ gdy zapomnimy odebrać danej skrzyni musimy zaczynać całe poszukiwania od początku.

- Udzielanie wsparcia naszym sąsiadom i znajomym. Jest to jedna z najciekawszych metod. Ponieważ odrestaurowanie lub zmotywowanie danego budynku daje nam na pierwszy rzut oka bardzo małe ilości gotówki. Ale trzeba brać pod uwagę dwie rzeczy: ilość monet zwiększa się wraz z epoką i to, że możemy udzielić wsparcia bardzo dużej ilości graczy. Tutaj idealnie sprawdza się powiedzenie „ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka”

- Następną czynnością za jaką zostaniemy nagrodzeni monetami jest podbijanie poszczególnych sektorów lub prowincji. Po raz drugi będziemy smażyć dwie pieczenia ponieważ i tak gra wymaga od nas podboju prowincji. Na początku są to niewielkie sumy, ale później się one zwiększają.

- Plądrowanie graczy. Szczerze nie polecam tego sposobu, ponieważ może on nam na głowę zrzucić ich zemstę a do tego zyskujemy po prostu za mało aby to było opłacalne. Do tego dochodzi jeszcze strata naszych żołnierzy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Skoro wiemy już jak zarabiać monety. Warto by też wiedzieć na co je wydać. I tym właśnie się zajmiemy.

- Budowa nowych konstrukcji. To jest najbardziej oczywista rzecz, dlatego nie będę się o niej rozpisywał

- Werbunek żołnierzy i rozbudowa koszar danego typu. Warto tutaj wspomnieć, że im lepsi żołnierze tym więcej monet będzie potrzebnych aby ich zrekrutować

- Szpiegowania wroga na mapie kampanii. Przydatne ponieważ osłabia przeciwników, z którymi będziemy się mierzyć. Nawet jeżeli przegramy walkę wrogowie nadal będą osłabieni. Więc jest to niezła inwestycja.

-Kupno punktów rozwoju. Jedna z ciekawszych opcji spożytkowania naszych bogactw. W końcu tych punktów zawsze do czegoś brakuje np. do rozbudowy perły architektury.

-Opracowywanie technologi. Jest to bezpośrednio związany z tym co opisałem wyżej. Tak więc jest to tak samo ważne, ponieważ to właśnie nowe technologie pozwalają nam zwiększyć swoją potęgę.


Mam nadzieję, że poradnik się podobał. Życzę miłej gry w FoE.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Gardenscapes Czy warto grać w Gardenscapes?

Recenzja r0x.xa
4

CSGO Prime (B2P) Counter Strike GO - Aktualizacja

Recenzja wegorz08
5

Analiza wydajności gry Hitman 3 na PC

Recenzja Zekariya
6

Big Farm Ocena Gry Big Farm ,czyli jedna z lepszych gier farm simulator

Recenzja StasiuxD
7

League of Legends Veigar - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
8

Metin2 Jak wygląda Metin2 w 2021 roku?

Recenzja SHITTO
9

Tak się wraca do korzeni, czyli dobrze. Recenzja Risen

Recenzja Tybero
10

Minecraft Jak speederunować w minecraft 1.16+

Poradnik xrey69
Chat