Jak to działa
Przejdź do gry Fortnite
Fortnite
4.4 7 1665 0
15.05.2018

FORTNITE BATTLE ROYALE

przez zatłoczony bitewny gatunekkrólewski , FortniteBattle Royale wyróżnia się na tle tradycyjnej, nijakiej militarnej symulacji dzięki żywym kolorom i wyjątkowemu, swobodnemu systemowi budynków, który nie przypomina niczego innego w konkurencyjnych grach wieloosobowych. Jak sama nazwa wskazuje, Fortnite Battle Royale idealnie pasuje do tego gatunku wybuchł w zeszłym roku, że podstawowy opis brzmi jak standard, jak możesz: Do 100 graczy zostaje upuszczonych na dużą, ale stale kurczącą się mapę, w celu zebrania broni i sprzętu, aby stać się ostatnią osobą lub drużyną, która została. Ale jeśli spojrzysz trochę bliżej, nie można go pomylić z żadną inną grą, ponieważ pojazd, z którego jesteś skoki spadochronowe, to niewytłumaczalnie latający autobus - miła zmiana tempa z szarego samolotu wojskowego - i miejsce lądowania to gigantyczna, pięknie kolorowa wyspa,

Na szczęście, w przeciwieństwie do innych bitewnych gier królewskich, takich jak Battlegrounds PlayerUnknown, gdzie pechowy krąg nie może wyjść prawie poza granice koła, mapa Fortnite jest co najmniej wystarczająco mała (w stosunku do PUBG), że nawet jeśli musisz biegać przez całą wyspę aby bezpiecznie dotrzeć do przypadkowo wyśrodkowanego oka burzy, ryzykujesz, że zostaniesz zabity przez zawaloną granicę.

Na wyspie znajduje się kilka dużych i zupełnie wyjątkowych miast, z których każdy ma swój własny styl - osobliwy przedmieścia domów, gigantyczną dzielnicę biurową wypełnioną drapaczami chmur lub sklep z odkrytym centrum handlowym. Każde miasto jest pełne żywych kolorów, a mapa jako całość ma setki budynków z losowo pojawiającymi się łupami w postaci broni, materiałów wybuchowych i przedmiotów leczniczych.

Zarządzanie zapasami Fortnite Battle Royale jest na szczęście proste z założenia. Dostajesz tylko pięć miejsc, więc musisz zrównoważyć swój arsenał broni z potrzebą uzdrowienia lub materiałów wybuchowych, aby poradzić sobie ze strukturami wroga. To schludny czynnik ograniczający, który zmusił mnie do trzymania mentalnej listy zakupów dokładnie tego, na co mnie szukałem, gdy przebiegłem przez wyspę, i oprzeć się pokusie wzięcia czegokolwiek innego. Mając na uwadze tak specyficzne potrzeby, każda klatka piersiowa przyszła z dreszczykiem nadziei, że ujawni broń, której najbardziej pragnąłem. Fortnite oferuje mnóstwo sposobów na mieszanie i dopasowywanie broni, więc nawet jeśli ta skrzynia nie zawiera dokładnie tego, czego potrzebujesz, nigdy nie poczujesz się bezsilny w walce.


Na szczęście, w przeciwieństwie do innych bitewnych gier królewskich, takich jak Battlegrounds PlayerUnknown, gdzie pechowy krąg nie może wyjść prawie poza granice koła, mapa Fortnite jest co najmniej wystarczająco mała (w stosunku do PUBG), że nawet jeśli musisz biegać przez całą wyspę aby bezpiecznie dotrzeć do przypadkowo wyśrodkowanego oka burzy, ryzykujesz, że zostaniesz zabity przez zawaloną granicę.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Kiedy znajdziesz broń, której szukasz, większość pojedynków w Fortnite przebiega w ten sam sposób: Zaczynasz od jednego strzału z ciężko strzelającej ciężkiej broni, takiej jak karabin snajperski lub strzelba pompowa w nadziei zakończenia walki zanim naprawdę zaczął, a następnie (jeśli to konieczne) przerzuć się na szybszy karabin szturmowy lub strzelbę taktyczną, aby przeprowadzić resztę bitwy. Choć jest to dalekie od jedynego sposobu gry, ta kombinacja wydaje się być preferowaną metodą dla prawie każdego gracza i stanowi podstawę prawie każdej walki w Fortnite.

To błyskawiczny system walki, w którym pojedynki mogą zakończyć się w mgnieniu oka. Stwarza to wyraźny kontrast w porównaniu z innymi bitewnymi grami, takimi jak Battlegrounds PlayerUnknown, które są wypełnione długimi, napiętymi walkami, w których długotrwała celność często ma znaczenie bardziej niż pojedyncze trafienie. To chaotyczny i zabawny system, który sprawia, że ​​walka jest trochę bardziej skomplikowana niż po prostu celowanie w przeciwnika i strzelanie, ale po kilku godzinach gry w Fortnite zacząłem tracić rytm strzelania i przełączania, a walki zaczęły być niemal automatyczne.

To wszystko wokół strzelania pomaga Fortnite odróżnić się od każdej innej królewskiej gry walki i pokazuje, co naprawdę czyni ją wyjątkową: budynek.

Przeniesienie systemu budowlanego z gry Save the World to świetny wybór, który odróżnia Battle Royale nie tylko od innych bitewnych gier, ale także z najbardziej konkurencyjnych gier wieloosobowych. Prawie wszystko, co nie jest ziemią, może być wydobywane na drewno, kamień lub stal, które można wykorzystać do tworzenia ścian, schodów i podłóg w dowolnym miejscu na mapie (o ile jakaś część struktury dotyka ziemi). Jest to ogromny system z tak wieloma możliwościami, że na pierwszy rzut oka może być zniechęcającym do próbowania budowania masywnych struktur, które stworzyli inni. Ale to jedna z najlepszych rzeczy w Fortnite: zawsze utrzymuje wszystko w prostocie.

Tylko z trzema pierwszymi płytkami - podłogami, ścianami i schodami - zestaw narzędzi do budowania może wydawać się ograniczony, ale ma wszystko, czego naprawdę potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy chodziło o zbudowanie klatki schodowej do tej trudnej do zdobycia klapy łupu, czy też szybkie złożenie improwizowanej osłony, aby chronić przed atakującym wrogiem, odkryłem, że zawsze miałem narzędzia, których potrzebowałem do pracy, i mogłem zamienić się na kawałek, którego potrzebowałem, bez utraty rytmu. W rzeczywistości ta zamiana jest tak łatwa, że ​​jednym z moich ulubionych ruchów jest umieszczenie jednej platformy i zeskoczenie z niej, a następnie przełączenie na inny typ w powietrzu i umieszczenie go przed lądowaniem. Ta sztuczka pozwala skalować pionowe ściany lub iść prosto w górę. Chociaż może to brzmieć jak imponująca zręczność, Fortnite sprawia, że ​​jest tak prosty, że prawie każdy może go oderwać - i robią to,

Po raz pierwszy naprawdę zrozumiałem, jak budowanie Fortnite i strzelanie do siebie nawzajem przyszło w trakcie walki w Retail Row, jednym z wielu miast na mapie. Inny zawodnik i ja nieśmiało strzelaliśmy do siebie zza pojedynczych ścian, które zbudowaliśmy. Po tym, jak skończyłem amunicję w moim karabinie szturmowym, byłem zmuszony zwrócić się do mojej strzelby - broni, której w dużej mierze lekceważyłem aż do tego momentu. Mając niewiele zasobów, które zbudowałem, zbudowałem schody na ścianie przeciwnika, odskoczyłem, odwróciłem się i zastrzeliłem. Patrząc wstecz, było to rutynowe przedstawienie, ale było to dla mnie absolutne odkrycie w tym czasie. Nagle wszystko nabrało sensu i zdałem sobie sprawę, że Fortnite Battle Royale to raczej budynek, niż strzelanie.

Podczas gdy małe rzeczy, z których możesz go użyć, mogą wydawać się oczywiste - jak budowanie schodów, aby dostać się na dach budynku, lub tworzenie muru, który blokuje strzały wroga - system daje ci także możliwość myślenia poza polem. Możesz zbudować wokół zestrzelonego kolegi z drużyny, na którego nie możesz pomóc, lub stworzyć fort wabików, by zwabić wrogów w zasadzkę, gdy będziesz czekał za drzewem. System zapewnia nawet eleganckie rozwiązania, aby złapać się poza losowymi kręgami gatunku battlee: Jeśli znajdziesz się po złej stronie jeziora lub przepaści, nie ma problemu - po prostu stwórz własny most na drugą stronę.

Dzięki prostej, ale solidnej konstrukcji systemu budowlanego możesz zrzucać konstrukcje w sposób odpowiadający Twojemu stylowi. Podczas gdy niektórzy ludzie uwielbiają wysokie wieże, które rozciągają się w niebo, lubię trzymać rzeczy na niższej wysokości, dając mi więcej miejsca do odbijania się między platformami a ziemią. Jeden z graczy, którego spotkałem, zwabił mnie do swojej wyszukanej fortecy w korytarzach, z drzwiami, które doprowadziły do ​​niczego, w nadziei, że zmusi mnie do czekania na strzelbę na końcu labiryntu.

Twórcze wykorzystanie budynku staje się jeszcze bardziej widoczne w gorączce bitwy. Przy każdej decyzji budowlanej w ułamku sekundy każdy gracz opracowuje własne unikalne techniki. Tam, gdzie jedna osoba może zbudować ścianę, druga buduje schody, z których mogą się pospieszyć naprzód. Gdybym mógł utworzyć okno na środku mojej ściany, aby zrobić dodatkowe zdjęcie, ktoś inny mógłby spróbować okrążyć budynek, dodając zupełnie nową sekcję. To, co może się zacząć jako prosta klatka schodowa na początku małej walki między mną a inną osobą, może przekształcić się w zakręconą iglicę sztuki współczesnej, gdy więcej ludzi przyłączy się i doda własne utwory. Mechanizm budowania Fortnite to niesamowity system, który pozwala na osobistą ekspresję w sposób, który tak naprawdę nie występuje w wielu innych konkurencyjnych grach.

Podczas gdy budowanie jest systemem swobodnym, na całej wyspie znajduje się niewidoczna siatka, która pomaga każdemu elementowi, który tworzysz, zatrzaskuje się na miejscu i działa prawie bezbłędnie. Z setek struktur, które umieściłem, rzadko zdarzało się, że nawet jeden kawałek wylądował tam, gdzie się nie spodziewałem, iw rezultacie nigdy nie utknąłem ani nie zabiłem. To miła niespodzianka, biorąc pod uwagę, jak wiele budynków dzieje się podczas chaotycznych walk.

Wszystko to składa się na system, który jest po prostu przyjemnością w użyciu. Za każdym razem, gdy wybuchła walka, nabrałem podekscytowania, gdy zacząłem myśleć o tym, w jaki sposób będę walczył i jednocześnie wyjdę z tej sytuacji. Szybkie wykonywanie matematyki w celu określenia, czy mam wystarczająco dużo zasobów, aby zbudować klatkę schodową dla śmiałego pędu w kierunku mojego wroga, dodaje dodatkowej psychicznej emocji do walki. Każdy nowy plan wyglądał tak, jakbym uczył się czegoś więcej o Fortnite Battle Royale i sposobie, w jaki pozwoliłoby mi to grać - nawet jeśli większość z nich zakończyła się strzelbą w twarz, to jak ta strzelba dotarła do tej twarzy, która się liczyła.

Nawet jeśli znajdziesz coś, co działa, nie możesz uzyskać samozadowolenia, ponieważ częścią piękna Fortnite Battle Royale jest ciągły stan przewrotu. Firma Epic wykazała chęć wprowadzenia dużych zmian w hierarchii broni z dnia na dzień. Być może w następnej łatce snajperzy zastąpią strzelby jako klasę broni, a proste klatki schodowe i mosty dziś zastąpią imponujące strzeliste fortece jutra, gdy taktyka budowania zmieni się, dopasowując się do nowej równowagi broni. W ten sposób Fortnite Battle Royale przezwyciężyło jedno z największych wyzwań dla każdej bitewnej gry royale: dotrzymywanie kroku popytowi ze strony społeczności na nowe i ekscytujące rozgrywki oraz dodatki kosmetyczne.

Tempo nowych treści również robi wrażenie. Od premiery gry Fortnite Battle Royale w lipcu 2017 r. Epic dokonał niezliczonych dodatków z nowych miast na mapie do zupełnie nowych trybów gry, takich jak ogromny tryb drużynowy 50 vs 50 z początku tego roku lub niedawna łatka Blitz tryb, który już stał się ulubieńcem fanów dzięki gromadzeniu zasobów speedera i większej częstotliwości odrodzenia łupów.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Nawet struktura gry Fortnite Battle Royale jest o krok przed konkurencją. Każdy przedmiot oferowany w sklepie w grze jest ściśle kosmetyczny, jak skórki postaci i nowe wzory pikków. Jest codzienny sklep, w którym wybór towarów jest odświeżany co 24 godziny, a także legendarny sklep, który co tydzień aktualizuje się o przedmioty, które prawdopodobnie nigdy nie powrócą, np. Wyjątkowo krzykliwy kostium różowego misia na walentynki lub wyjątkowo szczegółowa skóra Wukong. został wydany w ramach obchodów chińskiego Nowego Roku Fortnite. Jednak największą dostępną w Fortnite Battle Royale mikrotransakcją jest Battle Pass, jednorazowy zakup o wartości 10 USD, który daje dostęp do 100 poziomów nagród, które odblokowują podczas gry i spełniają wyjątkowe wyzwania. Jest to zgrabna struktura, która sprawia, że ​​nieustannie pracujesz nad kolejnym wielkim krokiem milowym.

Napływ ogromnych i ciągłych zmian w rozgrywce może wydawać się przypadkowy lub niebezpieczny, gdy tak wielu ludzi już to uwielbia, ryzykując naprawienie tego, co nie jest zepsute. Ale jak na razie, Epic był wystarczająco inteligentny, aby ludzie pracowali nad dostosowaniem swoich taktyk, jednocześnie unikając utraty rzeczy, które czynią Fortnitową Bitwę Królewską zabawą.

Jedynym minusem dla wszystkich tych mechanik blokujących jest początkowa krzywa uczenia się. Chociaż każda mechanika jest prosta sama w sobie, zrozumienie ich wszystkich razem jest sporym wyzwaniem - szczególnie, gdy nie ma zbyt wiele samouczków do omówienia. W rzeczywistości, poza kilkoma tekstami, Fortnite Battle Royale zazwyczaj zostawia cię z prostą próbą i błędem i ogląda filmy z YouTube, dopóki nie będziesz w stanie dowiedzieć się, co powoduje, że to się dzieje. Dla większości z nas oznacza to, że pierwsze kilkanaście podróży autobusem może być dość bolesnym (i często bardzo krótkim) doświadczeniem. Ale jeśli się z tym uporasz, wszystkie systemy zaczną klikać.

o ostateczna nagroda Fortnite Battle Royale za proces uczenia się: ogromna swoboda, która pozwala na sto sposobów rozwiązania każdego problemu, a żadne z nich nie jest po prostu dobre lub po prostu złe. Jest to rzadka gra, w której każda strata napełnia mnie większą determinacją, aby poprawić niż rozczarowanie, a każda śmierć przychodzi z szybką realizacją tego, co poszło nie tak i gdzie. Nieustannie mam ochotę stać w kolejce na kolejny mecz i staram się poprawić poprzednie błędy - nie zaszkodzi to, że czas pomiędzy śmiercią a wypadnięciem z autobusu nigdy nie przekracza 60 sekund, dzięki szybkiemu kojarzeniu Fortnite i ogromna pula graczy.

Pierwsza para meczów polega na dążeniu do degustacji pierwszego zwycięstwa, lub Victory Royale, jak nazywa to Fortnite. Osiągnięcie tego i zobaczenie letniej fanfary, która mu towarzyszy, kończy się jednak uczuciem rozczarowania. Ale wyczyn pokonania 99 innych graczy jest prawdziwym zwycięstwem, a osobista satysfakcja to więcej niż wystarczająca ilość, aby nadrobić niezbyt wygrany ekran zwycięzcy. Nagle, każda gra, w którą wpadłam, sprawiła, że ​​mogłem wygrać, a moje dążenie do dalszej poprawy stawało się jeszcze bardziej intensywne. Bez względu na to, czy było to moje pierwsze zwycięstwo, moja piąta, czy moja dwudziestka piąta, poczucie podniecenia z dobrze granej gry nigdy nie wychodzi. To było dwa razy bardziej prawdziwe w grach duetowych lub drużynowych, kiedy bezbramkowy ekran zwycięstwa staje się jedynie tłem dla okrzyków moich przyjaciół, którzy chwalą się swoimi niesamowitymi ujęciami i opowiadają o swoich najbliższych rozmowach.

Należy również wspomnieć, że Fortnite Battle Royale działa fantastycznie na każdej platformie, na której grałem (na iOS, PS4, Xbox One i PC), nigdy nie jąkając się ani nie upuszczając klatek nawet w środku napiętych walk. Ma to zasadnicze znaczenie dla wymaganej szybkości budowania i wyróżniającej się przewagi nad głównym rywalem w grze typu "royale", PUBG, który ma więcej niż sprawiedliwy udział w problemach z wydajnością.

Ta lista platform zawiera urządzenia mobilne, co jest bardzo imponujące, ponieważ jest to dokładnie ta sama gra, co odpowiedniki konsolowe - do punktu, w którym możliwe jest współdziałanie między komputerem, konsolą Xbox One i telefonem komórkowym. Fortnite Battle Royale, nawet na urządzeniu mieszczącym się w kieszeni, nadal wygląda fantastycznie, nawet jeśli działa w nieco niższej rozdzielczości niż na większości innych platform. Jedyną różnicą są kontrole, które w przypadku gier mobilnych nie są straszne. Właściwie mógłbym wykonać prawie wszystkie te same ruchy, które mogłem na komputerze, tak jak na moim telefonie - z prędkością około jednej czwartej prędkości. Grając z innymi użytkownikami mobilnymi, a tym samym działając z tą samą wadą prędkości, naprawdę wydaje się grać nieco wolniejszą wersję Fortnite Battle Royale. Tak więc, podczas gdy celowanie i budowanie umiejętności nie przekładają się dokładnie na urządzenia mobilne,


Werdykt
Mastering Fortnite Battle Wiele systemów Royale jest warte każdej sekundy inwestycji. Niezależnie od tego, czy grasz samotnie, czy w kolejce z drużyną, nawet jeśli jesteś pierwszą osobą, która umrze, lub faktycznie uda ci się zdobyć Zwycięstwo Royale, zony styl Fortnite i unikalna mieszanka strzelania i budowania prawie nigdy nie oferuje niczego mniej niż wyjątkowy czas . To może nie być pierwsza gra walki królewskiej i na pewno nie będzie ostatnia, ale Fortnite wyróżnia się z tłumu, dając ci wolność i narzędzia do wyrażania własnego stylu gry.
4.4 (głosów: 7)
Art napisany przez Cesere

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP Oszuści na MovieStarPlanet

Poradnik Candy1979
2

Animal Jam Animal Jam - recenzja gry/projektu !

Recenzja Malfour
3

Margonem Jak zabezpieczyć konto w Margonem.

Poradnik Piotrek13299
4

Enigmatis 2 The Mists of Ravenwood dobra gra HOPA?

Recenzja _SkyLone
5

S.K.I.L.L. - Special Force 2 S.K.I.L.L Czy warto w to grać?

Recenzja Cajrek
6

Star Stable Porady dla początkujących graczy

Poradnik rzulty
7

Panie i panowie, oto lordowie. Recenzja scenariusza Uchodźcy do Frostpunk

Recenzja Tybero
8

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
9

Wartune Jak szybko zdobyć duży poziom?

Poradnik ketty
10

Dragon Age II - największy crap uniwersum?

Recenzja toya_xd
Chat