Jak to działa
Przejdź do gry Fortnite
Fortnite
4.0 4 7422 0
01.09.2018

Jak być o wiele lepszym w Fortnite?

Na pewno każdy z Was słyszał o grze, która od początku roku pobija wszystkie dotąd znane tytuły względem graczy. Aktualnie gra pobija wszystkie rekordy twitcha względem oglądalności. Podczas "Summer Skirmish" - Turniej organizowany przez EpicGames, grę na twitchu oglądało ponad 300k osób.
Ale nie o tym dzisiaj mowa. Każdy z nas rozpoczynając swój pierwszy mecz nie wiedział co tak na prawdę zrobić. Wiemy, że jest to BattleRoyale z opcją budowania oraz niszczenia. No ale co w takiej kwestii musimy zrobić?

Na pewno rozpoczynając grę nie będziemy tzw. "pro playerami".. Każdy z nas to przechodził, każdy z nas na początku nie ogarniał. Lecz jest to kwestia czasu. W tym poradniku postaram się objaśnić mniej więcej jak grać, jak lądować, czy warto grać pod zabójstwa czy też pod wygrane.

Pierwszą rzeczą jest ustawienie rozdzielczości pod siebie. I to z różnych powodów. Jakich? Nasze klatki na sekundę, szersze hitboxy itp.
Wiadomo, że im więcej FPS-ów tym lepiej. Teraz każdy powie, "Nie masz monitora 120/144hz to po co Ci więcej fpsow niż 60?"
I tu jest błąd, ponieważ widać różnicę 60fps a 120 na monitorze 60hz. Dlatego postarajmy się znaleźć rozdzielczość, która zapewni nam te minimum 60fpsów.
Rozdzielczość 4:3, 16:10, dlaczego pro gracze ją ustawiają? Kwestia jest taka sama jak w CS;GO. Modele postaci są bardziej rozciągnięte przez co łatwiej jest trafić przeciwnika.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Okej, mamy dostosowaną rozdzielczość do siebie to co dalej?
BUDOWANIE.
W Fortnite najważniejsze jest tak naprawdę budowanie. Musisz sobie ustawić bindy pod siebie tak, aby było Ci wygodnie. Ja osobiście gram od 2 sezonu na takich bindach jak:

- ściana: "Z"
- podłoga "X"
- schody "C"
- daszek/piramidka "Q"
- pułapka,launchpad "T"

Pewnie powiecie, dlaczego budowanie jest tak ważne a nawet ważniejsze niż sam AIM?
Otóż jest to proste do wytłumaczenia.
Fortnite cały czas jest w wersji alfa, co tydzień mamy aktualizacje, nowe przedmioty.
Przechodząc do sedna, wyobraźmy sobie sytuację, w której spotykamy przeciwnika no i wiadomo, że każdy zaczyna od razu się budować żeby być nad przeciwnikiem czyli tzw. "highroundem". Osoba pod nim ma o tyle problem, że mając nad sobą przeciwnika nie może mu trafić w głowę.. Gracz, który jest na highroundzie ma o wiele łatwiej, ponieważ przeciwnik jak jest pod nim to on z góry ma na początku jego głowę. Do tego wchodzi 3osobowa kamera. Gracz z góry może cały czas kontrolować ruchy przeciwnika i nie odpuścić do samego końca. Potem do tego dochodzi AIM :)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Trzecią rzeczą jest ustawienie sobie Sensitivity oraz DPI w myszce. Ja osobiście gram na 800 dpi, 0.10 sens. Pozostało mi tak z cs:go. Lecz to tak na prawdę kwestia gustu. Niektórzy wolą szybciej i mniej ruszać myszką.

Dobrze, przejdźmy do samego startu lotu busu.
Na zwykłym meczu gracze wyskakują od razu jak to jest możliwe, powód?
Dużo osób nie lubi grać pod wygrane, nie zależy im na kd, po prostu czerpią z gry przyjemność.
Drugim powodem jest to, że grają pod rekordy zabójstw. Osobiście na solo zrobiłem 16 zabójstw w jednym meczu, na duo 20 a na składach 16.

Granie pod winy, czy jest to złe?
Według mnie nie. Sam grając na solo nie wyskakuje nigdy od razu na starcie autobusu ponieważ nie lubię ginąć na starcie. Mogę sobie polecieć na koniec mapy,z "lootowac" wszystko, uzbierać sobie materiały do budowania i dopiero iść zabijać. Zazwyczaj wygrywam grę mając 8 zabójstw na swoim koncie. Oczywiście można wyskoczyć na starcie i mieć 8 zabójstw na starcie i kolejne 8 fragów zrobić w późniejszej fazie gry, lecz mi to w zupełności wystarcza.

Jeśli chcemy się nauczyć budować to Epic dało nam możliwość szlifowania swoich umiejętności na Placu Zabaw / Play Groundzie. Jest to tryb, w którym możemy grać z maksymalnie czterema osobami, walczyć, ćwiczyć no dosłownie wszystko.

Z drzewa może wypaść nam nawet po 500 drewna więc zbieranie materiałów to tak naprawdę minuta/max dwie.


Najważniejszą rzeczą jest nastawienie się do tego, że nie zawsze będziemy wygrywać, że zawsze wydarzą się wypadki na drodzę że tak to ujmę. Jest to tryb Battle Royale i w większości wypadkach występuje RNG... (losowość).
Możemy biec i nagle dostać ze snajperki w głowę - nic nie zrobimy bo giniemy od razu.. Nigdy się nie poddawać, szlifować swoje umiejętności, próbować swoich sił na customach (turniejach). Rozpoczynałem swoją przygodę mając 1kd po miesiącu, aktualnie mam 5.38 ogólnie, 627 wygranych na 2332 meczy co mnie bardzo satysfakcjonuje.
4.0 (głosów: 4)
Art napisany przez OSKKKKAAAARRRRR

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Call of Duty: WW2 Recenzja

Recenzja Cesere
2

World of Tanks Włosi na testowym?! - Informacje o nowym czołgach

Recenzja kuba1224
3

Minecraft Minecraft - PRZEGLĄD

Recenzja Cesere
4

CSGO Prime (B2P) Jak zrobić swój własny i unikalny plik autoexec?

Poradnik Seb0L03
5

Fortnite Fortnite - Recenzja Gry

Recenzja hinc14
6

Roblox Rodzaje BOOSTERÓW (Bee Swarm Simulator)

Tutorial NIGHTMARE9902
7

League of Legends Jakie championy mainować?

Poradnik Davi69
8

Lineage II Lineage II - klasyk w kategorii MMORPG

Recenzja dagmara_
9

Brawl Stars Poradnik dla gry Brawl Stars

Poradnik Zlatko
10

The sims 4 - jedna z popularniejszych gier

Recenzja Hanuśś
Chat