Jak to działa
Przejdź do gry Goodgame Empire
Goodgame Empire
5.0 1 2544 0
02.01.2018

Budynki za rubiny - które zbudować, a z których zrezygnować?

W Goodgame Empire istnieje wiele budynków, które zamiast zwykłych surowców do budowy wymagają rubinów. Niestety nie wszystkie są warte tego by wydać na nie tą specjalną walutę. W tym poradniku przedstawię pokrótce każdą z tych budowli i opowiem o ich przydatność. No to zaczynamy.


- Piekarnia – polecam kupić, ponieważ zmniejsza ilość jedzenia zużywaną przez naszych żołnierzy (maks. Zmniejszenie 40%). Niestety rozbudowa na wyższe poziomy kosztuje dość dużo, ale jak ktoś uzbiera to radzę od razu ulepszać.
- Mistrz budowniczy. Zmniejsza ilość materiałów potrzebnych do budowy lub ulepszeń budowli. Na początku rozgrywki, niezbyt się przydaje, ale na poziomach legendarnych jak najbardziej.
- Wieża obserwacyjna – pozwala szybciej dostrzec atakujące armie. Nigdy nie korzystałem, ale jak ktoś chce to może kupić.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
- Dom miejski, są jak domy tylko mieszczą więcej osób i odbierają mniej porządku publicznego. Myślę, że to zbędny wydatek.
- Remiza strażacka zmniejsza obrażenia od ognia. Nigdy nie korzystałem, ale jak często ktoś jest palony to może mu się przydać.
- Żuraw budowlany – kiedyś powiedziałbym, że to świetny pomysł, teraz zanim bym tak stwierdził musiałbym się dobrze zastanowić. Ale najpierw warto powiedzieć sobie do czego taki żuraw służy. Otóż pozwala on na zakolejkowanie budowy struktur. Brzmi świetnie bo możemy odejść od komputera, a ustawiona budowa jest kontynuowana, ale od czasu wprowadzenia przyśpieszaczy czasu żuraw budowlany jest zbędny ponieważ jak ktoś jest w niezłym sojuszu to może wszystko budować praktycznie natychmiastowo.
- Stajnie – zwiększają prędkość ruchu przy użyciu koni. Przydatna inwestycja.
- Wypalarnia węgla/ prasa do oliwy/ warsztat szklarski (ulepszenia)- zwiększa produkcję węgla/ oliwy/ szkła. Jak ktoś cierpi na brak tych surowców to jest to całkiem fajna opcja.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
- szpital (pierwsze poziomy są za surowce) – pozwala na leczenie rannych jednostek i zwiększa odsetek żołnierzy, którzy przetrwają oblężenie. Według mnie inwestycja w ten budynek jet dobrym pomysłem, głównym powodem takiego twierdzenia jest ten drugi bonus, chociaż i ten pierwszy jest przydatny. Załóżmy, że posiadacie w zamku 1000 żołnierzy (nie licząc uzbrojonych mieszkańców) a współczynnik przeżycia wynosi 25%. Po przegranej bitwie zostanie Wam 250 wojowników. Całkiem niezły wynik no nie?
- chata myśliwego (pierwszy poziom za surowce) – pozwala zwiększyć produkcję żywności kosztem surowców. Im wyższy poziom tym większa dodatkowa produkcja pożywienia. Przydatna rzecz, ale droga.
- cytadela (pierwsze poziomy za surowce) – pozwala uchronić żołnierzy przed walką. Pomysł może i dobry, ale tak naprawdę nigdy jej nie używałem.
- Plac musztry- zwiększa szybkość werbunku na danym zamku. Zakup się dość opłaca, aczkolwiek nie powinien być priorytetem
- Fosa za rubiny. To może być całkiem niezła inwestycja, ale ponownie ja z niej nie korzystam i nie czuję się jakiś pokrzywdzony.


Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi udało mi się przeprowadzić Was przez gąszcz rubinowych budynków.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Big Farm Moje odczucia z grą "Big Farm"

Recenzja bieluch10
4

Minecraft Komendy w grze Minecraft i wielu modyfikacjach

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
5

Hero Zero Moja opinia o Hero Zero, czyli gra widziana oczami starego gracza :P

Recenzja LeiTo8631
6

Vikings: War of Clans Gra pod poziom - na bananki.

Poradnik Qilman
7

League of Legends Poradnik do Riven (league of legends)

Poradnik HellPoint
8

World of Tanks Jak zdobywać kredyty w World of Tanks

Poradnik XYZ22
9

POU Jest tu ktoś kto pamięta Pou? Pokażę wam dzisiaj kilka wskazówek dotyczących zarabianai monet w POU:)

Poradnik Kasia678
10

CSGO Prime (B2P) CS GO - Ogólny poradnik.

Poradnik AdiQus
Chat