Jak to działa
Przejdź do gry FIFA Online
FIFA Online
5.0 1 497 0
10.04.2022

Stare ale jare - FIFA Ultimate Team

Mimo że wszyscy znamy serie gier FIFA, to czy naprawdę jest sens grać online (FIFA Ultimate Team) i czy daje to fun?

FIFA - symulacja piłki nożnej wydana przez Electronic Arts (EA). Wydana na całym świecie 1 października 2021 roku na Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra online jak i offline, aktualnie dostępnych jest ponad 28 [(1994-2022) FIFA 22 to jest 29 edycja] edycji gier FIFA,

Ultimate Team - Tryb gry FIFA polegający na tworzeniu swojego składu piłkarskiego i rozwijaniu go przez kupowanie i trafianie piłkarzy z paczek których można również sprzedać (paczki się zdobywa poprzez granie meczy), ale dzisiaj zajmę się tym czy wciąż warto je kupować z roku na rok oraz ile musimy płacić za takową grę (oraz abonamenty). Można powiedzieć że mam niemałe doświadczenie z grami FIFA, ponieważ grałem w nie i kupowałem z roku na rok przez ponad 3 lata (19,20,21), plus FIFA 17, ale aktualnie zaprzestałem, dlaczego?


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Głownie przestałem kupować gry FIFA z powodu tego że jeżeli gramy na konsoli (XBOX / PS) to oczywiście musimy płacić abonament aby grać online...

Wydawało by to się dosyć normalne ale, czy jest to warte? Taki abonament rocznie na Play Station kosztuje PONAD 400zł (34żł miesięcznie), prawie 2 razy tyle co sama gra co oznacza że aby grać przez cały rok online + cena gry musimy wyłożyć ok 650zł. W zamian warto mieć dobry komputer z duża ilością wolnego miejsca na dysku, bo na komputerze takowego abonamentu nie trzeba płacić. Osoby zaczynające przygodę z grą FIFA zapytają - Dlaczego by nie grać offline? Już odpowiadam - rozgrywka offline jest po prostu conajwyżej nudna, boty są na takim samym poziomie a ich rozgrywka się niczym nie różni a nagrody za Squad Battles (rozgrywki offline) są najzwyczajniej słabe (ale nie zawsze). Zatem przejdźmy do kwintesencji tego artykułu - samej gry. Czy daje fun? - to jest notoryczne pytanie, grając online, czasem daje, czasem nie, biorąc pod uwagę fakt co się dzieje w grze i do jakich niedopracowań (tzw. "wylewów") dochodzi to człowiek się zwyczajnie denerwuje, ale po zagraniu FUT Champions (mistrzostwa online występujące co tydzień) odbieramy nagrody i znowu, jesteśmy zadowoleni, bądź nie. Więc sprawa z funem jest zastanawiająca. Szczególnie gdy się głębiej zastanowimy i sobie uświadomimy że zapłaciliśmy te 650 zł. Kolejna kwestia którą podejmę jest praca wkładana przez twórców, co niedługi czas wchodzą coraz to nowsze karty updaty i patche, więc pracę EA Sports oceniłbym dosyć wysoko (chociaż czasami są okresy kiedy tej pracy brakuje).

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Podsumowując, gry FIFA można powiedzieć dają fun, ale według mnie nie są warte swojej ceny. Cena abonamentu (400zł) powinna zostać trochę zmniejszona, bo nie każdy chciałby wydawać 650zł rocznie na jedną grę. Niżej podzielę się moją opinią w skali od 1/10 wraz z krótkim opisem

Moja ocena:

Gameplay - 7.5/10 (Gameplay jest niedoprawcowany, wiem że nie ma rzeczy idealnych ale po prostu trzeba go dopracować aby nie działy się takie rzeczy jakie się dzieją.)

Fun - 8/10 (Jest fun ale gdyby punkt wyżej był doszlifowany to fun byłby większy, w głównej mierze chodzi tu też o tą cholendarną cenę)

Cena (sama gra) - 8/10 (Cena jest w miarę dobra)

Cena (gra + roczny abonament) - 6.5/10 (250zł gra + 400zł - abonament, przegórowana cena)

Kompatybilność między platformami - 9/10 (Gra jest dostępna na prawie każdej platformie, głównie chodzi mi o to że np. można podłączyć pada od XBOXA / PS do wersji na PC)

Moja ogólna opinia - 8/10 (w "podsumowaniu" opisałem moje wrażenia i opinię)


5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez mikersky

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Warface Jak grać: strzelcem, inżynierem, medykiem, snajperem

Poradnik Bananek2014
2

FIFA 17 - przedstawienie gry i moja opinia.

Poradnik lynnSSky
3

RETRO: Castlevania: The Adventure/Belmont's Revenge

Recenzja LiquidSnake
4

CSGO Prime (B2P) JAK STAWAĆ SIĘ LEPSZYM W CS:GO?

Poradnik Mesashii
5

CSGO Prime (B2P) Wabik - Czy on w ogóle ma jakieś zastosowania?

Poradnik JestemKacper
6

Diablo III (B2P) Piekło + Zło = dobra fabuła

Recenzja xrey69
7

Recenzja Tom clancy's rainbow six siege

Recenzja Trykpiarz
8

Team Fortress 2 TF2 to gra L2P Valve'a

Recenzja _SkyLone
9

CSGO Prime (B2P) Spis broni z CS:GO - cz. 2

Poradnik Pink Sheep Lololololololo
10

Hero Zero Recenzja gry: Hero Zero

Recenzja Cesere
Chat