Jak to działa
Przejdź do gry NosTale
NosTale
5.0 1 3442 0
04.12.2017

co ta gra w sobie ma?

Instalując po raz kolejny Nostale zacząłem się zastanawiać jak to możliwe, że tak zapracowany człowiek jak ja wciąż wraca do niej jak pszczoła do miodu, czerpiąc z tego nie małą satysfakcję. Dlaczego dalej gram w coś co było wydane w 2007 roku, a obecnie ma problem z ilością graczy i ekonomią?? No właśnie dlaczego.
Trzeba na wstępie zaznaczyć, że posiadam postać na serwerze angielskim (w tym miejscu pragnę pozdrowić wszystkich Polaków, którzy siedzą na Nostale UK) od jakiś kilku ładnych lat, także moje wrażenia będą oparte na wrażeniach z tegoż serwera.
O co dokładnie chodzi w tej grze: Fabuła krąży wokół pierwszego zadania którym jest zakończenie strajku Kovoltów. Z czasem okazuje się, że strajk i wojna do której ten strajk doprowadził bym zaaranżowany przez zło które chce za wszelką cenę obudzić mityczne drzewo Fernon. Wpływ siły drzewa Fernon powoduje, że po świecie rozrzucone są portale zwane Portalami Czasu. Portale Czasu są silnie skondensowaną energią, która powoduje swojego rodzaju wyrwę w czasoprzestrzeni. Przedstawiona fabuła jest tylko zarysem aktu pierwszego. Na dzień dzisiejszy gra posiada ok. 7 aktów.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Na początku, grę rozpoczynamy z postacią podróżnika. Jest to klasa bazowa. Po osiągnięciu 15 poziomu można wybrać jedną z 3 klas głównych: Mag, Łucznik lub Wojownik.
Głównym zadaniem gracza jest walka z potworami bądź zwierzętami, które na skutek wpływu energii pochodzącej z tym portali zaczęły zachowywać się agresywnie. Poziom postaci uzyskuje się standardowo zbierając odpowiednią ilość doświadczenia, które zbieramy poprzez walkę lub robienie questów. W grze występuje kilka poziomów ale najważniejsze to poziom postaci oraz poziom klasy postaci.
W przypadku klasy postaci, wybrana profesja jest jedyną stałą profesją, którą ulepszamy wydając punkty CP oraz złoto u trenera w celu zakupu ataku. Każdy nauczony atak dodatkowo można ulepszyć kupując tzw. Plus Skills. Oprócz podstawowej profesji, w świecie Nostale występują Karty-Dusz. Są to dusze klas, które kiedyś walczyły i zginęły śmiercią bohatera. Kartę duszy można dostać wypełniając misje w ramach tzw. Duchowego kamienia, który działa na tej samej zasadzie co portal czasu. Po otrzymaniu karty postaci można ją ulepszać, dodawać punkty bazowe a nawet połączyć z nią skrzydła anielskie bądź demoniczne.
Poza walką istnieją możliwości ulepszania broni, tworzenia przedmiotów czy ich fuzji. Jest więc co robić. Osobnym tematem są tzw. Raidy. Tu Nostale błyszczy kreatywnością tematu. Mamy raidy stałe np.: KFC Raid czy sezonowe np: Captain O’peng Raid czy halloweenowy Jack O’Lantern. Raidy są momentami bardzo trudne i cechują się koniecznością zaznajomienia się z mechaniką raidu. W nagrodę można uzyskać rzadkie przedmioty. Osobiście uwielbiam grać w czasie trwania eventu. Wtedy klimat Nostale jest naprawdę wyraźny.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Technicznie gra NOSTALE oparta jest o stylistykę anime z której czerpie pełnymi garściami. Cukierkowa grafika i postacie wyjęte żywcem z jakiegoś trzeciorzędnego serialu mogąna początku odstraszać. Technicznie jest to dość dopracowana gra przedstawiająca obraz w rzucie izometrycznym dającym wrażenie grafiki trójwymiaru jednakże jest to jeden z już nielicznych przedstawicieli gier typu 2,5D. Kolory są przyjazne, momentami za jaskrawe dla przeciętnego gracza. Dźwięk w grze jest przyjemny choć nie zapadający w ucho.
Tytuł recenzji wskazuje na pewne problemy gry. Niestety, na dzień dzisiejszy Nostale UK przeżywa swoje słabsze dni. Po wypuszczeniu gry na Steam i otwarciu nowego amerykańskiego serwera, granie na serwerze brytyjskim jest udręką. Graczy jest jak na lekarstwo, ekonomia została zainfekowana inflacją więc ceny produktów ekskluzywnych są drastycznie wyższe niż na nowym serwerze. Powoli serwer zaczyna padać choć krążą pogłoski o fuzji serwerów.
Gdzieniegdzie padają oskarżenia o to, że gra Nostale jest grą P2W. Jako gracz blisko 60 poziomu muszę stwierdzić, że jest tak choć nie do końca. Wszystko w tej grze można zdobyć poprzez ciężką pracę czy mozolne grindowanie. Niestety drop rate niektórych rzeczy jest makabrycznie niski. Niestety dużo prościej jest kupić parę przedmiotów ze sklepu i pomóc sobie np.: w ulepszeniu miecza.
Problemem jest też zbyt powolne przemieszczanie się postaci z punktu A do punktu B, który jest oddalony jakieś 10 map dalej. W takiej sytuacji zalecane jest postawienie na zakup pojazdu, który skróci czas podróży.
Dlaczego więc lubię tą grę? Sam nie wiem. Ale wiem jedno. Nie żałuje ani jednej chwili spędzonej z nią.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez wegorz08

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

Najlepsze gry fryzjer

Recenzja TheMaślak
3

Roblox Roblox Podbija Świat oraz JailBreak

Recenzja Seweryniak
4

CSGO Prime (B2P) Astralis - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
5

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod to dobra gra?

Recenzja Kubsoon243
6

Cities Skylines Mass Transit ( Recenzja DLC )

Recenzja LOGIN
7

Garry's Mod (B2P) Poradnik dla poczatkujacych w garrs modzie

Poradnik ENZO_GAEMING123
8

Crossout Sposób na zwycięstwo

Poradnik Bananek2012
9

SAO's Legend "Hack n slash" w sosie SAO

Recenzja Michacki
10

Trove Trove - Fajna gra czy nie?

Recenzja Cesere
Chat