Jak to działa
Przejdź do gry Grepolis
Grepolis
5.0 1 1912 0
23.12.2017

A co gdybym był Leonidasem ? - Recenzja gry Grepolis

Starożytna grecja zawsze budziła zainteresowanie wśród historyków. Ich rozwinięta kultura, wiele epokowych osiągnięć i teorii, słynni odkrywcy i filozofowie, i to mimo braku jednego centralnego Państwa, w całości oparte na systemie Polis, państw-miast, których dokonania do dnia dzisiejszego budzą podziw.

Pewnie wielu z was po obejrzeniu filmu "300" zastanawiało się jak zachowałby się będąc w roli Leonidasa? Jak poprowadziłbyś swoich wojowników, z kim zawarbłyś pokój a komu wypowiedziałbyś wojnę? Starałbyś się wypowiadać wojnę wszystkim okolicznym Polis, czy jako pokojowy władca budowałbyś swoją potęgę na mocy sojuszy politycznych? Na te pytania, przy pomocy gry Grepolis, możemy sobie odpowiedzieć.

W grze Grepolis wcielamy się w postać przywódcy pojedńczego Polis, decydujemy o jego rozbudowie, rozwoju militarnym i technologicznym, a w późniejszej fazie podbijamy inne miasta starając się jak najbardziej rozbudować naszą potęgę i władzę. Jak twórcom udało się wykorzystać ten pomysł ?
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Gra przypomina inne gry przeglądarkowe w tej konwencji, swoją budową zbliżona jest do popularnej swego czasu gry Plemiona. Grafika nie jest zbyt rozbudowana, jednak prezentuje się przyzwoicie, i wraz z rozwojem nasze Polis prezentuje się coraz bardziej okazałe.

Czy gra daje przyjemność z rozgrywki ? Według mnie zdecydowanie tak. Gra opierając się na sprawdzonych schematach pozwala szybko zrozumieć schematy działające w grze oraz pozwala szybko czerpać przyjemność z rozgrywki. Na plus warto dodać to, że twórcy regularnie organizują różnego rodzaju eventy, bardzo powiązane z kulturą starożytnej grecji, które pozwalają przyśpieszyć nasz rozwój, a także umożliwiają zdobycie różnego rodzaju odznaczeń i osiągnięć. Oprócz tego gra regularnie jest rozwijana, w ostatnim czasie dodano możliwość budowania cudów starożytnego świata przy pomocy naszych przyjaciół z sojuszu.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Twócom warto również pogratulować za to, że w przeciwieństwie do innych producentów tego typu tytułów, korzystanie z konta premium jedynie ułatwia grę i pozwala rzadziej przebywać przed komputerem a nie przyśpiesza możliwość rozwoju. Dzięki temu zabiegowi zarówno gracze wykupujący walutę premium, jak i ci nie płacący mają równe szanse we wzajemnej rywalizacji.

Nie da się również zauważyć, że gra jest popularna wśród graczy - regularnie otwierane są nowe serwery (nazywane tutaj światami), co pozwala nowym osobom na spokojny początek bez szybkich ataków ze strony doświadczonych graczy.

Czy zatem warto zagrać w Grepolis ? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Gra sprawia dużo przyjemności, mozwala się zrelaksować, i jednocześnie nie wymaga dużo czasu spędzonego przed komputerem, dzięki czemu możemy poświęcać jej jedynie kilka minut w przerwach w pracy lub szkole. Jeśli lubicie grać w klasyczne gry przeglądarkowe, Grepolis powinno przypaść wam do gustu. Ja ze swojej strony bardzo polecam.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez LeonardoPL

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Zilean - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
2

Najlepsze gry logiczne na Androida

Poradnik Typowypolak nr 1
3

Najlepszy Cod w historii. Recenzja Call of Duty V World at War

Recenzja Tybero
4

CSGO Prime (B2P) Counter-Strike: Global Offensive - Recenzja

Recenzja nuk1
5

Spis najczęsciej modyfikowanych gier

Recenzja Boomboxpl
6

Warface Warface - Strzelanka PVP i PVE?

Tutorial Fragorski
7

Gry samochodowe

Poradnik Typowypolak nr 1
8

Metin2 Krótko o przygodzie z Metin2

Recenzja mambaa
9

S.K.I.L.L. - Special Force 2 Jak szybko i skutecznie "farmic" Lucky pointy

Poradnik LeGioNNN
10

World of Tanks Sposoby zdobywania złota- World Of Tanks

Poradnik mati2819
Chat