Jak to działa
Przejdź do gry Grepolis
Grepolis
0.0 0 329 0
23.12.2017

A co gdybym był Leonidasem ? - Recenzja gry Grepolis

Starożytna grecja zawsze budziła zainteresowanie wśród historyków. Ich rozwinięta kultura, wiele epokowych osiągnięć i teorii, słynni odkrywcy i filozofowie, i to mimo braku jednego centralnego Państwa, w całości oparte na systemie Polis, państw-miast, których dokonania do dnia dzisiejszego budzą podziw.

Pewnie wielu z was po obejrzeniu filmu "300" zastanawiało się jak zachowałby się będąc w roli Leonidasa? Jak poprowadziłbyś swoich wojowników, z kim zawarbłyś pokój a komu wypowiedziałbyś wojnę? Starałbyś się wypowiadać wojnę wszystkim okolicznym Polis, czy jako pokojowy władca budowałbyś swoją potęgę na mocy sojuszy politycznych? Na te pytania, przy pomocy gry Grepolis, możemy sobie odpowiedzieć.

W grze Grepolis wcielamy się w postać przywódcy pojedńczego Polis, decydujemy o jego rozbudowie, rozwoju militarnym i technologicznym, a w późniejszej fazie podbijamy inne miasta starając się jak najbardziej rozbudować naszą potęgę i władzę. Jak twórcom udało się wykorzystać ten pomysł ?
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Gra przypomina inne gry przeglądarkowe w tej konwencji, swoją budową zbliżona jest do popularnej swego czasu gry Plemiona. Grafika nie jest zbyt rozbudowana, jednak prezentuje się przyzwoicie, i wraz z rozwojem nasze Polis prezentuje się coraz bardziej okazałe.

Czy gra daje przyjemność z rozgrywki ? Według mnie zdecydowanie tak. Gra opierając się na sprawdzonych schematach pozwala szybko zrozumieć schematy działające w grze oraz pozwala szybko czerpać przyjemność z rozgrywki. Na plus warto dodać to, że twórcy regularnie organizują różnego rodzaju eventy, bardzo powiązane z kulturą starożytnej grecji, które pozwalają przyśpieszyć nasz rozwój, a także umożliwiają zdobycie różnego rodzaju odznaczeń i osiągnięć. Oprócz tego gra regularnie jest rozwijana, w ostatnim czasie dodano możliwość budowania cudów starożytnego świata przy pomocy naszych przyjaciół z sojuszu.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Twócom warto również pogratulować za to, że w przeciwieństwie do innych producentów tego typu tytułów, korzystanie z konta premium jedynie ułatwia grę i pozwala rzadziej przebywać przed komputerem a nie przyśpiesza możliwość rozwoju. Dzięki temu zabiegowi zarówno gracze wykupujący walutę premium, jak i ci nie płacący mają równe szanse we wzajemnej rywalizacji.

Nie da się również zauważyć, że gra jest popularna wśród graczy - regularnie otwierane są nowe serwery (nazywane tutaj światami), co pozwala nowym osobom na spokojny początek bez szybkich ataków ze strony doświadczonych graczy.

Czy zatem warto zagrać w Grepolis ? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Gra sprawia dużo przyjemności, mozwala się zrelaksować, i jednocześnie nie wymaga dużo czasu spędzonego przed komputerem, dzięki czemu możemy poświęcać jej jedynie kilka minut w przerwach w pracy lub szkole. Jeśli lubicie grać w klasyczne gry przeglądarkowe, Grepolis powinno przypaść wam do gustu. Ja ze swojej strony bardzo polecam.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez LeonardoPL

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak napisać artykuł na Bananapedii?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
2

CSGO (B2P) Najlepsza mapa z warsztatu steam | CS:GO

Video IKY
3

CSGO (B2P) Mój pierwszy GamePlay z nowego trybu w CS:GO | "CS:GO Battle Royale" (Danger Zone)

Video IKY
4

Overwatch - Po Lekkim Doświadczeniu

Video DEADSHUTFIRE
5

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
6

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
7

CSGO (B2P) Różne Światy # WARSZTATOWO

Video DEADSHUTFIRE
8

Moje najciekawsze momenty z darmowym tygodniem Overwatch

Video DEADSHUTFIRE
9

Fortnite Jak poprawić swoją celność

Poradnik ziom510xxx
10

World of Tanks T-34-85 Rudy - Legenda kina

Recenzja HansOmen
Discord