Jak to działa
5.0 1 1638 0
28.07.2018

Jak znaleźć gry odpowiednie dla siebie i nie żałować ich zakupu?

Znalezienie gier idealnych dla siebie nie jest wbrew pozorom takim łatwym zadaniem. Dlatego postanowiłem napisać kilka rad odnoszących się do tego zagadnienia. Poszukiwanie odpowiedniego dla nas tytułu podzieliłem na dwie fazy. Życzę miłego czytania.

FAZA I Poszukiwanie.

Istnieje kilka sposobów na znalezienie nowych interesujących nas gier, a oto one.

1. Oglądanie rożnego rodzaju youtuberów. Niestety, dzięki temu znajdziemy zdecydowanie mniej tytułów, które się nam spodobają, niż sposobami opisanymi poniżej. Ponieważ nikt nie jest w stanie nagrać filmów z wszystkich gier, które wyszły lub wychodzą na rynek.

2. Korzystanie z różnego rodzaju encyklopedii gier. Pozwalają nam odszukać gry z gatunku najbardziej nam odpowiadającego. Osobiście korzystam z tej metody i mogę ją spokojnie polecić.

3. Wyszukiwarka na Steam. Umożliwia wyszukiwanie gier za pomocą tagów. Jest to dobry sposób ponieważ umożliwia nam dokładne sprecyzowanie elementów jakie powinien zawierać nasz wymarzony tytuł.
4. Kolejka odkryć – również na Steam. Sklep ten na podstawie produktów w naszej bibliotece wybiera dla nas gry, którymi możemy być zainteresowani. Świetna sprawa, ponieważ pozwala nam w całkiem przyjemny sposób znaleźć nowe tytuł do naszej kolekcji.


FAZA II Weryfikacja

Z racji iż w Polsce gry nie należą do najtańszych, trzeba się dobrze zastanowić nad zakupem danego tytułu, żeby nie zmarnować swoich pieniędzy – szczególnie kiedy chodzi o grę ze sklepu, w którym nie ma opcji zwrotu. Istnieje kilka metod na sprawdzenie czy dany tytuł będzie nam odpowiadał.

1. Polecam zacząć od przeczytania opisu produktu, zapoznania się ze zdjęciami, obejrzenia trailerów. Można też przejrzeć listę osiągnięć, żeby dodatkowo zobaczyć czym gra się charakteryzuje. To wszystko pozwala nam wstępnie zobaczyć czy tytuł nam odpowiada.

2. Następnie polecam obejrzeć/ lub przeczytać kilka recenzji, mogą być to opinie użytkowników np. Steam’a, lub profesjonalnych recenzentów.
3. Jeżeli dalej macie wątpliwości. Polecam obejrzeć zwykłe filmiki z gry np. gameplay’e itp. Tutaj zalecam ostrożność ponieważ raczej nie chcemy zaspoilerować sobie np. jakiegoś zwrotu akcji.

4. Dobrym pomysłem jest również pogranie w demo tego tytułu – o ile takowe istnieje. Jeżeli nie można kupić grę z Steam na próbę tzn. jeżeli nie graliśmy dłużej niż 2 godziny i nie minęło 14 od od daty zakupu, dostaniemy zwrot pieniędzy. Istnieje jednak ryzyko – a co jeżeli gra przestanie nam się podobać po 2 godzinach rozgrywki? Na to nie ma niestety żadnej rady, ale jest to mało prawdopodobne. Z reguły powinniśmy wyczuć czy tytuł nam się podoba przed upływem tego czasu.


Tak właśnie przedstawia się sprawa poszukiwania gier i sprawdzania ich. Mam nadzieję, że te porady komuś się przydadzą. Należy pamiętać o jednym, lepiej się dobrze zastanowić niż stracić pieniądze i żałować zakupu.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Gra o czołgach czy coś więcej ?

Recenzja Kapcio
2

World of Tanks E50M - Nie kompletny ideał

Poradnik ChUcKxPoMpA
3

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
4

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
5

Crossout Crossout [PC] - Recenzja gry i wprowadzenie [F2P]

Recenzja Aynomev
6

Realm of the Mad God - Knight

Poradnik Fragorski
7

World of Tanks Jak zostać kolekcjonerem wirtualnych czołgów?

Poradnik HansOmen
8

Minecraft Czemu Minecraft to gra w pewien sposób nieśmiertelna i czemu moim zdaniem jest tak popularny

Recenzja CRIPI2
9

Rocket League (B2P) Rocket League - Recenzja!

Recenzja Malfour
10

Conflict of Nations - rodzaje wojsk (część 1)

Poradnik Bart1607
Chat