Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1697 0
21.05.2022

3 najlepszych supportów dla Luciana w League of Legends!

Witajcie, chcę podzielić się z wami listą bohaterów z gry Leauge of Legends, które według mnie mają bardzo dobrą synchronizację na linii botlane.


Zapewne większość graczy LoL'a utwierdziło się w przekonaniu, że linia botlane jest przeznaczona czysto dla rangi bohatera o nazwie "ADC" tj. "Attack Damage Carry". Postacie te zazwyczaj mają bardzo daleki zasięg ataków podstawowych i biją z nich całkiem potężny damage, jak sama nazwa wskazuje. Ale zaraz, przecież na bocie powinny grać dwie osoby, prawda? Jak najbardziej, dlatego najczęstszym widokiem na tej linii jest połączenie strzelca (ADC) z supportem, który posiada jakiekolwiek leczenie, tarczę lub dużą ilość crowd control (CC).


Ale co jeśli zastąpimy to standardowe połączenie czymś nowym, albo powracającym do mety po bardzo długim czasie?


W tym artykule postaram się o przedstawienie najlepszego połączenia na bocie dla Luciana, jednego z takowych strzelców.


1. Lucian + Nami


Ci, którzy od dłuższego czasu grają w tą grę są w pełni świadomi, jak działa to połączenie. Na wczesnych fazach gry jest ono niemal nie do wytrzymania dzięki skutecznemu poke'owi (przeszkadzanie przeciwnikowi, wyganianie go od zasięgu XP i złota). Ale poke to jeszcze nie koniec, przez dłuższy okres czasu w runach Nami stosowano "Electrocute", czyli runę, która po zastosowaniu trzech umiejętności lub autoataków w stronę przeciwnika zadaje dodatkowy damage, a dzięki jej umiejętności "E", ten efekt mógł zostać nałożony przez Luciana, który dzięki swojej umiejętności pasywnej był w stanie zrobić to w ciągu dwóch sekund.

Nami posiada również umiejętności leczące i umiejętności dające dużą mobilność, więc nie radzę zaczynać walki, kiedy wszystkie umiejętności nie są na cooldownie.

Takie połączenie jest bardzo silne nie zależnie od stanu gry, ci dwaj bohaterowie bardzo dobrze się uzupełniają i często przynoszą zwycięstwo swojej drużynie.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

2. Lucian + Braum


Zostajemy przy Lucianie, jednak support, który towarzyszy mu tym razem jest całkiem innej kategorii od nami. Braum bardzo lubi stwarzać zasadzki na swoich oponentów. Jego umiejętność pasywna pozwala na ogłuszenie przeciwnika poprzez zastosowanie na nim 4 autoataków, więc Lucian i jego umiejętność pasywna są idealnymi kandydatami jeśli chodzi o uzupełnianie się.

Po za tym Braum jest w stanie utrzymać swojego strzelca przy życiu tak długo jak to tylko możliwe, nakłada on bardzo dużo pancerza i odporności przed magią ze swojej umiejętności "W", posiada on również tarczę ("E"), która jest w stanie zneutralizować gigantyczny damage.

Dzięki swojej umiejętności ostatecznej utrzymuje przeciwników na sobie, co daje pole do popisu lucianowi, który może wokół nich biegać zadając jak najwięcej obrażeń.

To połączenie jest bardzo silne w początkowych fazach gry, dlatego zalecam rozważną grę, jeśli zobaczycie ich razem na bocie.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

3. Lucian + Leona


Podobnie jak w poprzednim przykładzie Leona posiada wiele umiejętności CC, jest ona w stanie przytrzymać przeciwników przez bardzo długi okres czasu powodując ogłuszenie lub unieruchomienie, tym samym może przyjmować na siebie całkiem duży damage, który nawet przy ogromnych staraniach przeciwników nie jest w stanie zrobić jej dużo, dzięki jej umiejętności "W", która zwiększa jej pancerz i obronę magiczną.

W tym przypadku Lucian może być spokojny o swoje życie, ponieważ jego przeciwnicy nie będą w stanie ruszyć się ze swojego miejsca, a co dopiero oddać jakiekolwiek ataki w jego kierunku.

To połączenie jest szczególnie silne po awansowaniu na drugi poziom, pomimo tego, że Leona nie będzie posiadała jeszcze swojej tankowatości, to będzie w stanie zastosować combo E + Q, które nie pozwoli przeciwnikowi na wydostanie się z pojedynku dosyć łatwo, zazwyczaj takie pojedynki kończą się przegraną przeciwników. W najgorszym wypadku spalą swoje umiejętności przywoływacza.Każde z tych trzech połączeń jest bardzo silne. Sama postać Luciana jest silna, jednak zalecam szybkie kończenie gry, gdy drużyna z nim wygrywa, ponieważ Lucian będzie powoli odpadać z rozgrywki razem z upływającym czasem.


To wszystko, jeśli chodzi o ten artykuł, dziękuję za przeczytanie. Całość została wykonana z mojego własnego doświadczenia, kiedy jeszcze granie na bot lane było dla mnie codziennością.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Oszang

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Forge of Empires Punkty Rozwoju do czego służą i jak je zdobyć ?

Poradnik lasak
2

World of Tanks Strv 103B najlepszy niszczyciel X poziomu?

Recenzja ChUcKxPoMpA
3

Speedway Manager Speedway przez duże S

Recenzja Speedwayzks
4

The Elder Scrolls V : Skyrim - Spoczynek Żeglarza

Poradnik ChceBanana
5

Overwatch - poradnik dla początkującego Hanzo

Poradnik Porarzo
6

Rozpocznij swoją Przygodę w CS 2: Przewodnik dla Początkujących

Poradnik Montezuma0987
7

Fortnite Poradnik dla początkujących - Fortnite Battle Royale

Poradnik FajnyKotlet12
8

DOTA 2 5 najprostszych i najlepszych postaci na start w DOTA2

Poradnik Bananannannana
9

Minecraft Nadchodzi Minecraft 1.13

Poradnik KreiziGames
10

Margonem Fantastyczny świat Margonem

Recenzja LeeCoper
Chat