Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1509 0
06.07.2017

Analiza "masterek" w Lidze Legend - Część 1. - FEROCITY (ZACIEKŁOŚĆ)

Specjalizacje, z ang. Masteries, tzw. masterki, są rzeczą niezwykle przydatną, z której korzysta chyba każdy Przywoływacz. Wraz z poziomem Przywoływacza, zostaje odblokowany jeden punkt, który można rozdać w jednej ze ścieżek. Ale to chyba każdy wie.

Dzisiaj dokonam dokładnej analizy tzw. drzewka specjalizacji i rozważę poszczególne wybory w pierwszym z drzewek - Ferocity, po polsku Zaciekłości, którą rozwija się głównie na Strzelcach, czasem na Magach bądź niektórych Zabójcach (w tym przypadku głównie tzw. Deathfire) oraz niektórych Wojownikach.

W drzewku tym, podobnie jak w innych, dokonujemy 6 wyborów, jeśli chcemy rozdać maksymalną ilość punktów, tj. 18, bądź 4, jeżeli to nie jest nasza główna ścieżka i wrzucamy tu pozostałą po rozwinięciu innej ścieżki ilość punktów, tj. 12.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
WYBORY:

• wybór pierwszy:
• FURY (FURIA), max. 5 pkt. Z każdym dodaje +0.8% AS, by maksymalnie rozwinięta dodawać +4% AS. Rekomendowana na postaciach, które polegają na swoich autoatakach, tj. głównie Strzelcach i niektórych Wojownikach, typu Tryndamere.
• SORCERY (CZARNOKSIĘSTWO), max. 5 pkt. Z każdym dodaje +0.4% obrażeń od Umiejętności i Czarów, by maksymalnie rozwinięta dodawać +2%. Rekomendowana na postaciach, które polegają nie na swoich autoatakach, a na swoich umiejętnościach. Głównie Magowie i Zabójcy idący tą ścieżką.

• wybór drugi:
• FRESH BLOOD (ŚWIEŻA KREW) sprawia, że pierwszy atak przeciw wrogiemu bohaterowi zadaje mu dodatkowe obrażenia (10 +1/poziom), 6 sek. odnowienia. Rekomendowane dla bohaterów "poke'ujących", obijających przeciwnika, np. Teemo.
• FEAST (UCZTA) przywraca 20 pkt. zdrowia za zabicie jednostki, ale z jej efektu można skorzystać tylko raz na pół minuty. Polecana dla "farmerów", którzy są zdolni przetrwać na linii dosyć długo bez "Recalla", np. Nasusa.
• EXPOSE WEAKNESS (UJAWNIJ SŁABOŚĆ) sprawia, że przeciwnicy zaatakowani przez posiadacza "masterki" otrzymują o 3% zwiększone obrażenia. Rozwiązanie dobre dla Supportów-Magów, którzy zdecydują się wybrać chociażby drugorzędowo tę ścieżkę, bądź często gankujących Dżunglerów. Ja głównie korzystam z niej na ARAMach.

• wybór trzeci:
• VAMPIRISM (WAMPIRYZM), która z każdym wydanym punktem zwiększa kradzież życia i wampiryzm zaklęć o 0.4%, aż do +2%. Osobiście uważam drugi wybór za lepszy, choć można rozważać tę opcję na bohaterach, którzy w ogóle nie posiadają przeliczników pod AP, np. Dariusa bądź na autoatakujących, np. Strzelcach.
• NATURAL TALENT (NATURALNY TALENT), która po wymaksowaniu przyznaje bohaterowi 10 AD i 15 AP na maksymalnym poziomie. Przydatna nie tylko na postaciach hybrydowych, np. Jaxie, ale także na Magach, którzy dodatkowe AD mogą wykorzystać do obijania. Postacie typowo pod AD, np. Strzelcy, także mogą korzystać z masterki, np. Jinx ma przelicznik pod AP na swoim E.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
• wybór czwarty
• BOUNTY HUNTER (ŁOWCA NAGRÓD) przydatny jest mobilnym zabójcom, którzy grają w Dżungli, np. Rengar czy Kha'Zix, bądź którzy mogą roamować ze swojej alei, np. Zed czy Talon. Za każdego zabitego bohatera zwiększają swoje obrażenia o +1%. Aby wykorzystać potencjał masterki, tj. by zwiększyć obrażenia o +5% należy zabić każdego z przeciwników, co może być trudne.
• DOUBLE EDGED SWORD (MIECZ OBOSIECZNY) zwiększa zadawane obrażenia o 5%, sprawiając jednak, że otrzymywany dmg zwiększa się o 2.5%. Opcję należy rozważać na Wojownikach, którzy są też dosyć tankowaci, ale jednocześnie mogą zadawać dużo obrażeń, bądź na Zabójcach pewnych swoich możliwości i tego, że częściej skorzystają z dodatkowego +5%, niż pożałują tego 2.5% :).
• BATTLE TRANCE (SZAŁ BOJOWY) w ciągu 5 sekund walki zwiększa obrażenia do +5%. Przydatne na tankowatych wojownikach, którzy prowadzą wymiany w swojej alei, a także na Strzelcach, którzy skorzystają z potencjału Specjalizacji w walkach drużynowych.

• wybór piąty
• BATTERING BLOWS (ZGNIATAJĄCE UDERZENIA), wraz z każdym dodanym punktem zwiększa Armor Penetration o 1.4% do +7%. Przydatne na postaciach opierających się na obrażeniach fizycznych, szczególnie Strzelcach.
• PIERCING THOUGHTS (PRZEBIJAJĄCE MYŚLI), co 1 wydany punkt zwiększa Magic Penetration o 1.4% do +7%. Z masterki korzystają postacie, których obrażenia są głownie magiczne, głównie Magowie i Magowie-Zabójcy.

• wybór szósty - WYBÓR KEYSTONE (MASTERKI KLUCZOWEJ)
• WARLORD'S BLOODLUST (ŻĄDZA KRWI WATAŻKI), zwiększająca kradzież życia masterka przydatna jest na Wojownikach, niektórych Dżunglerach, którzy decydują się iść tą ścieżką, co raczej jest rzadko spotykane, i wybranych Strzelcach, którzy są zdolni zadawać bardzo duże obrażenia, i są zdolni zabić kilkoma autoatakami, np. Vayne czy Draven. Nie jest konieczne użycie w walce.
• FERVOR OF BATTLE (FERWOR WALKI), która zwiększa obrażenia w walce PRZECIW BOHATEROM (!) wraz z ilością wykonanych ataków przydatna jest Strzelcom, szczególnie w walkach drużynowych, a także postaciom pokroju Jaxa, które także polegają na swoich autoatakach.
• DEATHFIRE TOUCH (OGNISTY DOTYK) zadaje obrażenia w czasie, co idealnie komponuje się z efektami trucizny pozostawianymi np. przez Cassiopeię, obrażeniami chociażby Swaina czy zabójców, którzy pozostawiają ofiarę na wykończenie z użyciem Podpalenia bądź efektu typu Krwawienie (np. Talon). Głównie Magowie, idący tą ścieżką.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Hazel_

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

War Thunder Jak NISZCZYĆ cele NAZIEMNE za pomocą BOMBOWCA w grze "War Thunder".

Poradnik mont2
2

CSGO Prime (B2P) CS:GO - Inwestycje i łatwy zarobek.

Poradnik BananowyCwelek
3

Tajemnice i Ciekawostki z gier.

Recenzja XjasiekX22
4

Karty w Clash Royale - Minions

Poradnik TheMaślak
5

War Thunder Od dwupłatowca do F-16

Poradnik BabciaGD
6

Hero Zero Poradnik Oponkowicza, czyli jak zdobyć trochę oponek za darmo

Poradnik Zbyszko z Bogdańc
7

Naruto Online Jak dobrze zacząć grę

Poradnik garden08
8

Metin2 Jak zarobić, na pierwsze eq / Jak zacząć grę ? TASMANIA

Poradnik BananowaBestia
9

League of Angels Heaven's Fury LOA Heaven's Fury- Łatwe bananki, "trudna gra"

Poradnik Amtaz
10

Roblox Superhero Tycoon - gra dla fanów superbohaterów

Recenzja Gerluk
Chat