Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1988 0
31.10.2020

Malphite – League of Legends

Malphite często uważany jest za bezużytecznego tanka, który nie zadaje żadnych obrażeń. Inaczej to wygląda, gdy wiemy co kupić i jakie runy wziąć. Jest to postać idealna dla uczących się, ponieważ łatwo pojąć jej ataki. Przed wami Malphite, Okruch Monolitu.


Umiejętności:


  • Umiejętność bierna: Granitowa tarcza – Malphite pokrywa się warstwą skał, która pochłania obrażenia wynoszące 10% jego maksymalnego zdrowia. Odnawia się co 10 sekund.
  • Sejsmiczny odłamek (Q) – Wysyła kawał skały podążający za wrogiem aż go nie trafi. Gdy zada obrażenia, Malphite zyska premię do prędkości ruchu na 3 sekundy, a wróg zostanie spowolniony.
  • Trzask pioruna (W) – Po użyciu ataki podstawowe Malphite'a zadają obrażenia fizyczne na małym obszarze.
  • Wstrząśnienie ziemi (E) – Powoduje uderzenie w ziemie pod Malphitem, które powoduje obrażenia magiczne w zależności od jego pancerza. Spowalnia wrogów na chwilę.
  • Niepowstrzymana siła (R) – Malphite szarżuje w wybrane miejsce. Gdy uderzy, zadaje duże obrażenia fizyczne oraz wyrzuca przeciwników w górę na wybranym obszarze.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Runy, build i pozycje, na których Malphite może grać


Malphite może iść na górną linię (Top) oraz wsparcie (Support). Na obu liniach spisuje się świetnie, jeżeli potrafimy nim grać.

  • Build

Na górnej linii najlepiej kupować Echo luden (Luden's Echo), Morellonomicon, Klepsydra Zhonyi (Zhonya's Hourglass), Kostur Pustki (Void Staff) oraz Zabójczy Kapelusz Rabadona (Rabadon's Deathcap). Jako pierwsze przedmioty powinniśmy wybrać Pierścień Dorana (Doran's Ring) oraz Mikstura Zdrowia x2 (Health Potion).


Na wsparciu kupujemy przedmioty w zależności jak chcemy grać. Możemy iść pod potężnego tanka, supporta, który daje tarcze bądź obrażenia fizyczne. Jako pierwsze przedmioty zawsze wybieramy Reliktową Tarczę (Ralic Shield) oraz Mikstura Zdrowia x2 (Health Potion).

Jako support poleciłabym posprawdzać buildy, z którymi nam wygodnie grać na tej stronie:
https://www.mobafire.com/league-of-legends/build/high-win-support-malphite-523240


  • Runy:

Na supporcie używamy run z powyższej strony, czyli Determinacja (Opiekun, Przypływ Życia, Szkolenie Sprawnościowe, Przerost) oraz Czarnoksięstwo (Całkowite skupienie, Poparzenie).


Na górną linię wybieramy poniższe runy.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
  • Strategia (Top) oraz zaklęcia (Spells)

Na początku trzeba unikać ataków wroga, jeżeli nas odciąga od stworów i jak najszybciej zdobyć 6 poziom. Jeżeli nasz wróg gra również bezpiecznie, najlepiej szybko farmić i atakować go gdy tylko możemy za pomocą Q. Po zdobyciu 6 poziomu najpierw atakuj przeciwnika wielokrotnie Q, żeby miał około połowy zdrowia, następnie użyj R, E i W, aby mocniej atakować podstawowymi atakami. Najlepiej podpal wroga już po użyciu R, ponieważ wróg prawdopodobnie użyje błysku (Flasha).


Podczas drużynowych walk potrafisz zmienić sytuację o 180°, ponieważ dobrze wycelowany ult może podrzucić nawet pięć wrogów, co daje twojej drużynie szansę na atak. Malphite nie musi długo czekać na swoją R, więc najlepiej nie atakować zanim jej nie będziemy mieć.

  • Strategia (Support)

Na tej linii twoim zadaniem jest osłaniać swojego ADC, zostawić przeciwników na niskim poziomie zdrowia i oddać zabójstwa swojemu towarzyszowi. Na początek odblokuj Q i chowaj się w krzakach, żeby zaatakować przeciwnika i szybko uniknąć jego ataku. Jeżeli ktoś cię przyciągnie przed 6 poziomem, jesteś martwy. Malphite już na początku może służyć jako żywa tarcza, więc najlepiej stawać przed swoim ADC i ochraniać go przed atakami, które by go mogły dosięgnąć.


Swojego ulta używaj tylko, gdy sojusznik jest przy tobie i wiesz, że może szybko dołączyć do ciebie w walce. Użyj R tak, aby podrzucić dwóch przeciwników, użyj E oraz W i czekaj na ruch twojego ADC. Jeżeli widzisz, że nie da on rady dokończyć dzieła, użyj Q i podpalenia.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Eclia

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

Najlepsze gry fryzjer

Recenzja TheMaślak
3

Roblox Roblox Podbija Świat oraz JailBreak

Recenzja Seweryniak
4

CSGO Prime (B2P) Astralis - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
5

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod to dobra gra?

Recenzja Kubsoon243
6

Cities Skylines Mass Transit ( Recenzja DLC )

Recenzja LOGIN
7

Garry's Mod (B2P) Poradnik dla poczatkujacych w garrs modzie

Poradnik ENZO_GAEMING123
8

Crossout Sposób na zwycięstwo

Poradnik Bananek2012
9

SAO's Legend "Hack n slash" w sosie SAO

Recenzja Michacki
10

Trove Trove - Fajna gra czy nie?

Recenzja Cesere
Chat