Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
0 0 198 0
28.06.2017

Poradnik dobrego supporta

Support to rola bardzo odpowiedzialna, jednak bardzo często niedoceniana. Każdy, kto widzi siebie w tej roli musi zdawać sobie sprawę z tego problemu.

Postacią wspierającą może być w zasadzie każda. Jest jednak z góry określona pula czempionów wspierających, które są powszechnie wybierane w trakcie gier rankingowych.

Postacie wspierające możemy podzielić ze względu na rodzaj pomocy na:

- leczenie/tarcze (np. Janna, Soraka, Sona)
- obrażenia (np. Zyra, Brand, Annie)
- kontrola tłumu (np. Blitzcrank, Thresh, Nautilus)

Głównym zadaniem supporta w początkowej fazie gry jest pomoc swojemu ADC, aby mógł on w spokoju zarabiać złoto, dzięki któremu będzie mógł kupić przedmioty dodające ważne statystyki, co z kolei przełoży się bezpośrednio na walki z przeciwnikami. Support jest postacią, która złoto czerpie raczej ze swoich przedmiotów oraz kontroli wizji, więc ewentualne zabójstwa powinny być oddawane strzelcowi.
Grając w tę grę możesz zdobyć 250 Graj
Jednym z ważniejszych obowiązków postaci wspierającej jest dbanie o wizję na mapie. Kamień Widzenia powinien być przedmiotem zakupionym jak najszybciej, najlepiej przy pierwszym lub drugim powrocie do bazy.

Po jego zakupie należy również pamiętać o zmianie Talizmanu na Badawczą Soczewkę, dzięki której będzie możliwe wykrywanie oraz niszczenie Totemów przeciwnika.

Bardzo ważnym przedmiotem jest też Totem Kontroli, który działa jednocześnie jak Totem jak i Badawcza Soczewka, a dodatkowo wyłącza totemy przeciwnika znajdujące się na obszarze wokół niego. Jego koszt to 75 sztuk złota, co może wydawać się dużym wydatkiem jak na postać, która nie zdobywa zbyt wiele złota, ale jest naprawdę warty swojej ceny. Dobrze ustawiony pozwoli na zniszczenie co najmniej jednego Totemu przeciwnika, czyli na zarobienie 30 sztuk złota. Dodatkowo jest on trwały, dzięki czemu aż do jego zniszczenia nie należy się martwić o wizję w danym miejscu.

Totemy kontroli zwykle ustawia się w zaroślach, dzięki czemu nieco trudniej jest je wykryć. Dobrymi miejscami są krzewy przy rzece oraz te bezpośrednio przy liniach, ponieważ dają one informacje o miejscu przebywania przeciwnego leśnika. Bardzo dobrym poradnikiem do stawiania Totemów jest poradnik Nervariena, który łatwo można znaleźć na YouTube.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 250 Graj
Przedmioty postaci wspierającej powinny być dobierane na podstawie umiejętności, które dana postać oferuje. Uniwersalnym przedmiotem jest wcześniej już wspomniany Kamień Widzenia. To absolutny obowiązek dobrego supporta.

Kolejne zakupione przedmioty zależą od specyfikacji czempiona. Postacie podobne do Soraki lub Janny powinny skupić się na takim doborze przedmiotów, aby zmaksymalizować wielkość swojego leczenia lub osłaniania. Z kolei Brand lub Zyra to postacie, które potrzebują obrażeń, więc ich build jest podobny do klasycznego APC za wyjątkiem właśnie Kamienia Widzenia. Natomiast Thresh i Blitzcrank to postacie, których zadaniem jest wytrzymanie jak największej ilości obrażeń, przez co priorytetem dla nich powinny być przedmioty dodające pancerza, odporności na magię i punktów życia.

Poradnik ten jest wskazówką dla gracza, który zaczyna swoją przygodę z rolą wspierającego. Opisane w nim reguły są podstawowymi zadaniami dobrego supporta. Bardziej doświadczeni gracze mogą próbować swoich własnych ustawień, przedmiotów lub też prowadzić grę w inny sposób. Jednak zapewniam, że po zastosowaniu się do wyżej wymienionych zasad nie będzie możliwości, aby ktoś słusznie oskarżył nas o złą grę postacią wspierającą.
Poradnik dobrego supporta 0.0 0
0 0
Art napisany przez Matrido

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
2

Minecraft Nadchodzi Minecraft 1.13

Poradnik KreiziGames
3

Dragon Awaken Dragon Awaken - Recenzja

Recenzja Jiyam
4

Roblox Czym jest ROBLOX?????

Tutorial Domi5212
5

Roblox Co to dla mnie jest Roblox ?

Recenzja M133BARTEK
6

RETRO: Castlevania I (1986)

Recenzja LiquidSnake
7

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor
8

Don"t starve poradnik do potworów #2

Poradnik MrWadzik
9

Clash royale, wskazówki i ciekawostki

Recenzja lisus
10

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper