Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
3.7 3 1078 0
05.01.2018

Poradnik dobrego zachowania

Witam, jestem graczem platyny i gram w tą grę od 3 sezonu, stworzyłem ten poradnik aby uświadomić niektóre osoby jak dobrze się zachowywać i odzywać do innych graczy. Przybliżę w nim także za co można dostać bana. A więc zaczynając od tego za co można załapać bana. Nie jest to szczególnie trudne, wiele osób nie do końca świadomie dostaje blokady kont bądź czatu.

Bardzo często można się napotkać z wyzywaniem (tzw. flame). Osobiście nie spotykam się ze zjawiskiem gdzie jedna osoba wyzywa cały mecz tak często jak na niższych dywizjach, są to najwyżej odosobnione przypadki. Jak wiadomo - na niższych dywizjach i lvlach ludzie niemiłosiernie wyzywają innych np. ,,kys'' lub często używane "im **** your mother". Nie polecam takiego zachowania - za pisanie takich rzeczy szybko się dostanie bana. Z tego co wiem samo użycie skrótu "kys" powoduje szybką blokadę konta dzięki filtrom zastosowanym w kliencie gry (o ile się nie mylę).
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Kolejną metodą na dostanie bana jest celowe umieranie (tzw. feedowanie). Jest to nie koniecznie celowe ginięcie ale kto nie chciałby zgłosić (zreportować) Yasuo ze statystykami 1/13? Czasami graczom puszczają nerwy i po prostu celowo giną w celu utrudnienia linii/gry sojusznikom.

Następnym sposobem jest celowe przegrywanie gry (intowanie). Int z tego co zauważyłem jest dosyć młodym określeniem (wcześniej się z nim nie spotykałem), jednak istniał tak długo jak istnieje gra. Jest to ogólne określenie, ale prowadzi do jednego - przegrania bądź utrudnienia gry. Można to nazwać także obojętnością wobec drużyny.

Nielegalne oprogramowania - tutaj nie będę się rozpisywał, jest to najgorszy sposób ale wg. mnie najmniej wkurzający dla sojuszników i przeciwników.

AFK (Away From Keyobard) czyli po prostu odejście od komputera. Często spowodowane jest wybuchem gniewu lub innymi czynnikami losowymi np. mama każe wynieść śmieci/ iść do sklepu. Gracz stoi w nexusie i nic nie wnosi do gry a wręcz powoduje sytuację 4 na 5.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
W końcu jasna strona artykułu - czyli jak nie dostać bana i się zachowywać dobrze.

Nie jest to aż takie ciężkie, wystarczy nie dać się ponieść po kolejnej kiepskiej zagrywce swojej lub swojej drużyny. ,,Łatwo powiedzieć, spójrz na tych noobów'' aż ciśnie się na usta, jednak czy to na pewno ich wina, że to ty się denerwujesz? Złość przejdzie szybciej niż blokada konta lub czatu.

A więc jak mniej wyzywać? Po prostu wyciszyć czat na początku każdego meczu przytrzymując tab i klikając ikonkę głośnika przy każdej postaci lub wpisując w czat "/mute all", "/mute team" lub "/mute enemy". Kolejnym etapem jest powiedzenie sobie żeby tego nie robić.

Warto często chwalić graczy za ich zagrywki lub uspokajać i dodawać otuchy jeżeli przegrywanie - nie każdy mecz da się wygrać. Można także pisać z ludźmi na czacie jednak nie jest to polecane na zagrywkach rankingowych, warto się skupić na meczu. Takie pisanie na czacie może być dosłownie o wszystkim.

Jak przeciwdziałać feedowaniu i intowaniu u siebie i u innej osoby? Spytaj się co jest nie tak, przeanalizuj drużyny i co możesz zrobić/kupić. Dobrym przykładem jest przedmiot ,,Tabi Ninja'' składany na adc kiedy mocno przegrywasz i ciągle padasz. A jak wiadomo im mniej padasz - tym mniej powodów do dostania bana.

Warto się dogadywać z sojusznikami np. jungler oddaje blue bądź odda następnym razem. Warto podjąć próby komunikacji i zjednoczenia drużyny zamiast latać po całej mapie bez planu i wiedzy gdzie jest przeciwnik. Nie polecam jednak ,,spamować'' na czacie swoimi wiadomościami, najlepsze są krótkie wiadomości lub "pingi" ustawione wciskając ctrl+lpm (lewy przycisk myszy).

Zostań tym dobrym gościem a twój poziom honoru może wzrosnąć (z doświadczenia wiem, że honory dostają jednak osoby które wygrywają mecz (carry'ują) lub nam jakoś pomogli np. częste ganki junglera).

To moja pierwsza tego typu publikacja więc możecie pisać jakieś porady lub pomysły na nowy poradnik w komentarzach.
3.7 (głosów: 3)
Art napisany przez Redger

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Miss Fortune - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
2

The Sims 4 "Jak zacząć rozgrywkę"

Poradnik xOliwicia
3

League of Legends Morgana - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
4

Among us - wskazówki

Poradnik WiktoriaBananek!
5

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
6

NosTale Nostale - Jak grać magiem?

Poradnik Ara
7

Dead by Daylight - Świetna gra

Recenzja Kubsoon243
8

Dark Orbit Godziny niezapomnianych wrażeń !

Poradnik krywlo123
9

Shakes & Fidget Najlepsze taktyki w Shakes & Fidget - Wprowadzenie

Poradnik FRACKOWIAK
10

CSGO Prime (B2P) Fnatic - krótka historia i opis drużyny.

Recenzja wzarek
Chat