Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
3.0 2 1048 0
24.05.2019

Yuumi - niedoceniona bohaterka.

Yuumi to niedawno wydana bohaterka, na którą wylała się fala hejtu. Postać ta po wydaniu osiągnęła rekordowo niski współczynnik zwycięstw oscylujący w granicach 30%. Spowodowane to było jej unikatowymi umiejętnościami oraz wyjątkowo specyficznymi podstawowymi statystykami.

W ciągu kilku dni stan bohaterki znacząco się poprawił (głównie za sprawą szybkich wzmocnień dokonanych przez Riot Games) i obecnie jej współczynnik zwycięstw wynosi około 40%. Niestety, część graczy nadal ją nie docenia, obwiniając ją ze wszelkie negatywne skutki w trakcie gry.

Z początku, sam byłem w stosunku do Yuumi negatywnie nastawiony, ale jedna gra zmieniła moje spojrzenie na tę bohaterkę.

W tym poradniku chcę pokazać wady i zalety Yuumi, wskazać odpowiednie runy, a przede wszystkim jak sprawić, aby wykorzystać w pełni jej całkowity potencjał, który z dnia na dzień jest tłamszony przez sceptycznie nastawionych graczy.

Na początku zaznaczam tylko, że Yuumi jest naprawdę silną bohaterką, lecz tylko gdy grający z nami strzelec na linii jest w miarę dobrym graczem, o czym wspomnę w dalszej części poradnika.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Zacznijmy od podstaw, czyli run:

Grając Yuumi, naszym zadaniem jest wsparcie naszej drużyny do granic możliwości, na co pozwala nam Przywołanie Aery. Jej efekt nakłada się z użyciem drugiej i trzeciej umiejętności, co pozwala ją w pełni wykorzystać. Dodatkowo pozwala ona nam w bardziej skuteczny sposób obijać wrogów na linii. Pozostałe runy mają za zadanie zapewnić nam odpowiednią ilość many oraz skutecznie nęka wrogów w pobliżu.

Odnośnie przedmiotów:

Yuumi jest magiem, a więc przedmiot Ostrze Złodziejki Czarów jest najlepszym wyborem na rozpoczęcie rozgrywki. Naszym priorytetem jest jak najszybszy zakup Tajemniczej Pieczęci oraz Bluźnierczego Graala Atheny. W ten sposób zapewniamy sobie solidną bazę przedmiotów to pokazania naszej potęgi. Następnym przedmiotem jest Ognisty Trybularz, czyli standardowy przedmiot dla wspierających magów. Pozostałe przedmioty są zależne od potrzeb drużyny. Tygiel Mikaela pozwoli nam ochronić naszego strzelca przez zabójczym ogłuszeniem lub innym efektem tłumu, natomiast składając Zabójczy Kapelusz Rabadona znacząco zwiększymy potencjał Yuumi oraz bohatera, do którego się ona przyłączy.

Niektórzy gracze proponują również wzięcie Opiekuna jako podstawowej runy, lecz jej użyteczność maleje wraz z nabyciem przez nas wiedzy odnośnie gry Yuumi. Zdarza się też, że gracze składają przedmioty, które gwarantują ogromne ilości mocy magicznej, co w połączeniu z drugą umiejętnością Yuumi, pozwala przekazać strzelcowi ogromny zastrzyk obrażeń. Wadą takich przedmiotów jest natomiast ich wysoki koszt oraz mała użyteczność we wczesnej fazie gry.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Porady i wskazówki:

  • Wielu graczy przyłączając się do bohatera, zapomina o użyteczności pasywnej umiejętności, która posiada Yuumi. Za każdym razem, gdy jest ona dostępna, należy w sposób bezpieczny uderzyć wroga z podstawowego ataku, co odnowi część naszej many oraz otrzymamy tarczę, która przechodzi na sojuszniczego bohatera. Warto zauważyć, że nie ma ona czasu trwania, istnieje dopóki nie zostanie w pełni zniszczona.
  • Leczenie, które dostępne jest z trzeciej umiejętności, zyskuje na sile im mniej zdrowia masz nasz sojusznik. Jako, że umiejętność posiada dwa ładunki, warto jest uleczyć sojusznika tylko raz (chyba, że coś mu zagraża), a kolejne uleczenie zachować, gdy będzie miał niski stan zdrowia. W ten sposób zagwarantujemy mu większa przeżywalność.
  • Superumiejętność Yuumi nie zostanie przerwana, gdy się poruszymy, dlatego ważne jest przemieszczanie się pomiędzy sojuszniczymi bohaterami, aby w pełni wykorzysta jej potencjał.
  • Pierwsza umiejętność Yuumi świetnie nadaje się do obijania wroga, ale kluczowe jest posiadanie strzelca, który delikatnie skieruje się w kierunku wroga, gdy kończy nam się zasięg. Jest to niestety bardzo rzadko spotykane, co działa na nasza niekorzyść.

Yuumi to naprawdę silna bohaterka, która z czasem może nawet zostać osłabiona. Gracze dopiero odkrywają jej prawdziwą siłę, dlatego dajcie jej szansę. Grając Yuumi pamiętajcie, że ma ona bardzo niskie statystyki bazowe, takie jak zdrowie, a więc grajcie odważnie, ale rozsądnie.


Powodzenia na Summoner's Rift!

3.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Xevtio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Among us - wskazówki

Poradnik WiktoriaBananek!
2

League of Legends Miss Fortune - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

The Sims 4 "Jak zacząć rozgrywkę"

Poradnik xOliwicia
4

League of Legends Morgana - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
5

NosTale Nostale - Jak grać magiem?

Poradnik Ara
6

Jackpot Clicker. Jak zdobyć pierwszy milion?

Poradnik HXGames
7

My Free Zoo My Free Zoo. Fajna gra!

Recenzja Kaktus_2225
8

One Piece 2 - Pirate King JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W GRZE ? BANANKI.PL

Video ★✘нαcкεd✘★™
9

Hero Zero Hero Zero - co sądzę o tej grze.

Recenzja lynnSSky
10

Battlefield 4 (B2P) Battlefield 4 - Arcydzieło dla wielu graczy

Recenzja Cesere
Chat