Jak to działa
Przejdź do gry Margonem
Margonem
5.0 1 2363 0
14.07.2020

Margonem - ulubiona gra dzieciństwa

Margonem to gra przeglądarkowa z gatunku MMORPG, powstała w 2006 roku. Jest ona dobrze znana większości graczom z dłuższym stażem i pomimo tylu lat, gra wciąż jest popularna i tysiące użytkowników dziennie odwiedza swoje postaci.

Ja sam zetknąłem się z tą grą jeszcze w dzieciństwie, niemal na samych początkach jej istnienia. Już wtedy było to niesamowitą frajdą, rozgrywka trwała godzinami razem z przyjaciółmi. I chociaż teraz często robię sobie od niej dłuższe przerwy, to wciąż do niej wracam. Może to ze względu na sentymentalność, a może po prostu jest ona tak specyficzną grą, że miło wrócić do niej po przerwie? Jedno jest pewne, za każdym razem bardzo miło się w nią gra, nawet jeżeli często zaczynam od samego zera (z powodu zbyt długiej przerwy lub po prostu zapomnienia hasła). Dzięki wersji mobilnej (dzięki której nawiasem mówiąc można łatwo zarobić i poexpić) gra idealnie nadaje się na nudne lekcje, przerwy w pracy czy szkole, jazdę autobusem czy w jakimkolwiek innym miejscu, w którym przeważnie wieje nudą.


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Gra sama w sobie jest bardzo prosta, skupia się na zarabianiu, expieniu, zabijaniu i wykonywaniu questów. Wcielamy się w jedną z sześciu profesji, ale oczywiście gra pozwala na posiadanie kilku postaci na jednym koncie, więc można próbować wszystkiego! Każda profesja ma swoje atuty, dostępne przedmioty, a także techniki walki. Występuje także różnorodność w wyborze światów. Mamy do wyboru światy z PVP, bez, dla zaawansowanych graczy, a także prywatne. A więc jest w czym wybierać.

Wykonana jest w 2D, metodą pixel art, co dodaje jej uroku i sprawia, że jest wyjątkowa. Dzisiaj gracze nastawieni są raczej na grafikę 3D z najlepszymi efektami specjalnymi, a tutaj tego nie doświadczysz, co potwierdza, że w tej grze liczy się rozgrywka i dobra zabawa, a nie walory wizualne, chociaż i tak nie można powiedzieć, że tutaj grafika jest zła. Właśnie ten rodzaj grafiki tworzy specyficzny klimat, bardzo rzadko spotykany, który naprawdę działa, ponadto pomimo ograniczenia w postaci pixeli i małego pola do manewru to postacie, przedmioty, mapki i wszystko, co się tam znajduje jest wykonane bardzo ładnie, z dokładnością i często potrafi zachwycić

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Jak w każdej grze zadania są ciekawsze i nudniejsze, łatwe i trudne, i to od Ciebie zależy czy będziesz je robić, czy też nie. Oczywiście dzięki nim możesz zdobyć lepszy ekwipunek i otworzyć niektóre zamknięte lokacje, ale można się obejść i bez tego. W tej grze nic nie jest na Ciebie narzucane, sam wybierasz swoją drogę i jak ją przejdziesz. Można być samotnym wilkiem i grać samemu, ale także można łączyć się w grupy, razem zabijać potwory czy polować na herosów.

Jeżeli chodzi o mnie, polecam tę grę wszystkim. Jest ona uniwersalna, ponadczasowa i pomimo tylu lat, wciąż jest chętnie wybierana przez wielu graczy. Na pewno nie jest już ona tak popularna jak kiedyś, ale patrząc na statystyki widać, że gra wciąż żyje i ma się bardzo dobrze, co dzisiaj bardzo trudno osiągnąć, gdzie wybór w grach jest ogromny, z niesamowitymi mechanikami oraz zachwycającymi walorami wizualnymi.

Jestem pewny, że spodoba się ona większości graczom, głównie dzięki swojej prostocie, specyficznemu klimatowi, a także ludziom, którzy tam są.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez SamurajKarol

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Warships World of Warships - Po prostu statki

Recenzja Niegrzeczny
2

Team Fortress 2 Handel w Team Fortress 2

Poradnik PogromcaTrolli
3

Recenzja długo oczekiwanej gry Battlefield v

Recenzja impuls54
4

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - jak szybko wbijać lvl?

Poradnik Arines
5

League of Legends Jinx-runy, build i nie tylko!

Poradnik Lolz1232
6

Karty i Runy w The Binding of isaac afterbirth

Poradnik xrey69
7

Roblox Jak strzelać, czyli Roblox: Phantom Forces Cz.1

Poradnik Jacuś22
8

Jak zostać milionerem w Farming Simulator

Poradnik MatiSzelka007
9

Minecraft Minecraft - Recenzja!

Recenzja Skowyrka
10

Gothic 3 - Krytycznym okiem fana serii cz.2

Recenzja Baldur
Chat