Jak to działa
Przejdź do gry Metin2
Metin2
5.0 5 1559 0
11.03.2019

Gigant wśród mmorpg, który nigdy nie popadnie w zapomnienie.

Witam serdecznie czytelników. Mam przyjemność napisać recenzje potężnego mmorpg, który dumnie prezentuje się w wielu krajach, podbił niezaprzeczalnie serca graczy wiele lat temu.

Wcielamy się w bohatera, którego sami stworzymy, przemierzamy różnorakie krainy, stajemy się coraz silniejsi, zdobywamy ekwipunek - tego chcą fani kultowych już gier tego typu. Metin2 odwdzięcza się satysfakcją za trudy, jakie pokonujemy w drabince do sukcesów, daje poczucie wartości i uznania, a także świadomość, że opłacało się poświęcić cenne godziny, dni, tygodnie, żeby stać się "kimś".

Osobiście gram w ten tytuł dobre 6 lat, oczywiście z przerwami. Uważam, że nie straciłem tego czasu bezsensownie. Gra jak widać stale się rozwija, jakiś czas temu dodano specyficzna postać do uniwersum, a mianowicie jest to Lykan - wilkołak, który jest naprawdę rozpruwaczem jeżeli chodzi o pojedynki z graczami.


Grając w tę grę możesz zdobyć 980 Graj

Dlaczego oceniam tę grę tak wysoko?

Jest kilka powodów, postaram się według własnych doświadczeń przybliżyć państwu te powody:

  • Długi scenariusz zadań - Rozpoczynając grę już od 2 poziomu doświadczenia otrzymujemy zadania typu "polowanie", a więc na start mamy co robić, żeby się nie nudzić i podbić trochę poziom. Co jakiś czas pojawiają się zadania, które raz hojnie, a raz mniej wynagradzają nasze trudy to pieniędzmi i punktami doświadczenia, jak i ekwipunkiem, a nawet stałymi bonusami do statystyk. Ponadto wiele NPC czeka tylko, żebyś podszedł/podeszła do niego i zrobił/a kilka drobnostek, ale nie za darmo rzecz jasna.
  • Rozbudowany system zarobków już od praktycznie początku naszej zabawy - Zarobek, jak wiadomo - konieczność w grach tego typu. W tym przypadku zarabiamy dosłownie na wszystkim. Nawet od 1 poziomu zbierając wszystko, co uda nam się zdobyć z potworów i sprzedając u NPC, a wszelkie ulepszacze czasem chętnie kupują gracze. Nie są to gigantyczne sumy rzecz jasna, lecz na początek to dobre źródło dochodów na wydatki typu mikstury, czy ulepszanie przedmiotów. Grosz do grosza :) Im wyższy poziom, tym lepsze zarobki, na 35 poziomie można powiedzieć, że rozbijamy bank. To przełomowy moment każdego gracza, ponieważ wtedy głównie dropimy, sprzedajemy, dropimy, sprzedajemy i pieniądze stale wpływają. Dlaczego 35? Otóż otrzymujemy dostęp do konia bojowego, który znacznie przyspiesza bicie zarówno potworów jak i kamieni metin, z których wypadają cenne księgi i kamienie dusz, które są pożądane przez społeczność gry.
  • Wybór klasy do stylu gry - Tutaj mamy rozmach, każda klasa postaci cechuje się unikatowymi zdolnościami. Możemy wybrać przy nich jedną z dwóch opcji treningu umiejętności, które wpłyną na nasz styl rozgrywki. Przykładowo szaman smok - buffujemy (łączy się to nawet z zarobkiem :) ), wojownik body - dropimy, ninja archer - pojedynki.

Jest wiele aspektów, które poznacie sami, wtedy gra staje się ciekawsza!

Grając w tę grę możesz zdobyć i 1180 Graj

Gra na początku daje solidnie w kość. Chcesz konia, żeby szybciej się poruszać po lokacjach? Osiągnij 25 poziom, zdobądź medal konny z potworów, zrób misje, zapłać i odczekaj. Koń bojowy? proszę bardzo - osiągnij 35 poziom, podbij poziom konia medalami robiąc misje konne, wykonaj misje na konia bojowego (czasową) zapłać, odczekaj.

Trzeba mieć mocne nastawienie, ponieważ bez motywacji psychicznej wiele tu nie zdziałamy.

Osiąganie poziomów, ukończenia dungeonów, zabijanie bossów dla szkatułek, rozbijanie kamieni metin, pojedynki z graczami o wolne miejsce do expienia, pojedynki z graczami w miastach, wojny gildii, ciekawe eventy dla każdych przedziałów poziomowych, wspólne wędkowanie, kopanie rud, pomaganie w misjach innym, ulepszanie swojej postaci, zdobywanie silnego ekwipunku, to wszystko na Ciebie czeka drogi czytelniku!

Z pewnością nawiążesz ciekawe znajomości, poznasz wiele porad i tricków, dowiesz się o sposobach szybkiego zarobku od graczy, którzy mają swoje sposoby, wkrocz do świata metin2 z dumą i nastawieniem, że będziesz najlepszy!

W grze osiągnąć da się wszystko bez wpłacania pieniędzy, potrzeba tylko czasu i cierpliwości, co znacznie widać z czasem.

Gra posiada system mikropłatności, które ułatwiają rozgrywkę, ale tak jak napisałem - nie jest to rzecz, która musi nas interesować.

Doczekano się wielu serwerów prywatnych, które mają rozmaite systemy rozgrywki: łatwe, trudne, pvp i wiele innych!

Osobiście uważam, że jest to tytuł, w którym odnajdzie się każdy fan gatunku mmorpg lubiący wyzwania.

Ocena końcowa: 8/10.

Dziękuje za poświęcony czas, życzę wielu sukcesów w grze i miłego dnia :)5.0 (głosów: 5)
Art napisany przez SecondDeltaclav

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP To jest NAJLEPSZA GRA

Video bananeczka2000
2

Bananki najlepsza strona

Video Bananusiek050609
3

#6 Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
4

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik JestemKacper
5

Gears 5 - Moja Recenzja

Recenzja Kacper12361838
6

League of Legends Sona - Wirtuozka Strun

Poradnik Alisiowa
7

Sweet Amoris - Słodki Flirt Recenzja gry ,,Słodki Flirt''

Recenzja LoveBanankiPL
8

World of Tanks Kolejne newsy z bieżącego tygodnia (3) - WOT.

Poradnik JestemKacper
9

Jakie połączenia są dobre w "the binding of isaac" ?

Poradnik xrey69
10

Ale ten czas szybko leci - Recenzja gry Wiedźmin 1

Recenzja LeonardoPL
Chat