Jak to działa
5.0 3 906 0
03.12.2019

Napisz dobry artukuł na Bananopedię

Cześć!

Dziś pokażę wam kilka zasad, którymi się wzoruję i wam też polecam. Jeśli chcecie żeby wasze artykuły były ciekawe dobrze oceniane lub chcecie trafić do TOP 10 to polecam wam się zaznajomić z zasadami:


1) ORYGINALNY TYTUŁ - Wymyśl tytuł w który sam byś klikną i zobaczył co jest w środku. Tytuł to połowa twojego sukcesu więc powinien być dobry, Ale nie skupiaj się tylko na nim bo jeszcze czeka cię sporo pracy :>


2) WIEDZA O TEMACIE - nie bierz się za temat, o którym nie masz pojęcia. Przeglądając artykuły jest to jedna z najbardziej rażących w oczy rzeczy - bardzo widoczny brak znajomości na przykład gry, którą ktoś recenzuje. Ten argument nie jest narzekaniem na to, że ktoś dopiero pracuje nad jakością artykułów. Po prostu gardzę osobami, które piszą recenzje, czy tutorial wyłącznie dla bananków, a nie dla treści. Osoby piszące dla bananków a nie o treści powinny nie dostać dopuszczone do potwierdzenia artykułu.

3) STYLISTYKA ARTYKUŁU - Wydaje mi się że unikanie błędów ortograficznych w tych czasach to największy problem pisania artykułu i innych treści, polecam urzyć Wordpada do obróbki tekstu.


4) PISZ CIEKAWIE - Dbaj o kutykularny zwrot do czytelnika, nie używaj wulgaryzmów ani nie pisz czegoś, czego ty byś nie chciał usłyszeć.


5) AKAPITY - Stosowanie akapitów to nie konieczność, ale gdy tekst jest pisany ciągiem powoduje dyskomfort i prawdopodobnie nikt go nie doczyta do końca. A zapewne Chciałbyś/Chciałabyś żeby ktoś docenił twój ręcznie pisany tekst


6) DOŚWIADCZENIA - Oprócz samego poradnika, tutoriala bądź recenzji wzbogać swoja pracę w prywatna opinię i doświadczenia. Dzięki temu twój artykuł będzie unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Będzie po prostu niepowtarzalny więc radzę pisać o własnych doświadczeniach.

7) ZADBAJ O POCZĄTEK TEKSTU - Pierwsza część twojego artykułu musi być ciekawa i przyciągająca. W innym wypadku prawdopodobnie czytelnik nie będzie chciał już czytać i nie przeczyta więcej niż pierwszą część twojej twórczości


8) NIE KOPIUJ - grozi to blokadą na pisanie. Można brać inspirację z tekstów innych osób, czy też zbierać najważniejsze informacje w jeden artykuł, ale nie rób tego za często bo to właśnie ty możesz dostać bana na pisanie!!!!!


9) PRZECZYTAJ I POPRAW - przeczytaj swój artykuł, wklej go najlepiej do Worda żeby lepiej dostrzec błędy ortograficzne. Jeśli poprawisz błędy jego treść będzie dużo bardziej wartościowa. A chyba na tym ci zależy!!!!


10) ZADBAJ O ZDJĘCIA - Zdjęcia mają większą wartość jeżeli zam je wykonasz. Jeśli jednak wyszukujesz ich w przeglądarce, znajdź przynajmniej takie pasujące mniej więcej do tematu

5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez Seweryniak

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Warface Jak grać: strzelcem, inżynierem, medykiem, snajperem

Poradnik Bananek2014
2

FIFA 17 - przedstawienie gry i moja opinia.

Poradnik lynnSSky
3

RETRO: Castlevania: The Adventure/Belmont's Revenge

Recenzja LiquidSnake
4

CSGO Prime (B2P) JAK STAWAĆ SIĘ LEPSZYM W CS:GO?

Poradnik Mesashii
5

CSGO Prime (B2P) Wabik - Czy on w ogóle ma jakieś zastosowania?

Poradnik JestemKacper
6

Diablo III (B2P) Piekło + Zło = dobra fabuła

Recenzja xrey69
7

Czy Saints Row The Third jest warte uwagi w 2017 roku?

Recenzja BLAZEJ1
8

CSGO Prime (B2P) Spis broni z CS:GO - cz. 2

Poradnik Pink Sheep Lololololololo
9

Hero Zero Recenzja gry: Hero Zero

Recenzja Cesere
10

World of Tanks World Of Tanks-recenzja

Recenzja Da_damik_
Chat