Jak to działa
5.0 2 83 0
03.12.2019

Napisz dobry artukuł na Bananopedię

Cześć!

Dziś pokażę wam kilka zasad, którymi się wzoruję i wam też polecam. Jeśli chcecie żeby wasze artykuły były ciekawe dobrze oceniane lub chcecie trafić do TOP 10 to polecam wam się zaznajomić z zasadami:


1) ORYGINALNY TYTUŁ - Wymyśl tytuł w który sam byś klikną i zobaczył co jest w środku. Tytuł to połowa twojego sukcesu więc powinien być dobry, Ale nie skupiaj się tylko na nim bo jeszcze czeka cię sporo pracy :>


2) WIEDZA O TEMACIE - nie bierz się za temat, o którym nie masz pojęcia. Przeglądając artykuły jest to jedna z najbardziej rażących w oczy rzeczy - bardzo widoczny brak znajomości na przykład gry, którą ktoś recenzuje. Ten argument nie jest narzekaniem na to, że ktoś dopiero pracuje nad jakością artykułów. Po prostu gardzę osobami, które piszą recenzje, czy tutorial wyłącznie dla bananków, a nie dla treści. Osoby piszące dla bananków a nie o treści powinny nie dostać dopuszczone do potwierdzenia artykułu.

3) STYLISTYKA ARTYKUŁU - Wydaje mi się że unikanie błędów ortograficznych w tych czasach to największy problem pisania artykułu i innych treści, polecam urzyć Wordpada do obróbki tekstu.


4) PISZ CIEKAWIE - Dbaj o kutykularny zwrot do czytelnika, nie używaj wulgaryzmów ani nie pisz czegoś, czego ty byś nie chciał usłyszeć.


5) AKAPITY - Stosowanie akapitów to nie konieczność, ale gdy tekst jest pisany ciągiem powoduje dyskomfort i prawdopodobnie nikt go nie doczyta do końca. A zapewne Chciałbyś/Chciałabyś żeby ktoś docenił twój ręcznie pisany tekst


6) DOŚWIADCZENIA - Oprócz samego poradnika, tutoriala bądź recenzji wzbogać swoja pracę w prywatna opinię i doświadczenia. Dzięki temu twój artykuł będzie unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Będzie po prostu niepowtarzalny więc radzę pisać o własnych doświadczeniach.

7) ZADBAJ O POCZĄTEK TEKSTU - Pierwsza część twojego artykułu musi być ciekawa i przyciągająca. W innym wypadku prawdopodobnie czytelnik nie będzie chciał już czytać i nie przeczyta więcej niż pierwszą część twojej twórczości


8) NIE KOPIUJ - grozi to blokadą na pisanie. Można brać inspirację z tekstów innych osób, czy też zbierać najważniejsze informacje w jeden artykuł, ale nie rób tego za często bo to właśnie ty możesz dostać bana na pisanie!!!!!


9) PRZECZYTAJ I POPRAW - przeczytaj swój artykuł, wklej go najlepiej do Worda żeby lepiej dostrzec błędy ortograficzne. Jeśli poprawisz błędy jego treść będzie dużo bardziej wartościowa. A chyba na tym ci zależy!!!!


10) ZADBAJ O ZDJĘCIA - Zdjęcia mają większą wartość jeżeli zam je wykonasz. Jeśli jednak wyszukujesz ich w przeglądarce, znajdź przynajmniej takie pasujące mniej więcej do tematu

5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Seweryniak

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Agar io Recenzjo-Poradniko-Tutorial Agar.io

Recenzja Bananon nr1
2

League of Legends Nowy system honoru - Co i jak?

Poradnik TurboBagiety
3

Minecraft Jakie shadery są najlepsze do Minecarft'a? Oto kilka najlepszych shaderów do MC!

Poradnik Namirt
4

Crossout Dlaczego Warto Zagrać w Crossout?

Recenzja Michalstars
5

Big Farm Big Farm - mieszane wrażenia

Recenzja KIAM
6

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
7

Margonem Ukryte waluty w Margonem - Głowy zbira

Poradnik TurboBagiety
8

Warface Złote bronie - marzenie każdego gracza Warface

Recenzja Bananek2012
9

Crossout Fenomenalna rozwałka!

Recenzja Banagus
10

Najlepsze gry Free to play ze steama na słabe komputery!

Tutorial Diamentowicz
Chat