Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 1845 0
23.06.2017

Minecraft czyli jeden z kroków milowych w historii gier

Minecraft - gra typu sandbox, wyprodukowana przez, niezależną firmę Mojang, jedna z najważniejszych gier komputerowych ostatniej dekady, a także jedna z największych marek Indie.

Minęło już kilka lat od pojawienia się tej gry, ale w dzisiejszych czasach nadal jest niezwykle popularna, jest dostępna niemal na wszystkich możliwych platformach, jest jedną z najpopularniejszych gier pojawiających się na YouTube, a także jedną z najczęściej kupowanych gier, w związku z tym mało kto o niej nie słyszał. Minecraft jest ewenementem - gra o niesamowicie brzydkiej grafice, od niezależnego, nieznanego nikomu producenta, który nie zrobił nigdy wcześniej popularnej gry, nagle tworzy produkt który zarabia miliony dolarów w ciągu krótkiego czasu. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta, Minecraft jest grą, której udało się wprowadzić kilka rozwiązań, które okazały się krokiem milowym w najnowszej historii gier komputerowych.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Gdy w 2011 roku Minecraft zaczął być sprzedawany jako pełna wersja był już niezwykle popularnym produktem, a to dlatego że już wcześniej, jeszcze w wersjach beta i alfa, użytkownicy mieli do niej dostęp, Minecraft był jednym z pierwszych tytułów, który pozwalał na tzw. Early Acces, czyli granie przed oficjalną datą premiery. Co prawda, wtedy gra nie była jeszcze takim dopracowanym tworem jakim jest obecnie, ale już wtedy był potężnym narzędziem do przelewania swojej wyobraźni na ekran komputera, a to dlatego, że podstawowe założenia Minecrafta są bardzo proste i od początków jego tworzenia nie zmieniły się - gracz dostaje ogromny, bardzo zróżnicowany świat, w którym można budować i niszczyć co tylko się chce i kiedy się chce, to założenie okazało się magnesem na nowych graczy, popularność zwiększała także łatwość modowania i wiele fanowskich projektów, które operowały na Minecrafcie. Minecraft okazał się niesamowitym sukcesem wizerunkowym i finansowym, każdy chciał grać w ten produkt od niezależnej firmy, to właśnie Minecraft był jednym z pierwszych, który napędził dziś coraz bardziej popularne gry Indie.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Minecraft był także jedną z pierwszych popularnych gier typu survival, wiele nowszych tytułów np. "The Forest", czerpie rozwiązania właśnie z Minecrafta, połączenie otwartego, losowo generowanego świata i craftingu stało się podstawą dla wielu nowych gier, które stały się hitami. Minecraft zapoczątkował także modę na sandboksy, w dzisiejszych czasach wiele popularnych serii zmienia się w sandboxy, niektóre wychodzą na tym lepiej inne gorzej.

Podsumowując Minecraft był grą, która pojawiła się w idealnym czasie i miejscu, miała to czego chciał rynek: był połączeniem dwóch gatunków survivala oraz sandboxa z craftingiem, posiadał pełne wsparcie dla modów i gry sieciowej, w początkach prac miał wczesny dostęp, jego wady zeszły na drugi plan, bo było ich na tyle niewiele i były na tyle niezauważalne, że nie przeszkadzały one fanom.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Jnusz

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Invisible, Inc. Skradanka w jaką jeszcze nie graliście.

Recenzja Banankowiec2453
2

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod - zabawna gra.

Recenzja Marelonto.TV
3

Margonem Zostań kim chcesz w najlepszej grze MMORPG

Recenzja Sittzer
4

Margonem Jak wzbogacić się w grze Margonem?

Poradnik Kardianox
5

CSGO Prime (B2P) Pick'em Challenge | O co chodzi, jak zdobyć trofeum?

Poradnik lynnSSky
6

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
7

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - najnowsze aktualizacje (wrzesień - grudzień 2021)

Recenzja Sylwiszel
8

Star Stable Fabuła Star Stable - czy warto?

Recenzja Dzonitaa
9

CSGO Prime (B2P) Jak utrzymać się na swojej randze i piąć się wyżej? (sposoby)

Poradnik ladwan5
10

Minecraft Minecraft SkyWars Vertez pl #3

Video mitrefo pro banan :D
Chat