Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
2.3 3 3480 0
01.09.2017

Tryby gry? Tego jeszcze nie widziałeś!

Witam!
W tej recenzji przedstawię wam wszystkie pięć trybów gry. Survival, Hardcore, Creative, adventure oraz spectator (Przetrwanie, Hardcore, Kreatywny, przygodowy, widza) . Zapraszam do czytania :)!

1. Survival (przetrwania) - najpopularniejszy tryb gry w minecraft. Zaczynasz od zera. Cała gra polega na tym, żeby jak najbardziej się rozwinąć. Rozbudować świat jak tylko się da i wznosić się na jak najwyższy poziom. W tym trybie musimy bronić się przed wrogimi mobami (Jeśli mamy ustawioną trudność na łatwy/ trudny/ średni). Tryb ten możemy ustawić na początku tworzenia świata lub wpisując komendę "/gamemode 0", "/gamemode survival" lub "/gamemode s".

2. Hardcore - Najtrudniejszy tryb gry.pl, w którym nie możemy zginąć. Mamy automatycznie ustawiony poziom trudności na trudny i nie da się tego zmienić. Jeśli zginiemy automatycznie zmieniamy się w tryb spectator'a (czytaj punkt 5). Jeśli jednak zginiesz, a nie...
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
... chcesz stracić swojego save. Wystarczy przestawisz tryb gry na kreatywny / przetrwania wpisując "/gamemode 1" lub "/gamemode 0". żeby przejść w tryb hardcore musimy to ustawić podczas tworzenia świata.


3. Creative (Kreatywny) - Tryb, w którym nie masz ograniczeń. Masz nieograniczoną ilość wszystkiego (otwierając ekwipunek masz tam prawie wszystkie bloki w minecraft). Na śmierć jest tylko jeden sposób zniszczenie bedrock'a (skała macierzysta) i wylecenie poza świat. Będąc na tym trybie możemy latać klikając w krótkim czasie dwa razy spację, możesz niszczyć wszystkie bloki jednym uderzeniem oraz masz możliwość używania tzw. Commandblocków. W tryb możemy przejść wybierając opcję tworząc świat lub wpisując komendę "/gamemode 1" lub "/gamemode c", "/gamemode creative".

4. Adventure (przygodowy) - Jest bardzo podobny do trybu przetrwania, ale mamy ograniczone "pole manewru" Gracze mogą wchodzić w interakcję z obiektami takimi jak dźwignie, przyciski i moby, ale bloki mogą niszczyć tylko narzędziami posiadającymi opcję CanDestroy, a kłaść mogą tylko te, które posiadają opcję CanPlaceOn, co czyni ten tryb idealnym do tworzenia map przygodowych. W ten tryb możemy przejść wpisując komendę "/gamemode 2", "/gamemode a", "/gamemode adventure".
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
5. Spectator (widz) - W tym trybie gracz jest dla wszystkich niewidzialny. Widzą go tylko ci co są na tym samym trybie. gracz jako widz ma wszędzie dostęp, ponieważ może przenikać bez problemu przez ściany oraz może latać. Będąc widzem można "wnikać" w gracza/ moba klikając LPM (lewy przycisk myszy) i wtedy widzimy obraz jaki widzi mob/ gracz. Krótko mówiąc widzimy z pierwszej osoby. Możemy użyć scrolla, żeby zwiększyć prędkość latania jako widz. Jako widz nie możemy wchodzić w interakcje z blokami bytami oraz ekwipunkiem. W tryb możemy przejść wpisując "/gamemode 3", "/gamemode spectator", "/gamemode sp".


Dobra to już koniec mam nadzieję, że się podobało i do zobaczenia w następnych artykułach :)! (Niektóre z wymienionych tutaj trybów nie działają w minecraft pocket edition (darmowych wersjach minecraft'a).
2.3 (głosów: 3)
Art napisany przez aligdansk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

BlockStarPlanet Kopanie dla początkujących - BlockStarPlanet

Poradnik Waziaaa
2

The Elder Scrolls V : Skyrim - Falmerska zbroja

Poradnik ChceBanana
3

Big Farm Kilka słów ode mnie... ;3 [Big Farm]

Recenzja NibyFajna
4

Wolni farmerzy Szybkim czy Wolnym farmerem jesteś >?

Poradnik krywlo123
5

"Rayman Origins"(recenzja)

Recenzja Igi pigi
6

League of Legends Bardzo fajna gierka polecam zagrać!

Recenzja menelica123
7

Rival Regions - poradnik

Poradnik Polski Makaronik
8

Battlerite - biedniejsza wersja League of Legends?

Recenzja toya_xd
9

CSGO Prime (B2P) North - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
10

World of Tanks Caernarvon - przyjemny brytyjski czołg ciężki

Recenzja HansOmen
Chat