Jak to działa
0.0 0 918 0
09.10.2017

Mount and Blade Warband. Co czyni go wyjątkowym?

GARŚĆ INFORMACJI
Mount and Blade Warband to gra studia TaleWorlds. Akcja tego tytułu rozgrywa się w fikcyjnej krainie Calradi, wzorowanej na średniowiecznej Europie. Kraina ta jest rozdzierana przez wieczny konflikt sześciu frakcji. A jaką rolę odgrywa tu gracz? Otóż wcielamy się w podróżnika, który z różnych powodów postanawia poszukać szczęścia w tej krainie. Tak się przedstawia ogólny opis gry. Przejdźmy do tego co czyni ją wyjątkową.

ZALETY
- Brak barier - w MB Warband nic nas nie ogranicza. Możemy zostać zarówno królem, jak i zwykłym bandytą.
-Rozwój postaci wzorowany na grach RPG. System ten jest prosty, ale świetnie się sprawdza. Widać jak z każdym poziomem nasza postać staje się silniejsza.
- Klimat - jest to największa zaleta tej gry. Możemy wsiąknąć w rozgrywkę na wiele godzin i nawet nie odczuć upływu czasu. Cały świat sprawia wrażenie żywego. Kupcy, chłopi, królowie i bandyci wszyscy zajęci są swoimi sprawami nie zważając na gracza. No może poza tymi ostatnimi, oni zawsze chętnie uwolnią Cię od ciężaru Twojej sakiewki.
- System walki, który wymaga od nas zręczności - w boju trzeba wybierać kierunek ataku, nie wystarczy naciskanie jednego przycisku i chodzenie.
- Zarządzanie oddziałem- w Warbandzie rekrutujemy oddział żołnierzy z różnych państw Każde z nich specjalizuje się w czymś innym np. Królestwo Rhodoków charakteryzuje się doskonałą piechotą i kusznikami, ale nie posiada konnicy, gdy tymczasem Khanat Khergicki ma świetnych konnych łuczników itd. Gracz jako dowódca nie tylko wypłaca żołd i kupuje jedzenie, musi również dbać o morale swoich wojowników.
- Bohaterowie. W MB Warband możemy przyjąć do oddziału specjalne postacie odróżniające się od zwykłych żołnierzy tym, że możemy modyfikować ich statystyki, a tym samym przydzielać im odpowiednie funkcje np. lekarza. Żołnierze ci są specjalni również dlatego, że mają własną, często ciekawą historię. Każdy z nich ma własną osobowość, co czasami prowadzi do konfliktów w szeregach naszego oddziału.
- Język polski – zawsze miło jest pograć w rodzimym języku.
- Tryb wieloosobowy – jest miłą odskocznią od głównej rozgrywki. Istnieje kilka trybów np. oblężenie, przejęcie flagi itd.
- Poziom trudności, który można dowolnie modyfikować. W opcjach możemy zmieniać np.
obrażenie otrzymywane przez gracza i sojuszników, sposób walki lancą, poziom sztucznej inteligencji i wiele, wiele więcej.
- Różnorodność uzbrojenia – tytuł ten oferuje prawdziwe zatrzęsienie rożnych rodzajów broni. Są tu noże, topory, włócznie, miecze, młoty. Dla każdego coś miłego.
- Mody i dodatki. Do Mount and Blade Warband powstało wiele modyfikacji. Jedne bardziej udane, inne mniej. Jedno jest jednak pewne: każdy znajdzie coś dla siebie. Społeczność nie ograniczała się tylko do ulepszania rozgrywki, powstały i nadal powstają mody, które całkowicie ją zmieniają poprzez np. dodanie nowych frakcji, zmianę miejsca akcji itp. A co do dodatków, to wyszły dwa: Viking Conquest i Napoleonic Wars. Pierwszy jest głównie skupiony na kampanii a drugi na grze wieloosobowej.
- Niskie wymagania sprzętowe- gra pójdzie nawet nas starych komputerach, co jest dużym plusem ponieważ każdy może cieszyć się płynną rozgrywką.
- Długi czas rozgrywki - w samej podstawce można się kompletnie zatracić, a co dopiero dodając do tego mody?

WADY
Mount and Blade Warband nie posiada moim zdaniem zbyt wielu wad, poza dwoma. Jest to mianowicie brak fabuły. Niby są jakieś skrawki historii - opowieści bohaterów i kilka wstępnych misji w ramach samouczka, poza tym nic. Drugą wadą jest dość wysoka cena 19,99 euro czyli ok 80 złotych. Niektórzy do wad zaliczyliby jeszcze grafikę, ale nie ja. Mi osobiście grafika nie przeszkadza a wręcz uważam, że bardzo dobrze pasuje do tego tytułu.

PODSUMOWANIE

MB Warband mogę z czystym sumieniem polecić każdemu graczowi, niezależnie od preferencji.
Zapewnia naprawdę wiele godzin zabawy. Ten tytuł jest moim zdaniem wart swojej ceny, która nie należy do najniższych. Z tego powodu polecam zakup w promocyjnej cenie.
Moja ocena 10/10
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
2

Grand Theft Auto V (B2P) Jak zarabiać dużo w GTA ONLINE małym kosztem!

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
3

DOTA 2 Poradnik dla początkujących graczy którzy nie za bardzo rozumieją DOTA 2

Poradnik marcin072
4

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
5

Czy FunZone się opłaca?

Recenzja piotrusinio
6

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
7

Dark Orbit Darkorbit - od hitu do... No właśnie. Czego?

Recenzja DanhonyV09
8

League of Legends Brand na supporcie carrujemy!

Poradnik Ulicznybanan
9

Wildstar Wildstar - Czemu taki niedoceniany ??

Recenzja Soemix
10

Warface ogólny poradnik dla początkujących

Poradnik SzymeqX
Chat