Jak to działa
5.0 3 360 0
10.12.2017

Nowa waluta na serwisie Steam. Jak z cenami gier i przedmiotów ?

W dniu 11 listopada 2017 roku Na platformę Steam zostały wprowadzone złotówki. Od dawna istniały pogłoski ,że na tej platformie zostanie coś takiego wprowadzone , lecz nikt nie wiedział dokładnie kiedy to się stanie. Jednak tamtego dnia nasza rodzima waluta weszła w życie. Nareszcie możemy kupować gry w cenach często o kilkadziesiąt złoty niższych niż poprzednio. Wszyscy cieszyli się z niższych cen ulubionych gier. Niektórzy myśleli , że skoro wartość produktów się zmniejszyła to tak również się stanie z przedmiotami na rynku Steam. Niestety było to oczywiste ,że tak się nie stanie. Na rynku sprzedają swoje przedmioty ludzie z całego świata po standardowej i zazwyczaj stałej cenie. Przecież wprowadzenie złotówek nie może obniżyć cen wszystkich przedmiotów z całego świata. Według mnie, ta ostatnia aktualizacja jaka została wprowadzona na Steam jest jedną z lepszych w ostatnim czasie.
W dniu wprowadzenia około połowa gier została przeliczona na polskie pieniądze. W następnych dniach stopniowo wprowadzano co raz to więcej zaktualizowanych produktów. Dużym zaskoczeniem jest również możliwość wpłacenia równej kwoty 20 złotych na nasze konto Steam poprzez PaySafeCard. Dotąd gdy chcieliśmy wpłacić tą kwotę brakowało nam kilka groszy aby wpłacić te 5 euro. Teraz można wpłacać po 20 , 40 , 100 , 200 i 400 zł. Jedyną wadą która nie została jeszcze naprawiona to karty podarunkowe, które nadal występują tylko w nominałach 5, 10 ,20 Euro. Nie wiadomo jak Steam przelicza te karty podarunkowe, po jakim kursie , stałym czy zmiennym. Wiadomo tylko ,że większość gier przeliczono po kursie 0,99 euro – 3,59 zł itd. Jest to bardzo korzystny przelicznik ,który pozwoli zaoszczędzić pieniądze w naszym portfelu.
W internecie pojawiają się od ostatniego czasu daty nadchodzących wyprzedaży na Steam. Jedną i ostatnią w tym roku będzie świąteczna wyprzedaż/ zimowa wyprzedaż rozpocznie się 21 grudnia, a zakończy 4 stycznia 2018 roku. Gracze nie dość ,że dostali zniżki na wszystkie gry po przewalutowaniu to jeszcze nadchodzi wyprzedaż , gdzie ceny będą spadać o 50% lub więcej. Sam często kupuję gry na tej platformie i wiem że nawet po obniżce niektóre tytuły nie są tanie. Takim przykładem jest Grand Theft Auto V gdzie cena przed przewalutowaniem wynosiła 60 euro a po 257 złoty. Więc w tym wypadku firma Rockstar nie zgodziła się na obniżkę ceny jego tytułu. Nie zmienia to jednak faktu ,że na pewno będą promocje na ten tytuł.

Podsumowują , zmiana wprowadzona przez Steam jest jak najbardziej korzystna dla graczy lubiących kupować gry po niższych cenach. Są wyjątki lecz i tak jest o wiele taniej. Pozdrawiam :)
5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez OberLeutnant

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
2

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
3

Terraria - Biomy i ich tajemnice

Poradnik TheMaślak
4

Roblox Poradnik jak kupić robuxy za pomocą PSC

Poradnik korniszon21213
5

ETS2 Recenzja modyfikacji ,,Poland Rebuilding''

Recenzja Piotrek_WAR
6

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
7

Goodgame Empire Jak zdobywać rubiny w Goodgame Empire?

Poradnik Banankowiec2453
8

Travian Dlaczego warto zacząć grę w Travian?

Recenzja vacper
9

Shakes & Fidget SF GAME - PODSTAWY, PORADY JAK ZACZĄĆ

Poradnik kondziu1212
10

League of Legends League of Legends - Opening 30 Skrzynek

Video ★✘нαcкεd✘★™
Discord