Jak to działa
5.0 3 457 0
10.12.2017

Nowa waluta na serwisie Steam. Jak z cenami gier i przedmiotów ?

W dniu 11 listopada 2017 roku Na platformę Steam zostały wprowadzone złotówki. Od dawna istniały pogłoski ,że na tej platformie zostanie coś takiego wprowadzone , lecz nikt nie wiedział dokładnie kiedy to się stanie. Jednak tamtego dnia nasza rodzima waluta weszła w życie. Nareszcie możemy kupować gry w cenach często o kilkadziesiąt złoty niższych niż poprzednio. Wszyscy cieszyli się z niższych cen ulubionych gier. Niektórzy myśleli , że skoro wartość produktów się zmniejszyła to tak również się stanie z przedmiotami na rynku Steam. Niestety było to oczywiste ,że tak się nie stanie. Na rynku sprzedają swoje przedmioty ludzie z całego świata po standardowej i zazwyczaj stałej cenie. Przecież wprowadzenie złotówek nie może obniżyć cen wszystkich przedmiotów z całego świata. Według mnie, ta ostatnia aktualizacja jaka została wprowadzona na Steam jest jedną z lepszych w ostatnim czasie.
W dniu wprowadzenia około połowa gier została przeliczona na polskie pieniądze. W następnych dniach stopniowo wprowadzano co raz to więcej zaktualizowanych produktów. Dużym zaskoczeniem jest również możliwość wpłacenia równej kwoty 20 złotych na nasze konto Steam poprzez PaySafeCard. Dotąd gdy chcieliśmy wpłacić tą kwotę brakowało nam kilka groszy aby wpłacić te 5 euro. Teraz można wpłacać po 20 , 40 , 100 , 200 i 400 zł. Jedyną wadą która nie została jeszcze naprawiona to karty podarunkowe, które nadal występują tylko w nominałach 5, 10 ,20 Euro. Nie wiadomo jak Steam przelicza te karty podarunkowe, po jakim kursie , stałym czy zmiennym. Wiadomo tylko ,że większość gier przeliczono po kursie 0,99 euro – 3,59 zł itd. Jest to bardzo korzystny przelicznik ,który pozwoli zaoszczędzić pieniądze w naszym portfelu.
W internecie pojawiają się od ostatniego czasu daty nadchodzących wyprzedaży na Steam. Jedną i ostatnią w tym roku będzie świąteczna wyprzedaż/ zimowa wyprzedaż rozpocznie się 21 grudnia, a zakończy 4 stycznia 2018 roku. Gracze nie dość ,że dostali zniżki na wszystkie gry po przewalutowaniu to jeszcze nadchodzi wyprzedaż , gdzie ceny będą spadać o 50% lub więcej. Sam często kupuję gry na tej platformie i wiem że nawet po obniżce niektóre tytuły nie są tanie. Takim przykładem jest Grand Theft Auto V gdzie cena przed przewalutowaniem wynosiła 60 euro a po 257 złoty. Więc w tym wypadku firma Rockstar nie zgodziła się na obniżkę ceny jego tytułu. Nie zmienia to jednak faktu ,że na pewno będą promocje na ten tytuł.

Podsumowują , zmiana wprowadzona przez Steam jest jak najbardziej korzystna dla graczy lubiących kupować gry po niższych cenach. Są wyjątki lecz i tak jest o wiele taniej. Pozdrawiam :)
5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez OberLeutnant

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Granny - Recenzja gry

Recenzja TheMaślak
2

Metin2 Jak grać postacią *Sura Wp*

Poradnik SasukeArabi
3

Grand Theft Auto V (B2P) Jak zarabiać dużo w GTA ONLINE małym kosztem!

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
4

Brawl Stars - Nowa gra supercella

Recenzja BitLayek
5

MovieStarPlanet MSP Jakie unikaty można zdobyć za lvl?

Poradnik XxWilczyca1620xX
6

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
7

CSGO Prime (B2P) Najlepsza strzelanka + historia Virtus.pro

Recenzja Saszeta123
8

League of Legends Patch 7.16 - Hecarim Jungle

Poradnik TurboBagiety
9

Howrse POCZUJ SIĘ JAK WŁAŚNICIEL STADNINY

Recenzja Ravvis123
10

Warface ogólny poradnik dla początkujących

Poradnik SzymeqX
Chat