Jak to działa
Przejdź do gry Plemiona
Plemiona
5.0 1 1250 0
06.04.2018

Czy wraz z upływem lat, tytuł wciąż może być grywalny?

Witam serdecznie, dziś mam zamiar wziąć pod lupę tytuł, który niezmiennie od wielu lat nadal stoi dość wysoko w zakresie gier przeglądarkowych. Oczywiście mowa tu o Plemionach.

Gra trwa na rynku naprawdę długo, powstała bowiem w roku 2003, została zaś stworzona przez studio InnoGames GmBH, jednakże rok niech was nie zrazi, bowiem gra przeszła naprawdę liczne zmiany, w tym pełne odświeżenie graficzne, które pozwala cieszyć się podobnym stylem rozgrywki co początkowo, jednocześnie rozpieszczając oko pod względem wizualnym - oczywiście, gdy weźmiemy ją pod lupę jako gra MMORPG. Czy istnieje pośród nas ktoś kto nigdy nie miał okazji spróbować swych sił w plemionach? Wątpię, aczkolwiek o ile ktoś taki się trafi, nie chciałbym by został w temacie bez wyjaśnień. Na czym polega gra i co konkretnie pragnąłbym w niej wyróżnić, lub skrytykować? O tym za parę chwil poniżej.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Plemiona są grą typowo strategiczną, osadzoną w średniowiecznych czasach. Oczywiście jak możecie się domyślać - polega ona na założeniu osady, rozwoju jej, oraz podbijaniu kolejnych i wzrastaniu w siłę. Cały proces jest powolny, przy czym warto również kontrolować stabilność między samą wioską a wojskiem w niej stacjonującym, przy uważnym wyborze budynków do rozwoju.

Przechodząc do kolejnego etapu, plus, które warto wymienić to:

+ Plemiona są grywalne, intuicyjne i dosyć proste w obsłudze. Nie jest trudno zrozumieć cały model rozgrywki oraz mechanizmy, które oferuje nam gra. W porównaniu do konkurencji są one dosyć przejrzyste, co oczywiście wcale nie stawia gry jako łatwiejszej w ogólnym znaczeniu poziomu rozgrywki.

+ Ładna, schludna grafika bez zbędnego przesadzania. Przyjemna dla oka, nie uderzająca w nas milionem zbędnych grafik, tym samym pozwala nam na płynną rozgrywkę bez wszelkich możliwych problemów, o ile mamy przyjemność korzystać z nieco gorszego sprzętu.

+ System plemion od zawsze był dla mnie czymś pozytywnym. Same możliwości systemowych paktów, oznaczania sojuszników na mapie jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto mamy do dyspozycji wewnętrzne forum plemienne oraz wiele innych przydatnych możliwości.

+ O ile masz dostatecznie dużo czasu, ciężko stwierdzić iż Plemioną mogą być grą Pay2Win. Gra co prawda przy pewnej wpłacie nieco ułatwia sprawę, ale nie załatwi wszelkich problemów gracza.Czas na minusy:

- Gra wymaga wbrew pozorom mnóstwo czasu, zwłaszcza na wyższym szczeblu rozgrywki. Czemu? Jeśli ktoś wyśle na nas parę ataków ze szlachcicem a nie sprawdzamy naszej wioski jakiś czas... po prostu ją utracimy.

To w sumie jedyny wielki minus, który jestem w stanie w tym momencie wymienić, reszta w moim odczuciu wydaje się dość w porządku i nie chce wdawać się w drobne problemy, bo wyszłaby lista dłuższa niż ta, którą piszą dzieci do mikołaja.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Podsumowując - plemiona trzymają się na rynku już bardzo długi czas, bowiem jest to całe 15 lat. Jak to się stało? W moim mniemaniu istnieją ku temu znaczące przesłanki, które sprawiły iż grę pokochała cała masa ludzi, grywając w nią po dziś dzień pomimo tylu podobnych tytułów na rynku. Osobiście również polecam Plemiona każdemu zwolennikowi gier strategicznych, również osobom, które dopiero zaczynają przygodę z takim rodzajem gier - intuicyjność i przejrzystość plemion definitywnie będzie dla was znaczącym plusem na samym początku rozgrywki. Co więcej można dodać? Gra naprawdę jest dobrze przemyślana, wprowadzane do tej pory zmiany nie są jakieś drastyczne, nie wprowadziły chaosu do rozgrywki i po prostu wszystko z biegiem lat dalej funkcjonuje równie dobrze co niegdyś. Moją odpowiedzią na pytanie czy gra może być grywalna mimo upływy lat, brzmi: tak, jak najbardziej.

Pozdrawiam serdecznie.

HollowLun
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Hollowlun

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Wymagania minimalne. Prawda czy mit?

Recenzja bananki24
2

League of Legends League of Legends Olaf Top - Krótki Poradnik BANANKI.PL

Video ★✘нαcкεd✘★™
3

Minecraft Minecraft SkyWars Vertez pl #3

Video mitrefo pro banan :D
4

Manhunt, czyli esencja gier Rockstar Games

Recenzja LiquidSnake
5

Team Fortress 2 Team Fortress 2 Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (RECENZJA)

Recenzja DROBOT
6

Crossout Crossout - poradnik dotyczący walki i budowania pojazdów

Poradnik Janux
7

8 najgorszych i najgłupszych modów go Gothica

Recenzja Tybero
8

CSGO Prime (B2P) Jak zrobić swój własny i unikalny plik autoexec? cz2

Poradnik Seb0L03
9

Roblox Wprowadzenie do "Adopt Me"

Recenzja MaxxY
10

Hero Zero Moja opinia na temat gry pod tytułem "HERO ZERO"

Recenzja [email protected]
Chat