Jak to działa

Plemiona

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Plemiona

Plemiona to kultowa strategia dostępna na przeglądarki, której akcja przeniesie Cię do średniowiecza z epoki miecza i tarczy. Zapomnij więc o armatach i innej broni palnej. Tutaj liczy się wyłącznie prymitywny oręż – no i Twoje taktyczne myślenie.

Zaczynając swoją przygodę z Plemionami posiądziesz we władanie małą, prymitywną wioskę. Do Twoich zadań będzie należało wydobywanie surowców, za które zbudujesz nowe budynki lub wprowadzisz ulepszenia w obecnie istniejących, aby zapewnić im większą efektywność w dostarczaniu niezbędnych materiałów, takich jak drewno, glina, czy żelaza.

Chociaż surowce odgrywają w tej przeglądarkowej strategii istotną rolę, kluczowa dla rozwoju plemion jest armia. Dzięki zastępom mężnych wojowników będziesz w stanie podbić wrogie wioski, a także bronić się przed tymi, którzy odważą się podnieść rękę na Twoją osadę. Każda z jednostek zrekrutowanych podczas gry posiada osobne statystyki, które mają wpływ na późniejszy efekt potyczek. Szczególną pomoc w przejmowaniu kontroli nad oblężonym terytorium otrzymasz od szlachcica.

Nie bój się, bo w Plemionach nie będziesz pozostawiony sobie samemu. Ponieważ w grze szczególny nacisk kładziony jest na rywalizację między graczami, możesz w każdej chwili zawrzeć intratny sojusz ze swoimi znajomymi. Takie rozwiązanie umożliwi Ci łatwiejszą wymianę towarów i potrzebnych surowców. Wszystkie swoje dokonania sprawdzisz w specjalnej rubryce ze statystykami, w której porównasz swoje osiągnięcia z innymi graczami.

Chociaż Plemiona bazują na systemie free-to-play, to w tej przeglądarkowej grze dostępne są również mikropłatności, które – choć nieobowiązkowe – dadzą również przywileje graczom, którzy zdecydują się uiścić.

Buduj, chroń i podbijaj! Poprowadź swoje plemię ku zwycięstwu!

pełny opis gry
Screeny
Plemiona screenshot1 Plemiona screenshot2 Plemiona screenshot3 Plemiona screenshot4 Plemiona screenshot5 Plemiona screenshot6 Plemiona screenshot7 Plemiona screenshot8 Plemiona screenshot9 Plemiona screenshot10
Video

Plemiona wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • 2 GHz or higher
 • 1 GB
 • 512 MB VRAM or more
 • Broadband Internet connection / 1 Mb/s
Podobne gry
Chat