Jak to działa
Przejdź do gry Plemiona
Plemiona
4.2 5 1643 0
08.06.2017

Plemiona - wybuduj, podbij, współpracuj!

Cześć,
Mnie z reguły nie znacie, ale pozwólcie, że się wpierw przedstawię. Nazywam się Krystian Dzikiewicz i mój pseudonim to Serpers. Nie pytajcie dlaczego, bo sam nie znam do końca odpowiedzi. Jestem też bardzo młody (w chwili obecnej 18), więc możecie się spodziewać z mojej strony dosyć młodego punktu widzenia, który o dziwo ciągle się rozwija. Lubię gry, a wręcz je uwielbiam! Zagrywałem się w nie od bardzo, bardzo dawna...
Ale to tyle na razie, jeśli chodzi o mnie. Przejdźmy do ważniejszego punktu tego artykułu, czyli recenzji gry Plemiona. Dlaczego na swoją pierwszą recenzję, wybrałem grę Plemiona? Ponieważ znam ją dosyć dobrze. W końcu jeszcze 2-3 miesiące i będę miał odznaczenie za 6 lat grania! Wiem, to nie dużo w przypadku tej gry, zwłaszcza jak się robiło przerwy od niej, ale zawsze to jakaś odznaka do pochwalenia, co nie? Plemiona jest grą strategiczną, działająca w przeglądarce, dostępna również jako aplikacja na naszym telefonikiem.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Mechanika:
Jak wspomniałem na wstępie - Plemiona jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, gdzie wcielamy się w charyzmatycznego, średniowiecznego władcę z niewielką wioską na skraju jakiegoś dziwnego, kwadratowego kontynentu [tzn. świata "xxx"] i na początku rozgrywki zaczynamy tą wioskę rozbudowywać. Wpierw tradycyjnie zaczynamy od ekonomii i wojska a kończąc całą resztę na próbowaniu podbijania wszystkich sąsiadów wokół siebie. W szybkim rozwijaniu wioski według gry, bardzo pomagają nam początkowe zadania w postaci - wybuduj to, wybuduj tamto, wyprodukuj tego człeka z długą lancą (PIkinier) lub kogoś co na koniu pyrka. Czyli po krotce: budujesz, produkujesz wojska, atakujesz w celach plądrowania lub przejęcia wioski (w tym drugim przypadku musimy posiadać w armii Szlachcica) lub wspierasz innego gracza i na tym kończy się cała mechanika gry. Ale... zaraz, bym zapomniał! Przecież gra nie bez powodu nazywa się "Plemiona".
I tutaj powiem o największym plusie tej gry. W tej grze (jak w sumie wielu innych tego typu) mamy możliwość współpracowania z innymi graczami w miejscach, które nazywają się Plemionami. Masz możliwość dołączenia do istniejącego plemienia, bądź stworzenia własnego. W jednym takim plemieniu czasem mogą być po 80-120 osób (zależy od systemu świata). Z każdym możesz pogadać, skumplować się lub użerać, jak kto woli. Do dziś rozmawiam z osobami, które poznałem 4 lata temu. Pamiętam jeszcze, jak grałem na Plemiona 2 (To ta sama gra, tylko inna grafika, itd), jak na jednym świecie, na serwerze teamspeaku spotkało się 20 topowych plemion, by pokonać inne plemię, znajdujące się na pierwszym miejscu w rankingu. Oj.. dużo by opowiadać, ale wiedzcie iż takie rzeczy się dzieją w tej grze. Trzeba również pamiętać, że największy klimat w tej grze sprawiają gracze - bo bez pomocy współplemieńców, gra staje się nudna.
Napisałem we wstępie również o free-to-play. Głownie tutaj wykupujemy funkcje premium lub możliwość przyspieszania pozyskiwania surowców, bądź zmniejszenie kosztów budowy lub jego przyspieszenia o połowę czasu. Robi to niewielką różnicę w rozgrywce, więc nie musimy się martwić, że jakiegoś randomowego gracza nie uda nam się dogonić, bo "on ma hais". ;)

Grafika: No, grafika jak na grę na przeglądarkę, jest bardzo dobra i przede wszystkim klimatyczna. Mamy rycerzyków, mamy niewielkie animacje mikro-postaci na podglądzie wioski, dopracowane budynki, obramowania, normalnie mua.. smacznego dla oka. Nie mamy czego tutaj narzucać. ;)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Opinia autora, czyli Serpera:
Powiem po krótce - gra świetna pod względem zmarnowania swojego czasu, który ci pozostał w ciągu dnia. Wchodzisz, planujesz, pogadasz i wychodzisz. Trochę ubolewam nad brakiem klimatycznego soundtracku w grze, ale na szczęście mamy jeszcze Winamp, AIMP'a lub YT. Dobra i klimatyczna grafika, przyciągająca i nie męcząca oczy. InnoGames wykonał kawał dobrej roboty, która sprawia, że chce się w nią grać przez długi okres czasu. I co najważniejsze - jest Darmowa, mimo iż ma elementy free-to-play! ;)

Informuje iż jest to moja pierwsza tego typu recenzja, więc proszę o wyrozumiałość. Jeszcze się uczę i wiem, że wiele nauki przede mną. Dajcie znać w komentarzach co i jak poprawić, itp! Najbardziej bym wolał stworzyć video-recenzje, ale jakoś nie mogę to utworzyć jeszcze tutaj.
Serpers – początkujący recenzent, grajkocholik od dzieciństwa. ;)

Grając w plemione pewnie zainteresuje Ciebie wątek co to jest [url=https://www.bananki.pl/forum/thread/tw-stats-co-to-jest-6603/]twstats[/url]
4.2 (głosów: 5)
Art napisany przez Serpers

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Hero Zero Od zera do bohatera!

Poradnik OlaGrzeluś
2

Margonem Margonem - Gra warta uwagi !

Poradnik Maciekyhy
3

CSGO Prime (B2P) NRG Esports - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
4

AD 2460 AD 2460 - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
5

League of Legends League of Legends - Umówienie podstaw

Poradnik Biedaczysko
6

League of Legends Patch 7.16 - Ryze Mid

Poradnik TurboBagiety
7

Drakensang Online Drakensang Online - klon Diablo czy coś więcej?

Recenzja DanhonyV09
8

Hero Zero A great hero, not a zero!

Recenzja SuperTasia
9

League of Legends Patch 7.14 Warwick Jungle - PORADNIK

Poradnik TurboBagiety
10

CSGO Prime (B2P) M4A4 vs M4A1-S - którą wybrać - porównanie!

Poradnik JestemKacper
Chat