Jak to działa
5.0 1 2203 0
30.11.2017

Serious Sam 3: BFE- jak pokać pierwszych bossów

Pisałem już kiedyś o Serious Sam 3: BFE z powodu Steam Summer Sale. Wiele osób jednak dalej ma problemy z bossami. Najczęściej jest to związane z wybraniem zbyt dużego poziomu trudności względem naszych umiejętności. Poziom szybkości akcji w tej grze jest jednak na tyle szybki, że ciężko zauważyć gdzie popełniliśmy błąd. Skutkuje to frustracją z powodu porażek i przymusem zmniejszenia naszego poziomu.
Dla tych, którym honor zabrania zmniejszenia poziomu, ale pozwala na szukanie pomocy przygotowałem krótki poradnik jak pokonać pierwszych dwóch bossów.
Oboje (Adult Arachnoid i Major Biomechanoid) występują jako bossowie na końcu sekwencji, ale także jako normalini przeciwnicy spotykanie na następnych poziomach. Jako bossowie wydają się jednak trudniejsi. Najpewniej spowodowane jest to ich minimalnie większą wytrzymałością i brakiem informacji o wszystkich ich ruchach.
Pierwszym bossem jest Adult Arachnoid, który został umieszczony na końcu drugiej sekwencji (rozdziału) gry. Adult Arachnoid jest stosunkowo łatwy do pokonania. Jedynym problemem są kosmicznie duże obrażenia i mała arena do walki. Dodatkowo część osłon na arenie ulega zniszczeniu. Na górze migawka z walki w kolejnej sekwencji przedstawiająca najlepszą taktykę do walki z tym przeciwnikiem (nie udało mi się wykonać dobrego obrazu podczas pierwszej walki z nim).
Całość polega na znalezieniu podłużnej osłony i zwabienie go by znajdował się prostopadle do prostej na której leży ten obiekt. Następnie atakujemy go z lewej strony. Kiedy nas zauważy przesunie się aby mieć ,,czyste pole" do strzału. Po wykonaniu paru ataków kryjemy się za osłonę i strzelamy z drugiej strony.
W przypadku pierwszej walki może być wymagana zmiana naszej osłony, jednak podczas spotkań w terenie mamy do dyspozycji znacznie więcej osłon, a do tego niezniszczalnych.
Największym błędem jest podchodzenie do ataku wręcz gdy ma jeszcze dużo życia (bardzo małe szanse przetrwania)
Drugi boss jest znacznie trudniejszy. Major Biomechanoid znajduje się na końcu sekwencji trzeciej.
Główna trudność polega na jego seriach bronią rakietową, ale także na tym, że część planszy nadal nie jest oczyszczona z potworów. Wcześniej musimy zabić bardzo dużo przeciwników na drodze gdzie ciężko znaleźć zapasowe życie czy pancerz. Główne zasoby znajdują się pod małą kopułą na środku mapy gdzie zwykle boss staje na początku.
Na wysokich poziomach trudności mamy bardzo dużo dodatkowych przeciwników. Zabicie wszystkich zajmie dużo czasu i zużyje cenne punkty życia oraz amunicje (chyba, że ktoś jest mistrzem młota i uników).
Istnieją dwie taktyki:
- pierwsza polega na oczyszczeniu przynajmniej połowy zacienionych korytarzy i unikanie rakiet bossa dzięki kolumnom. Jest to prosta i pewna taktyka. Możemy zapisać po oczyszczeniu większej części korytarza, jeśli boimy się porażki w tym momencie;
-druga wykorzystuje fakt, że wybuch rakiet zadaje obrażenia bossowi. Ustawaimy się wtedy wokół centrum mapy, zabieramy itemki i zmuszamy przeciwnika do ataku kopuły przez co otrzymuje obrażenia. Czasami należy uciec aby nas nie rozdeptał.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

| Bananki.pl | jak szybko zbierać i wydawać bananki ?

Poradnik Baca1234pl
2

CSGO Prime (B2P) Counter Strike:Global Offensive najlepszy FPS?

Recenzja Seb0L03
3

Minecraft Prezentacja Gry ''Minecraft''

Poradnik alienowsky123
4

Half Life - czyli historia Gordona Freemana

Recenzja toya_xd
5

Warface Recenzja gry: Warface - FPS

Recenzja Cesere
6

CSGO Prime (B2P) Aktualizacja CS:GO - 21.06.2017

Recenzja toya_xd
7

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Juna13

Recenzja AokiMSP
8

Wolni farmerzy Wolni Farmerzy - tutorial

Tutorial BananoNinja
9

DbD (Dead by Daylight) Recenzja

Recenzja Antonios007
10

MovieStarPlanet MSP Jak znaleźć się na stronie logowania na MSP?

Poradnik MarciaUwU
Chat