Jak to działa
5.0 1 1336 0
29.07.2020

8 najgorszych i najgłupszych modów go Gothica

Eh mody do Gothica, nie tak dawno pisałem artykuł o najlepszych modach do serii Gothic. I choć muszę przyznać że tych modów jest pełno, wiele z nich są wybitne cudne, rozbudowujące fabule czy poprawiające rozgrywkę to jak w każdym przypadku czegoś czego mamy naprawdę masowo zdarzają się gnioty. Mody złe, mody debilne w swoim własnym założeniu, mody zrobione źle albo niewprowadzające zupełnie nic. Takich modów jest dość dużo, i tym razem po 8 najlepszych przyszła pora na 8 głupich, debilnych, bezsensownych i najgorszych modów do serii Gothica. Oczywiście jak zwykle lista jest subiektywna, numeracja nie zobowiązująca, no i ostrzegam każdego, tych modów które wam przedstawię unikajcie bo tylko zmarnujecie sobie czas i cenne minuty czy godziny waszego jakże drogiego życia. No to zaczynamy :

8. Elf mod - polski mod z 2008, do Gothica pierwszego, trzonem zmieniającym rozgrywkę jest to że naszym głównym bohaterem jest elf...czyli członek rasy który w Gothicu nie występuje, gra wprowadza dodatkową historię, zaczynamy grę jako elf i członek starego obozu w randze strażnika. Mod po za dodatkową króciutka historią, kilkoma dodatkowymi zadaniami nie oferuje zupełnie nic więcej. Mod dla mnie jest taką karykaturą, próbką stworzenia czegoś w świecie Gothica, moim zdaniem zupełnie niepotrzebny i nudny mod, burzy elementy logiki i uniwersum świata Gothica, po za tym nie idzie za tym jakaś szczególnie wielka historia czy co kolwiek z tego. Zamiast tego mamy tylko podmiankę tekstu głównego bohatera, nieco nowych ścieżek dialogowych i zabawy gdzieś na pół do godziny, zupełna nuda i strata czasu.

7. Wioska Miranda - niemiecki mod z 2004 roku (czyli dosyć stary) szczerze naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć jaka idea stała za tym modem, co twórców do niego skłoniło to nie jestem pewien. Wioska Miranda jest modem który zmienia Gothica z gry RPG a cRPG, statystyki bohatera nie rosną, bohater w praktyce nie jest w stanie zginąć, nie liczy się już zupełnie walka. Gra skupio się tylko na rozwiązywaniu zagadek logiczny i zadań... i naprawdę nie rozumiem co przyświecało twórcą tego moda. Zagadki nigdy mocną stroną Gothica nie były, ani nawet zadania, była nią zdecydowanie fabuła i klimat. A ten mod zupełnie rezygnuje z najlepszych atrybutów serii na korzyść tych najsłabszych. Zupełna strata czasu nie polecam. Aha mod działa zarówno do Gothica I jak i 2.

6. Mod Świąteczny - mod do Gothica II Noc Kruka z roku 2005, produkcji polskiej. Jeden z najkrótszych modów do Gothica jakie znam, można go chyba dobrze przejść w 20 min. Jest króciutki i oferuje nam jedynie głupiutka mini historię, do tego raczej jest wypełniony ester eggami innymi nawiązaniami. Ogólnie moc przenosi nas do więzienia pod ziemią z którego musimy się wydostać, mamy do wykonania 4 zadania, w więzieniu możemy spotkać między innymi Bezimiennego który opowiada nam swoją historię. Ten mod jest dla mnie wnerwiający, jako osoba które często z tymi modam musiała się sporo męczyć wiem jak trudne jest zmuszeni ich do posłuszeństwa, bo nie każdy, a zwłaszcza te starsze bądź mniejsze mają instalatory. Nie adekwatna rozrywka do czasu zmarnowanego w babraniu się przy uruchomieniu moda, nie polecam.

5. Mod Bożonarodzeniowy 2007 - niemiecka modyfikacja do Gothica II Nocy Kruka z 2007, naprawdę czy trzeba tłumaczyć dlaczego ten mod jest na liście ? Samo założenie tego moda jest tak absurdalne i głupie że brak mi słów. I ja zadaje sobie sprawę że to jest tylko głupi żarcik i ogólnie nie ma potrzeby się takimi rzeczami bulwersować. Jednak od modów mam konkretne wymagania, i co najmniej nie są to wymagania parodiowate albo żartowe. Moda nie polecam, bo głupi.

4. Left 4 Gothic - niemiecka modyfikacja, jak z tytułu można zauważyć modifikacja nawiązująca do gry Left 4 Dead i jej mechanikę stosuję również w Gothicu, wcielamy się w jednego z przyjaciół Bezimiennego, legendarnej czwórki Diega, Gorna, Lestera lub Miltena i mamy bardzo proste zadanie przetrwać przed nadciągającymi hordami zombii. Mam istotny problem z tym modem, raz zupełnie nie rozumiem przenoszenia jakiejś konkretnej gry do innej gry, dwa sam pomysł mechaniki osadzenia gry w takim środowisku jest dla mnie zupełnie słaby. Co innego inspirowanie się czy stosowanie jakiś konkretnych mechanik, ale zżynanie od a do z uważam za głupie i niepotrzebne, bo po co grać w jakiegoś słabego klona kiedy ma się o wiele lepszy oryginał ?

3. Zdarzenie na Morzu - polski mod z 2008, dość klasyczny w którego ja nawet zaczynał swoją przygodę z modami. Problem z tym modem jest taki że wprowadza ciekawy pomysł, dobrą koncepcję bo oto mamy wypadek na morzu kiedy to dwie galery królewskie zderzyły się z jakimś tajemniczym mrocznym okrętem. Tak fajny pomysł który można by wykorzystać, bo akcja dzieję się na 3 statkach...a tak marne wykonanie i realizacja, mod składa się z 4 zadań (z czego jedno to jest przyniesienie wody) i można go skończyć w 20 min. Jest na tej liście bo marnuje potencjał i co najważniejsze jest przestrogą jak mody wyglądać nie powinny.

2. Kolejny Dzień - polska modyfikacja (jak by mogło być inaczej) z 2017. Ten mod to chyba taki odpowiednik rosyjskiego moda Podróżnika, absurdalny, głupi, i pozbawiony jakiegoś wielkiego sensu. Naprawdę nie znoszę modów satyrycznych, lubię ester eggi zarówno w grach, książkach czy filmach, lubię jak jakieś żart bądź nawiązanie zostanie ładnie wplecione. I co najważniejsze lubię mody które coś nam oferują, a takie mody jak Kolejny Dzień który jest chyba satyrą (i chyba nie za bardzo trafioną) które najzwykej w świecie nei znoszę. Po co niby tworzyć coś takiego nie rozumiem kompletnie. Zamiast tego barachła proponuję zagrać w jakiegoś moda z sensem.

1. Podróżnik – Za liniami wroga - no i dochodzimy do niekwestionowanej perełki jeśli chodzi o absurd. Tak wiem że teraz wielu się naraże bo ten jakże absurdalny i głupi mod jest przez wielu fanów Gothica bardzo mocno kochany a ja nie jestem w stanie wzbudzić wobec niego niczego z wyjątkiem politowania i lekkiego obrzydzenia. Mod powstał w 2008 roku a za jego produkcję odpowiadają Rosjanie (nie zrozumcie mnie zle, ja nie sugeruje że ten mod powstał pod wpływem wódki...wcale a wcale). Mod przedstawia nam tak absurdalny świat i fabułę że zupełnie nie jestem w stanie traktować tego jako moda do Gothica bo zresztą tego związku raczej niema. Wcielamy się w specjalnego agenta USA który przedostaje się do Rosji aby poznać czy ma ona pewną broń. A na miejscu spotyka przeogromny rodzaj absurdów, związanych z Rosyjską rzeczywistością, masą debilnych żartów i tak dalej. Maskotką tego moda jest chyba możliwość stoczenia pojedynku z Władimirem Putinem który walczy z nami za pomocą "pewnego przyrządu". TRAGEDIA.

I tak oto prezentuje się moja osobista lista najgłupszych i najbardziej debilnych modów do Gothica.

Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję że się podobało.

Tybero.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Tybero

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Metro 2033 REDUX - Klimat, wódka i masa potworów

Recenzja Osa1020
2

Tribal Wars 2 Tribal Wars 2 - następca gry Plemiona - recenzja

Recenzja Povered
3

The Sims 4 - Recenzja

Recenzja Mimimen
4

League of Legends Przedstawienie postaci i poradnik do Riven!

Poradnik Roccer
5

Kolejny nienormalny złoczyńca- recenzja Far Cry 5

Recenzja Typowypolak nr 1
6

Grand Prix Racing Online Jak być pogromcą Rookie? - AWANS W 1 SEZON

Poradnik toya_xd
7

Half Life - czyli historia Gordona Freemana

Recenzja toya_xd
8

FIFA 17 - kariera - młode gwiazdy - obrońcy.

Poradnik lynnSSky
9

World of Tanks Absolutny gigant w swojej klasie.

Recenzja AngryPanda
10

World of Tanks Jak dobrze zacząć grę ''World of tanks''

Poradnik nick banan
Chat