Jak to działa
Przejdź do gry Shakes & Fidget
Shakes & Fidget
5.0 1 15027 0
11.12.2017

Poradnik jak zostać dobrym magiem

Witam, chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami co do gry magiem w świetnej grze jaką jest Shakes & Fidget.

Mag jest jedną z trzech klas jakie mamy do wyboru podczas tworzenia postaci. Rasa, która ma najlepsze bonusy do gry magiem to człowiek oraz mroczny elf. Ze swojego doświadczenia zachęcam do wybrania rasy człowieka, gdyż jest on najbardziej wszechstronny i można go budować ofensywnie jak i defensywnie. Jeżeli chcemy skupić się wyłącznie na ofensywie mroczny elf wychodzi nieco lepiej od człowieka przez jego bonus do inteligencji +3 lecz niestety posiada -1 do wytrzymałości, dlatego lepiej sprawdza się ofensywne budowanie swojego maga.

Dlaczego warto w ogóle zagrać magiem? Przede wszystkim ma olbrzymi potencjał ofensywny, jego ataki nie są redukowane przez pancerz przeciwnika co jest ogromną zaletą szczególnie w walce z wojownikami. Ataki te nie mogą być również pominięte (uniki) przez zwiadowce co jest kolejnym dużym plusem. Jedyną redukcją obrażeń maga jest liczba punktów inteligencji przeciwnika. Jest to bardzo istotne gdyż wielu graczy grających wojownikami oraz zwiadowcami nie inwestują w tę statystykę zbyt wielu punktów, gdyż nie jest to dla nich priorytetowe - co jest dla maga przewagą.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
1. Budowa maga ofensywnego:

- Statystyki:
1. inteligencja
2. szczęście (do 50%)
3. wytrzymałość

Reszta statystyk ewentualnie tylko z przedmiotów. Rozwijamy wg wag 4 int / 2 szcz / 1 wytrz

- Przedmioty:

Najlepsze są przedmioty zawierające jak najwięcej inteligencji, w drugiej kolejności z innymi istotnymi dla nas statystykami. Jeżeli znajdziemy artefakty najlepsze są te, które dają 3 podstawowe statystyki, a na drugim miejscu te które dają wszystkie statystyki. Klejnoty jakie wsadzamy do naszych przedmiotów powinny zawierać tylko te, które dają inteligencję.

- Arena:

Aby wygrywać na arenie warto co ok. 10 poziomów dodać kilka punktów do siły oraz zręczności, żeby otrzymywać mniejsze obrażenia od wojowników oraz zwiadowców. W układzie ofensywnym nie mamy może dużo punktów życia ale najczęściej przeciwnik ginie zanim zada nam poważne obrażenia.

2. Budowa maga defensywnego:

- Statystyki:
1. wytrzymałość
2. inteligencja
3. szczęście (do 30%)
4. siła i zręczność

Rozwijamy wg wag 4 wytrz / 2 int / 1 szcz / 0.5 siła / 0.5 zręczność

- Przedmioty:

Poszukujemy przedmiotów, które zawierają najwięcej wytrzymałości, a w drugiej kolejności inteligencji. Przy artefaktach poszukujemy 3 do bazowych statystyk, a na drugim miejscu te dające wszystkie statystyki. Klejnoty jakie wsadzamy w przedmioty powinny zawierać jedynie wytrzymałość.

- Arena:

Na arenie w tym ustawieniu posiadamy sporą ilość punktów życia, lecz nie wpływa to na nasze obrażenia gdyż wciąż są dosyć wysokie. Różnica jest taka, że możemy utrzymać się w walce o wiele dłużej niż w przypadku maga ofensywnego. Dodatkowo w tym ustawieniu będziemy wygrywać sporo walk z przeciwnikami o wyższym poziomie, w szczególności z wojownikami oraz zwiadowcami.

3. Budowa maga zrównoważonego:
- Statystyki:
1. inteligencja
2. wytrzymałość
3. szczęście (do 50%)
4. siła i zręczność

Rozwijamy wg wag 3 int / 3 wytrz / 2 szcz / 1 siła / 1 zręczność

- Przedmioty:

Poszukujemy przedmiotów zrównoważonych, najlepiej takich, które zawierają 3 podstawowe statystyki. Tyczy się to zwykłych przedmiotów oraz artefaktów. Klejnoty jakie osadzamy to głównie inteligencja oraz wytrzymałość, lecz jeżeli brakuje nam szczęścia to klejnot też nie zaszkodzi (ważne żeby nie przekraczało 50% bo to maksymalna wartość).

- Arena:

Przy takim budowaniu mamy spore szanse na wygraną z każda klasą. Posiadamy dużą ilość życia jak i duże obrażenia.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Broń:

Nie pisałem wcześniej o wyborze broni dla maga. Jest ona najważniejsza przy wyliczaniu obrażeń. Możemy spotkać dwa rodzaje broni w przypadku maga:

1. broń z wąskim zakresem, np. 100-130
2. broń z szerokim zakresem obrażeń, np. 100-300

Polecam korzystanie z broni o szerokim zakresie obrażeń, fakt może kogoś kusić wąski zakres, gdyż wtedy jest większa pewność jakie obrażenia zostaną zadane, gdyż pula wylosowania obrażeń jest mniejsza, lecz w przypadku maga ważne jest zwrócenie uwagi na nasz % ciosu krytycznego (szczęście). Gdy mamy cios krytyczny na poziomie 50% (z każdym zadanym ciosem mamy 50% szansy na zadanie zwiększonych obrażeń), przy wąskim zakresie zadalibyśmy maksymalnie 195 obrażań, a w przypadku szerokiego 450 (wyliczenia oparte na powyższych przykładowych obrażeniach broni), dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybieranie broni, które mają szerszy zakres.

Podsumowując, polecam wam serdecznie zagranie magiem wg strategi zrównoważonej, ponieważ zaobserwowałem, że to najbardziej optymalny (dla mnie) styl gry. Nie ma większych problemów na arenie czy w lochach. Każdy musi dostosować styl pod siebie, nie każdemu musi odpowiadać dany styl. Zachęcam do stworzenia kilku postaci i przetestowanie opisanych strategi do ok 50 poziomu, wtedy już będziecie mieli jasność co się najlepiej sprawdza.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez misiek15411

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

The Pride of Taern Taern - plusy i minusy

Recenzja Pablito87
4

Star Stable Jak zachęcić graczy do dołączenia do klubu-ogłoszenie

Poradnik martyna1222
5

My Little Farmies My Little Farmies - Gry za bananki #3

Recenzja toya_xd
6

Unturned Najlepszy zombie "survival"? [UNTURNED]

Recenzja Rafik1233
7

Left in the Dark: No One on Board gra z dreszczykiem!

Recenzja _SkyLone
8

CSGO Prime (B2P) Najpopularniejsze metody scamowania (NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ)

Poradnik ArrivalPL
9

Gry ze smokami.

Recenzja Cesere
10

War Robots War Robots - bronie waga średnia

Poradnik BananekEw
Chat